My name is Max. My world is fire and blood. Once, I was a cop. A road warrior searching for a righteous cause. As the world fell, each of us in our own way was broken. It was hard to know who was more crazy... me... or everyone else.

Mad Max: Fury Road je najlepší akčný film aký som za posledné roky videl a preto som sa na hru tešil veľmi. Po dohraní prevládajú kladné pocity, ale bolo tam množstvo vecí, ktoré ma doslova srali.

Čo bolo dobré?
Po grafickej stránke je Mad Max úplne skvelý, ako výzorom, tak aj vydarenou optimalizáciou. Krásne prostredie pustatiny, ktorá má viacero podôb a páčili sa mi všetky. Kopec dotiahnutých a dobre vypadajúcich detailov ako búrky, západy slnka, stopy v piesku, výbuchy, oheň a postavy. Postavy sú celkovo detailné a majú perfektný dizajn, hlavne tie pre príbeh dôležité majú rôzne deformácie, ozdoby a dobre sa na ne pozerá. Pár hodín ma bavil aj ten otvorený svet, bitky, preskúmavanie prostredia, jazda a boje na autách a ku koncu ma už chytil aj príbeh a záverečný boss fight síce nebol veľmi ťažký, ale spravený bol úplne parádne. Kvalitná je aj špinavá atmosféra pustatiny, hra je surová a brutálna.

Neoriginalita
Je pravda, že vlastných originálnych herných nápadov má Mad Max veľmi málo. Bitky sú veľmi podobné tým z Batmanov, autá sú zasa ako z Rage, miesto výhliadkových veží zo série Assassin's Creed sú tu lietajúce balóny, ktoré odkryjú dôležité miesta na mape a takto je to vlastne so všetkým. Všetko tu už dakedy bolo, ale Mad Max ten mix namiešal obstojne a viacmenej všetko funguje ako má.

Čo nebolo dobré?
V hre som mal aj množstvo nepekných bugov, ktoré mi zabraňovali v postupe hrou - nefunkčné dolievanie benzína do balónov a tak nemožnosť do nich nasadnúť a pozrieť si mapu alebo v niektorých pevnostiach neviditeľné steny, ktoré mi bránili pevnosti dokončiť. Gameplay je po pár hodinách repetetívny a nič nové už neponúka. Preto ma veľa vecí už ku koncu vôbec nebavilo robiť. Príbehovo je to veľmi nevýrazné a taký správny náboj to dostane až v posledných misiách.

Čo bolo divné?
Mad Max obsahuje aj množstvo vecí, ktoré som nepochopil.
Hneď na začiatku začne Max putovať so psom. Odohrá sa jedno prepadnutie Maxovej skrýše, všetko horí, vybuchuje a pes je stále pri Maxovi, ale on nasadne do auta bez svojho psa a ujde z rozpadajúcej sa budovy. Pritom pes je pri ňom stačilo ho iba zobrať do auta. On ho tam ale nechá a nepadne o ňom ani zmienka. Neskôr o pár misií ďalej sa po psa vráti. WTF?

Ďalej sú to skupinky ľudí, ktorí putujú pustatinou a chcú vodu. Ak však máte málo vody, pomôcť sa im nedá. Ak máte vody viac, tak príde Max v animačke k jednému z nich a ten chlapík vypije 3 malé dúšky vody (WTF :D) a ostatní akože čo? či sa potom mimo záber zvedavej kamery s tou vodou z úst podelí? alebo im naští do huby? a celkovo sa tá blbbosť do hry absolutne nehodí

Ďalej sú to preteky, v ktorých máte zničiť jedno veľké auto pomocou rakiet v určitom časovom limite, inak vám auto buchne. Ten zmrd nereálne zrýchľuje a vaše auto je zrazu neskutočne zničiteľné a malý náraz do nejakej steny vám uberie takmer polovicu života. A najviac ma srali pár centimetrové prekážky na trati, ktoré poriadne ani nebolo vidno a nedalo sa cez ne autom prejsť.

