@účet smazán (08.07.2020 10:50): Řekl bych, že spíš většina lidí je v nadšení opatrná. Hangar 13 s ostatními Mafiemi nic zvláštního nepředvedl, spíš toho hodně zvorali. Já se těším samozřejmě taky, nicméně zatím ve mne vládne skepticismus. A fakt bych si přál, abych se mýlil.
Jsem jedinej, kdo se na to těší? Z těch krátkých záběrů to vypadá super, a hodně jsem si přál remaster nebo remake, říkal jsem si, jak by to vypadalo předělaný do super grafiky.
@ajne (08.07.2020 09:17): No mně je jasné, proč to dělaj. A souhlas, že v případě Mafie je to tenký led. Jenže tenký led jen u nás a my jsme beztak úplně zanedbatelný trh.
@JohnCZ (08.07.2020 07:53): Jenže oni nestojí o jinou hru, chtějí zrecyklovat co můžou a u toho apelovat na nostalgii a fanoušky prvního dílu, aby si podpořili prodeje. Vždyť tyhle rebooty a remaky se dělají hlavně pro to, aby se vytáhly prachy z fanoušků originálů. Je to u filmů a teď to začíná být móda u her. Nicméně je to dost tenký led, skalní fanoušci jen tak něco neodpustí, taky jim to můžou pěkně sepsout.
Tyjo, ale stejně bych radši, kdyby se na nějaký remake úplně vykašlali a udělali úplně jinou hru, s jiným příběhem a ponechali akorát ta 30. léta, popř. město. Podobně jako to dělá série GTA.
@Brasikona (08.07.2020 02:40): Hezky napsáno, každopádně jim tuhle situaci nezávidím. Vzali si na sebe poměrně těžký náklad, a dost snadno to může skončit obřím průšvihem. O to víc, že se s posledními díly moc nepředvedli. Jsem zvědav. Fakt bych rád výbornou Mafia hru, i když to bude "jen" remake.
Když vidím ty zahraniční diskuze, jak všichni křičí po Sorvinovi, další cizojazyční hráči po svých dabérech, jak hrozí rušením předobjednávek a jedou tvrzení, cituji "new voice acting = bad voice acting", a závidí Španělům návrat del Olma a především pak nám Vašuta, protože to je přímo v tom oficiálním článku napsané (a ještě když "vzpomenu" situaci kolem dabingu v září 2009), tak naprosto chápu, že tady na to neměli koule. Přijít s novým obsazením. Jít proti hlasu lidu. Těch lidí, co chtěli nový dabing a nějak kolem toho argumentovali, byla menšina, to je prostě fakt. Mnozí by změnu prostě nesnesli, ale zjišťuji čím dál víc, že si řada lidí stále neuvědomuje, že stejné hlasy neznamenají stejný dabing, nejen třeba kvůli absenci některých replik, ale kvůli svázanosti originálem. Vašut prostě dabuje Tommyho, jehož hlasem ale i předobrazem je prostě Bongiorno a bude se mu muset nějakým způsobem přizpůsobit, nemůže vytvořit postavu od základu. To samé Rychlý, co když bude Paulie víc podobný onomu původnímu anglickému originálu a nebude si moct "dovolit" to, když postavu hrál jako první.
Remake se vrátí se známými hlasy, ale já se prostě nemohu zbavit obav z toho, že to jako celek bude působit nepatřičně. Nostalgie v novém hávu se bude prodírat na povrch. Ráda bych se mýlila, ale i když mám částečně radost, protože jsem šílený konzervativec, větší část ve mně má pocit, že se tady bude hledět z hlediska dabingu spíše na nostalgický dojem než na vhodnost obsazení a s ním spojené výkony pro jednotlivé postavy.
Vašut a Rychlý by mi vůbec nechyběli. I když byli v originále. Vašuta nemám rád a Rychlý se mi zajedl tím, jak byl úplně všude a ve všem. Tenkrát to bylo něco, dneska to bude jen tisíckrát omletý hlas.
@Walome (07.07.2020 07:36): Hlavně že tu je to bašta střízlivosti. :D

Ne ale vážně. Já bych řekl, že je to do velké míry dáno i tím, že většina těchto fanatických fanoušků, jak říkáš, už dnes nehraje hry. Ať už jsou důvody jakékoliv, ale tenkrát ano a s Mafií se váže neskutečná nostalgie. Řekl bych že většina by chtěla jen lepší grafiku, filmečky, nazvučení apod. Chtějí to jako tenkrát. Proto to bazírování ať už na dabingu nebo různých herních mechanikách.