V jednej z príbehových misií chcete nájsť červenovlasú ženskú, ktorá je v jednej budove kde sa práve nachádzate, no pre prístup k misii musíte ísť na opačný koniec sveta splniť nejaké blbosti a tá ženská je zrazu tam, lebo tam má izbu a dokonca s ňou aj prehovoríte, ale dá Maxovi úplne inú vedľajšiu misiu a vôbec sa spolu nebavia o tej hlavnej úlohe. No akonáhle splníte veci pre prístup k misii a vrátite sa zasa na opačný koniec sveta a pokračujete v hlavnej misii v hladaní ženy v tej budove, ona je tam :)

Po záverečnej scéne, kedy váš verný parťák Quasimodo umrie a auto sa zničí je po záverečných titulkách zasa všetko ok. Môžete pokračovať v hraní a auto je celé a parťák živý. Pôsobilo to na mňa ako kopanec do vajec.

Zhodnotenie
Mad Max nie je aj napriek kritike zlá hra. Bavil som sa viac ako 20 hodín celkom dobre a hru odporúčam. Ale v AAA hrách s otvoreným svetom ťahá tak trošku za kratší koniec. Zabaviť ale dokáže solídne.
Tak po 37 hodinách toulání pustinou šílený Max došel ke svému konci. A jaký je vlastně dojem po dohraní?

Rozhodně to není žádná rychlokvaška, která se snaží přiživit na filmu. Je to poctivě udělaná hra s velkým světem, v parádním grafickém kabátku. Příběh je ze začátku vlažný až s postupem do finále se začne pořádně něco dít, a když se to konečně rozjede přijde konec a šlus. Jsou tu sice zajímavé postavy, ale ve hře se objeví jen krátce kdy zadají úkol, řeknou k tomu pár vět a tím jejich výstup skončil. Avalanche Studios zkrátka mělo vždy problémy s nějakým pořádným scénářem, i když proti Just Cause je to krok dopředu.

Hratelnost je ze začátku opravdu pohlcující, objevování pustiny, hledání šrotu který slouží jako měna, souboje na blízko a automobilové honičky a ničení protivníků. Vše to podporuje získávání nových schopností, dobývání pevností a přístup k lepší výbavě jak auta tak i zbraně a vylepšení pro Maxe.

Jenže čím déle hrajete a postupujete hrou, přijde zjištění, že hra své možnosti a zajímavosti ukáže příliš brzy, kdy už v pozdějších fázích nemá co nového nabídnout. Když vylepšíte Maxe a jeho vozidlo, zmizí hnací motor proč obsazovat kempy, likvidovat konvoje, čistit minové pole, hledat skrýše které obsahují trochu šrotu. Pokud hráče baví všechno vyzobat a nejde dál, dokud nebude mít svoji část mapy čistou, tak tu může strávit opravdu desítky hodin.

Mad Max je solidní hra, vypadá parádně, dobře se hraje, ale postrádá větší hloubku a chybí ji další nové věci a nápady v pozdějším hraní. Přesto je zábavná, jinak bych tam nestrávil těch 37 hodin. Ale čekal jsem trochu víc.
Herní výzva 2019 - Adaptace

Zkusím to tentokrát stručně. Hra je bezesporu jedním z nejlepších zpracování filmové předlohy, takže skvělá volba do kategorie letošní herní výzvy. Svět jako by tu z oka filmu vypadl. Je bizarní, úchylný a maximálně zvrhlý. Nepamatuji se, kdy mi naposled přišla nějaká hra takhle nechutná (a zvrhlejší je, že se mi to líbilo).

Prostředí je na první dobrou fajn, ale po čase začne nudit, je totiž jednotvárné. Stejně jako jednotlivé úkoly. Vedlejší úkoly jsou stroze napsané. Vlastně i hlavní příběh je přines tohle, támhle odtamtud, do toho někoho zabij, vylepší auto a takhle dokola. Jednotlivé vedlejší činnosti jsou fajn, na popáté to ještě jde, po desáté už to nudí.

Nechybí vylepšování postavy i auta, které není rušivě přehnané, fajn zpestření, ale jako u všeho mi tu chybí nějaká zajímavější variabilita, přeci jenom s tím autem by si šlo solidně vyhrát… kdyby to šlo.

Hra je prostě zbytečně dlouhá a vlastně i mapa je moc velká (nezajímavě vyplněná), ale hrozně mě tu bavila akce, užíval jsem si zvrácenost světa a parádní postavy, vlastně až na Maxe, který byl kupodivu nejnudnější (ale zmastil to pěkně).

Pro: samotný svět, postavy, akce, zvrácenost, syrovost

Proti: repetetivnost, jednotvárné úkoly, zbytečná rozsáhlost

Tahle hra mě podle všeho neměla vůbec bavit. Ale bavila mě. Svět je plný překvapení!

Nejnovější film ze světa Šíleného Maxe se mi hodně líbil, takže jsem si říkal, že ta hra vypadá dost podobně, takže by mě mohla bavit taky. A měl jsem pravdu. To prostředí, rozpadlé ponorky, lodě, pevnosti a pevnůstky, zbytky lidstva živořící ze zbytků civilizace… Tohle je jedna z mála her, kdy mě fakt bavilo koukat se na lokace a prozkoumávat je, jak to vypadá vevnitř, jak je to tam "zařízené".

Je to jedna z těch „Ubisoft-like“ her, kde si běháte po mapě, děláte jedny a ty samé věci pořád dokola (vylézt na rozhlednu, dobít nepřátelskou základnu, přepadnout konvoj…) a vylepšujete si postavu, auto a zlepšujete svoje postavení. Ve hře je i několik nepovinných misí, ale většinou je to pořád to samé dokola, takže pokud vás to nechytne během cca prvních dvou hodin, nemá cenu to hrát. A mě to za těch 35 hodin překvapivě neomrzelo.

Možná to bylo i díky tomu zajímavě ujetému světu, od sympatického Chumbucketa, který vyznává svou vlastní víru v „Angel Combustion“ (oproti Scrotusovi a jeho kultu V8 :)) přes tajemného Griffu (který může být vlastně jen výplodem Maxovy mysli) po psychopatického Stunk Guma nebo lorda Scrotuse… třeba takový War Crier měl hrozně zábavné hlášky, pokud jste zabili všechny ostatní a on zbyl jako poslední :) Nebo jsem se divil, proč Chumbucket říká psovi Dinki Di. Pak jsem si všiml, že se tak jmenujou psí konzervy se psem na obalu… Bavilo mě číst si i o postavách, autech, nepřátelích a lokacích (!). S tím si autoři opravdu vyhráli. Taky nespočet "relikvií" z minulých dob a Maxovy komentáře k nim byly fajn.

Zkrátka se tu snažím říct, že ačkoliv je to akční hra, ten svět je docela propracovaný a zábavný.

Soubojové systémy mi hrozně sedly, jsou jednoduché, ne příliš těžké (i když ke konci trochu přituhne, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout s pomocí několika upgradů) a intuitivní. A to jak souboje na blízko, tak souboje s auty a konvoji – autorům se povedlo udělat zábavné adrenalinové automobilové honičky a bitky s pomocí brokovnice, bodců na kolech, harpuny, plamenometu apod. Fakt jsem měl při hraní podobné pocity jako když jsem sledoval film, za to palec nahoru. Navíc když umřete, tak se vlastně nic neděje, žádný postih za respawn tu není.

Co se mi nelíbilo bylo to, že vás autoři de facto pořád vodí za ručičku a když chtějí, abyste šli jednou cestou, tak to jinudy prostě nejde a musíte se jim podvolit (např. musíte vylézt po žebříku a nemůžete vyskákat po bedničkách, což by dávalo větší smysl apod.) Taky nůž máte z nějakého důvodu jen na jedno použití, u sniperky mě občas rozčilovaly neviditelné stěny (ačkoliv nepříteli vykukovala hlava zpoza plotu, prostě jsem ho nemohl zasáhnout) a ta repetitivnost může být pro spoustu lidí taky velké minus. Taky systém levelování je docela fajn, ale některé schopnosti mi přišly úplně na nic, např. sbírání munice nebo šetření benzínu, když si ho můžete doplnit v základnách. Na to, že je to v tom světě spolu s vodou ta nejcennější komodita, jsem s ním nikdy neměl problém. To je ale na druhou stranu možná i dobře.