Já spíš jen čekám co z toho vypadne. A víc než o dabing mám strach o mechanickou stránku hry. Jak bude nastavena hratelnost, auta, zbraně apod.
Dle dosavadních zpráv to zatím nevypadá špatně, ale až do ukázky z hraní tady můžeme jen leštit křišťálovou kouli. A i po tom stejně nebude až do vydání jasné, jestli to bude průser nebo ne.
Jojo na bEz VaŠuTa bY tO NeByLa MaFiE jsem přesně narážel. Ale nejen na to. Prostě tady vzniká ničím nečekaný remake hry, která před 20 let možná byla česká, ale dneska už rozhodně není. Nejvíc české je na tom to, že na tom dělají týpci v Brně (což ti "největší fanoušci" podle mě ani netuší). Ta značka prošla změnama a je třeba si to uvědomit.

Ale ne, oni budou volat po Vašutovi a Rychlým (proboha, dyť to byl děsnej cringe fest) a bojej se každý změny. A nejvíc mě nasere když na mě nějakej kid vyjede ve stylu A HRÁLS TO VŮBEC. Ano hrál, ještě v době, kdy jsi ty ani neuměl mluvit.

Prostě je to "dar z nebes". Bude super, když to dopadne dobře, rád si to zahraju na PS4, ale nebude to vadit, když to dopadne blbě - vždycky se můžu vrátit k původní Mafii. K původní Mafii s Vašutem a Rychlým, který si rád poslechnu ve 20 let starý hře, ale rozhodně je nepotřebuju v remakeu.

A tady na dh jsou jen střízlivý nadšenci, nikoliv fanatičtí fanoušci. A napíšou svoje obavy jako tady ajne. A ne jak blázni BEZ VAŠUTA NEKUPUJU!!!!
@Walome (07.07.2020 07:36): jako, taky se považuji za velkého fanouška série, nějaké ty růžové brýle tam jsou, ale tu hysterii taky nechápu, hlavně s tím dabingem, že Tommyho musí dabovat Vašut, protože jinak to nejde! ale paradoxní je, že když ten remake něco pokazí nebo to nevyzní tak dobře jako u původního díla, tak se to bude mnohem snáz odpouštět, protože to má původní obsazení v dabingu! (aspoň částečně).
@Walome (07.07.2020 07:36): Až tak? :-) Já teda fanoušek Mafie jsem, na jedničku mám jedny z top herních vzpomínek, ale osobně mám z remaku spíš obavu. Trojky se moc nepředvedly, a remaster dvojek mě teda taky ze židle nesrazil (spíš mě trochu uzemnil). Takže v posledních záležitostech mne teda studio nepřesvědčilo. A k tomu šílená masírka a hype ze všech stran. Ačkoli bych si přál výbornou hru, mám spíš takovou obavu, že to bude průšvih. O to víc budu překvapen, když to bude pecka. Ale aktuálně bych si na to nevsadil ani korunu.
Mimochodem na tomhle remakeu je pro me nejhorsi zjisteni ze cesky fanaticti fanousci mafie jsou neskutecne hloupy a hystericky lidi. Jsem se musel uzavrit pred veskeryma diskuzema protoze me to zacalo fyzicky bolet.
Bude to mimo, lidi, co to uslyší, budou asi trpět, ale davy hráčů jsou nadšené a přidá to plusové body. A nostalgie je silná, že jí na to nakonec taky přistoupím... Byla bych radši pro nové obsazení, ale jsem aspoň ráda, že se neopakuje situace po vykřičení dabingu u M2.

@Blackhand47 (01.07.2020 22:59): Simpsonovy bych moc nezmiňovala, tam jde většina do herecké stylizace. A taky jsou tam slyšet změny.
No nevim, nějakej třicátník by byl asi lepší volba. Nakonec to bude remake jen názvem a pár cutscénama. A 70gb na disku :)
Jako jenom proto že je starší, bych netvrdill, že to bude okamžitě průser.
Nechám se překvapit.
@Walome (01.07.2020 22:42): Jako jasně, ale dabing Mafie má komplet "jenom" 4 hodiny, s novým obsahem řekněme třeba 5. Párkrát si to odstojí ve studiu od rána do večera a má hotovo. Navíc nikdo neříkal, že dabing musí na konzole vyjít ve stejnou dobu co na PC, případně, že musí být venku v datum vydání hry.