Herní výzva 2020 - Neseď doma (SC)
Maxi, ty si ale kus kreténa - takhle bych popsal příběh. Tím ovšem neříkám že byl špatný, v Maxovo universu to byl lepší průměr avšak byl vyprávěn příliš zbrkle a nebýt bujného světa, tak by se Max nestihl v Benzínovém městě ani umazat olejem. Příběh místy zapůsobil, překvapil, zklamal a deprimoval. Přesně takto byl ale i zamýšlen a ukázal to jak je Max uzavřen do sebe, nikoho si nepustí k tělu kvůli své minulosti a to se mu také vymstilo, nakonec byl přinucen opět jít dál za honbou ukončení vlastního trápení. Nejvíce příběhu uškodila jeho krátkost.

Vedlejších misí je málo a hlavních příběhových ještě méně, na jednu stranu škoda že kvůli tomu je nevyužit potenciál rozlehlé mapy která nešetří zajímavým a výborně vypadajícím prostředím a obsahem který nebyl dostatečně využit pro hraní a tak potenciál rozlehlé pustiny po dohrání hry upadá do pískoviště ve kterém mě už nic netáhne dál hrát snad kromě vylepšení Magnum Opusu. Na druhou stranu tato krátkost se snaží dohnat na kvalitě a i přesto navštívíte ty nejzajímavější a nejnápaditější místa pustiny, které vás ohromí. Tvůrci v příběhu ukázali kvalitně maximum, které mohli a tak se ze hry nestalo GTA se spoustou únavných úkolů.

Apokalyptický svět v podání Šíleného Maxe je uvěřitelný a neuvěřitelně depresivní, vždy když Max najde starou fotografii z dob kdy se svět pomalu hroutil a oceán začínal vysychat, tak pronese zajímavý monolog doplňujíc text na fotografii, to nádherně doplňuje uvěřitelnost světa, protože to ukazuje jak se to všechno stalo pomalu a o tom to je, většina post-apo spočívá v náhle změně která zničila během chvíle celou civilizaci, v Maxovi je tomu ale naopak a Max je jen starou vzpomínkou na dobu kdy Země byla ještě zdravá.

Herní Max stojí za to, vadila mi pouze krátkost příběhu, otázkou zůstává zda-li by delší příběh spíše neuškodil. Nádherné lokace do kterých vás ale příběh nemusí zavést, doporučuji dělat vedlejší aktivity obzvlášť v první polovině hry kdy Max ještě není nezranitelný zabiják, díky čemuž pro vás bude svět mnohem více o přežití.

Pro: Filmové vyprávění, nádherné a kvalitně zpracované lokace, uvěřitelná apokalipsa - Maxovo universum, Max a jeho osobnost, Magnum Opus, speciální efekty, vylepšování, Benzínové město.

Proti: Krátká ale velká hra, nedostatečně využit potenciál silničních bojů, hra po dohrání všech misí již nemá co nabídnout - nemotivuje.

Asi největším magnetem pro nezasvěcené hráče bude v šíleném Maxovi prostředí. Na první pohled se zdá, že hra může nabídnout pouze písek, písek a zase jen písek, což je pravda, ale... ne tak úplně. Mad Max vám písek totiž naservíruje v několika provedeních, které dokáží udržet vaši pozornost a zájem na potřebnou dobu. Obří duny, skalní masivy, soutěsky, zapomenuté pozůstatky po lidstvu, širé pláně, pouštní bouře a další, to vše ve mně vzbuzuje potřebu si ony lokace projet v mém Magnum Opu sám (nejlépe naživo). A že to jsou projížďky ve velkém stylu.

Akční rovina hry je totiž neuvěřitelně zábavná, pěstmi začínaje, auty konče. Základem je samozřejmě nabušený a nasraný Max, který prostě chce svůj vrak zpět. Přičtěte tuny a tuny nepřátel a v rovnici vám vyjde tolik bitek, až je s podivem, že ani po delší době nebudou nudit. Ze soubojů jde cítit síla, bolest a surovost, což je jedině správně, když se Max rve v souboji na život a na smrt o každou kapku vody a benzínu. Dynamická kamera a různorodé takedowny dělají z rvaček opravdu zábavnou záležitost. Trochu mě ale mrzí, že tvůrci nepřišli s nápaditějšími souboji proti bossům. Tady musím dát palec dolů. Ale i přesto musíte uznat, že zvuk zlámaných kostí nebyl nikdy uchu lahodnější.

V případě auto destrukcí zábavnost upadá neméně. Vlastnost zpomalení času při míření harpunou dělá celou záležitost krásně hratelnou a pozorovat výslednou škodu na nepřátelských šrotech je vskutku uspokojující. V momentě, kdy se vám podaří vylepšit Magnum Opus na max si opravdu připadáte jako místní legendární pirát. Musím také podotknout, že ovladatelnost není nejhorší. Ono, jak si jednou zvyknete, jde to všechno.

Nakonec je třeba rozebrat děj, který nabízí toliko filosofického či jakéhokoli jiného přesahu, jako místní post-apokalyptická pustina nabízí fauny a flóry. V tomto bodě opravdu o Magnum Opus nejde a s Maxem se jde probojovat na konec cesty za několik hodin. Nutno ale podotknout, že je těch pár hodin opravdu zábavných. Baví vylepšování postavy, baví války s ostatními gangy, dobývání pevností, lootování zajímavých míst, kochání se přírodou, upgradování auta. Já bych Šíleného Maxe přirovnal k páteční osmnáctce, u niž vám nejde o smysluplný rozhovor, ale o šílený sex. No a Max tohle splňuje, není chytrý, ale je prostě šílený!

Pro: Souboje a jejich variabilita, ať už s pěstmi nebo v autech, prostředí, zvrat na konci příběhové linie.

Proti: Po cca 15 hodinách omrzí, slabý děj, repetetivní souboje s Top Dogy, neuspokojivý finální souboj.

Na tuhle hru jsem se těšil protože filmy mám moc rád teda kromě trojky. Co musím jako první zmínit je výborná optimalizace hra mi běží na 60 fps která mi snad klesla jenom při ukládaní no prostě optimalizace je skvělá. Mezi další klady patří soubojový system který je stejně jako v batmanovi nebo v middle-earth shadow of mordor velmi dobře udělaný i souboje když jedete autem tak jsou velmi plynulý když potřebujete vystřelit z harpuny a dalších zbraní kterých je víc tak se hra zpomalí a vy se můžete rozhlížet a rozmyslet si kam vystřelíte, ale trochu jsem od souboje ve vozidlech čekal že se bude podobat souboji z posledního filmu že třeba když pronásledujete konvoj tak jsem čekal že na něj max skočí a bude se prát na autě ale to nevadí. Hra má hodně velký svět prý i nekonečný ale to jsem zkoušel a v ty zemi nikoho ale tam nic není a taky se vám tam ubývají životy. No hra se velmi povedla má krasný a velký svět, auta, soubojový systém, a mnoho dalšího za těch několik hodin co jsem hru hrál tak jsem narazil jen na drobné bugy kterých je ve hře škoda ale jinak je to výborná hra za 95%.

Pro: grafika, prostředí,dobývaní základen, hlavní hrdina, optimalizace, velký svět, úpravy Maxe a auta.

Proti: bugy, bossové.

Montana má recht. Zakázka - to je první slovo, které mi přichází na mysl. Zatímco současné filmové zpracování působí svěže a v rámci hollywoodských blockbusterů nápaditě, hra je jeho naprostým opakem. Tvůrci vzali všechny možné prvky ze současných open world her, ty splácali nějak dohromady, namalovali tomu jiný kabátek a celé to nakonec vydali jako novou hru. Ono to nakonec i docela funguje, jenže...

...hra neobsahuje vůbec nic autorského, nic inovativního a nic, co by hráče probudilo z letargie, do které po cca 10 hodinách hraní chtě nechtě upadne. Soubojový systém je převzatý z Batmana nebo Shadow of Mordor chcete-li a to i včetně debilního namapování kláves pro odražení útoku/útoku střelbou na jedno tlačítko. Celý systém obsazování kempů a odemykání mapy je zase klasický Ubi-like copy/paste design. A podobný pocit jsem měl i z levelování jak Maxe, tak vozidla. Jednoduše řečeno: za celou hru jsem neměl ANI JEDNOU pocit, že bych hrál něco nového.

Core gameplay ovšem zábavný je - alespoň po nějakou dobu. Avalanche Studios díky bohu umí udělat odladěný bojový systém a zábavné ježdění. Co už ale neumí je napsat alespoň průměrný příběh a nadesignovat záživné mise. Příběhová linka sice není tak extrémně špatná, jako u série Just Cause (která na tom stejně nestaví), ale trpí nezáživným writingem a faktem, že celá první polovina "příběhových misí" vlastně slouží jen jako jakýsi průvodce po 3 (zbytečně) velkých lokacích (které nejsou využité snad ani z třetiny) a rozjede se teprve až když hráč dorazí do cíle své cesty - do Gastownu - kde je vlastně nahuštěno vše podstatné pro děj samotný. Podobně mizerně jsou napsané/nadesignované i veškeré mise vedlejší. Veskrze je to vždy o tom někam dojet, někoho sejmout nebo něco někam dovézt. Po mapě jsou rozházená i další aktivní místa, jenže nějaké to kecání s místními omrzí velmi brzy, jelikož jsou jaksi bez duše a hráči neřeknou prakticky nic užitečného - snad jen s výjimkou informátorů poblíž táborů. Kdo čeká emotivní postapo příběh, ať hledá jinde. Je to celé prostě nemastné, neslané. Generické.

Další problém vidím v pomalosti celé hry. Zatímco Just Cause byl rychlý, hráč byl neustále v pohybu a ve vzduchu, takže to ničení všeho možného neomrzelo ani po 30 hodinách, Mad Max je mnohem více střídmý. Po světě se pohybuje ve svém autě, které postupně vylepšuje. A čím má lepší fáro, tím je ničení věží, strhávání strašáků a bourání základen svižnější a zábavnější. Takový je základ celého gameplaye. Design jednotlivých kempů je ale často jedno velké a vlastně i dost koridorové bludiště a čím dále se hráč prokousává, tím jsou základny větší, členitější a složitější - navíc protkané všemožnými interaktivními místy pro šplh a lezení, které "šikovně" slouží i jako takový loading. Jenže ta nutnost neustále někam šplhat hrozně zdržuje. K tomu se váže i ovládání, které bohužel trpí konzolovým portem, kdy hráč musí držet pro různé akce tlačítko i několik dlouhých sekund. Vzhledem k počtu všemožných collectibles je tohle úplně zbytečně hozený klacek pod nohy - minimálně pro nás PC hráče. Osobně mě to od sbírání věcí v pozdější fázi hry vyloženě odrazovalo.

Pochválit musím optimalizaci, která je vyloženě ukázková a hra jako taková mi v zásadě ze stabilních 60 fps neslezla a to ani s grafikou vyMAXovanou na MAXimální MAXimum. Nicméně i tady se objevoval jistý neduh a to trhání hry během ukládání a vzhledem k tomu, že hra sejvuje doslova při každém prdu, nakonec to zas až tak plynulý zážitek nebyl. Prý pomáhá přemístění hry na SSD, ale do toho se mi osobně moc nechtělo a tudíž tento tip nemohu potvrdit.

Abych to shrnul. U Mad Maxe jsem se sice zabavil a to na dlouhých 31 hodin, nicméně ke konci jsem už hrou raději profrčel, protože jsem zjistil, že kromě toho, co mi tvůrci představili v prvních 10 hodinách, hra ani více obsahu nenabízí. I když mám žánr open world akcí velice rád, opět se potvrdilo, že mi tenhle trend líně nadesignovaných her bez poctivého a rozmanitého obsahu nevoní. Jen mě tak trochu mrzí, že tenhle trend nezůstal jen u těch Ubisoftích narychlo vydaných zmetků.

Pro: celá hra stojí a padá na překrásném prostředí, na odreagování dobré, zábavný core gameplay, parádní grafika a optimalizace enginu, photo mód

Proti: bez hloubky, bez duše, bez wow momentů, schematičnost celého designu zamezuje vtahujícímu zážitku z hraní, zdlouhavost některých úkonů (sbírání, šplhání apod.), absurdní recyklace a stereotyp

Kdo by neznal Šíleného Maxe jako by nebyl. Je jedno jestli v podání Mela Gibsona či nově Toma Hardyho oba jsou dobří. Dále se nachází ještě jeden, ten herní a na toho se podíváme teď společně!

Mad Max čerpá z filmu opravdu dobře, postapokalyptický svět je vybarven skvěle. Vůně spáleného benzinu na každém kroku, neustála pachuť v puse od písku, v uších neustálí hluk motorů a kam oko dohlédne písek a rez.
Graficky je Max výborný, dobře optimalizovaný i na mém dědečkovi běhal krásně a byla radost dělat snímky ze hry. Dokonce hra má i svůj vlastní foto režim, kterým jdou vykouzlit parády.
Max si vypůjčil bojový systém od Batmana. I když v Batmanovi je dotažen k dokonalosti v Maxovi občas zaspí ale i zde funguje skvěle. Bojem je potřeba dobývat pevnosti, kempy a tím snižovat reputaci dané lokace.
Max samozřejmě nemůže být bez auta, které je potřeba neustále vylepšovat a tunit. V tom mu pomáhá hrbatý automechanik Chumbucket, který s Maxem sní o motoru V8. Motor V8 je i hlavním vodítkem děje, samozřejmě děj hry nezůstane jen u motoru, důležité budou vztahy, důvěra, láska, rodina.
Mapa v Mad Maxovi je obrovská, posetá úkoly, kempy, pevnosti, závody, legendami a vším možným. A to asi bude jediná moje výtka vůči hře, je toho zbytečně moc.. Ještě bych zmínil obtížnost hry, která na velmi malé úrovni až primitivní.

Verdikt: Mad Max je parádní hra, jsem moc rád jak dobře je optimalizovaná. Sice dědečkovi občas noční projížďky dělaly vrásky na grafické kartě ale i tak hra běhala jedna báseň. Asi už moc není co dodávat, Mad Maxe doporučuji jak fanoušku tak i ostatním. Nebýt těch dvou vad na kráse, kliďas bych dal plné hodnocení ale i 90% je dobrý, ne?
Odkaz na mé snímky z Maxe.

Pro: Postapokalyptický svět, Soubojový systém, Optimalizace, Grafika.

Proti: Nesmyslně nepodstatných úkolů, Nízká obtížnost hry.

Svět Mad Maxe zní mnohem lépe na papíře, než vypadá ve filmech a této hře. Ten s Melem Gibsonem mě nebavil, ten nejnovější mě bavil, ale neměl jsem důvod si ho pouštět znovu. Hra měla obří potenciál, ale jak tomu u AAA her bývá, nakonec vše sklouzlo k repetetivní nudné činnosti.

A přitom originálních (i když vesměs otravných) prvků je zde dost - hrbáč na autě, pes štěkající na miny, prazvláštní systém střelby... prostě je to jiné, a to je u velkých her příjemné překvapení.

Svět pustiny není nijak zajímavý, je zde pár fajn monumentů, ale jinak je to holt poušť a poušť. Max nemá charakter, je to prostě nudná postavička, která chodí tam a sem, občas něco řekne, ale plytký scénář mu nedá šanci se jakkoliv projevit. Storylejno je vesměs nuda - máme tady záporáky Šourky, kteří se toulají pustinou sem a tam a čekají, až narazí na někoho, koho lze zabít. Do toho je zde pár základen, které jdou kdovíproč vylepšovat (stačí vylepšit jednu a máte díky fast travelu vystaráno) a jsou v nich vesměs zajímavé NPC, ale u nich to končí. Až na konci hry jsem objevil skilly, což vysvětlovalo, proč mi souboje přišly dlouhé a monotónní. Místo toho jsem vylepšoval auto, protože silniční bitky bylo příjemné koření tohoto titulu.

Příjemně mě překvapilo, že každý kus plátu z vybuchujícího auta měl svou fyziku. Hrbáč s harpunou je nejvíc cool zbraň, na kterou jsem za poslední roky ve hrách narazil. Bitky jsou fajn, ale je jich tam moc. A prostředí umí být zajímavé a se skvělou atmosférou, jen škoda, že toho tvůrci moc nevyužívali.

Z nějakého neznámého důvodu jsou poslední čtyři mise úplně jiné než zbytek hry. Nepochopil jsem proč, ale nebýt toho prázdna před nimi, mohli bychom se bavit o poutavém finále (i když hooodně na sílu).

Hru jsem hrál asi dva roky a v krátkých herních epizodách jsem se u ní bavil. Na relax ideální.

Pro: bitky s autama, občas překvapí některé featury (bouřka, oblaka kouře z naftových motorů, fyzika vraků)

Proti: repetetivní, nezáživné prostředí (většinou), brát si jiné auto kvůli minám je prostě vopruz (i když pes mě bavil)

O existenci filmů s Melem Gibsonem vím, ale nikdy jsem je neviděl. Nový Maxův film jsem taky zaregistroval, ale doposud nezhlédnul. Můj přístup ke hře tak nebyl ničím ovlivněn, těžko říct, jestli to je dobře, nebo špatně :)

Hned na počátku mě zaujalo, že všechno vypadá krásně (graficky), všude samej písek, oheň a kouř. Cutscény mají takřka filmový feeling. Hned jsem se skamarádil s potrhlým hrbatým mechanikem a ten mi pomáhal se stavbou nejlepšího auta a mezi tím mě seznamoval se zvráceným náboženstvím.

První 2 hodinky jsou spíše o seznamování se světem, Maxovými schopnostmi a možnostmi, které hra nabízí. Pak už dojde na věc, příběh by se měl pořádně rozjet, opak je ale pravdou. Nastává neustálé opakování několika činností, které trvá až do konce (tedy tyto činnosti končí asi 2 hodiny před koncem, kdy následuje posledních pár misí). Tohle nutné grindování asi nesedne úplně každému, ale já mám zřejmě štěstí a mě to ve hrách většinou celkem baví, asi bych taky nezvládnul opakovat vše po celý den, ale ty 2 hodiny denně, které jsem hře většinou věnoval, mně příjemně ubíhaly.

Nejradši jsem měl přepadávání konvojů, ze začátku to byla činnost klidně na 20 minut, protože můj Max i auto nebyli kdovíjak schopní, ale ke konci už to bylo otázkou okamžiku. Jako nejslabší jsem naopak shledal hledání min, to je pořád stejné a nutnost mít pro tuhle činnost jiné auto je jednoduše blbá. Ale to, že se miny hledají podle štěkání psa, je neotřelý prvek, to zas jo.

Podařilo se mi tedy splnit všechny tyhle minihry a vliv hlavního záporáka tak z mapy postupně zmizel. Je ale škoda, že jsem pak už neměl nutkání prohledávat každé místo na mapě kvůli šrotu, protože jsem v té době měl už všechno vylepšeno na maximum, surovin je prostě k dispozici moc, navíc když je člověk pravidelně zásoben z dobytých táborů.

Po vyčištění mapy pak přišel čas na závěrečné vyřízení účtů s osazenstvem Benzínova. Bohužel, nápaditost misí už nebyla kdovíjaká. A závěr mě vyloženě naštval, ale to je asi problém toho, že jsem nebyl schopen po celou dobu hraní se s Maxem ztotožnit. Jeho vinou tak zemřeli 3 kladné osoby a dokonce bylo zničeno i auto, který jsem 40 hodin piplal, jako wtf, já to sakra nedělal pro legraci. Nejlepší z toho byla záchrana malý holky jenom kvůli tomu, aby byla za 10 minut mrtvá, to je fakt cool teda. A zavraždění Chumbucketa je na válečnej soud. Nemám problém, když na konci hrdina, nebo jeho přátelé zemřou, ale musí to mít nějakej smysl. Max je tak asi nejhorší kladnou herní postavou za kterou jsem hrál. A to je vlastně klad, není nic horšího než stereotyp :)

Od hry jsem nečekal žádná dalekosáhlá poselství, nebo hluboký příběh, chtěl jsem příjemnou akci, neokoukané lokace a nějaké to dovádění s autem a toho všeho se mi bohatě dostalo. Přesto je Mad Max jen dobrá hra, nemá smysl ji oslavovat, nebo zatracovat tečka.

Pro: Max je blázen, konvoje, auto

Proti: Max je blázen, moc surovin

Po geniálním filmu a celkem kladných ohlasech tady na databázi jsem si musel Šíleného Maxe zkusit. Rozhodně jsem nelitoval, hra nabízí přes některé nedostatky velmi kvalitní zážitek. Musím vyzdvihnout především souboje v autech (po tom, co se vám podaří trochu auto vytunit). To byla sranda, která neomrzela. Trhání pneumatik, střílení do palivových nádrží, případně rychlé přepnutí na ostřelovací pušku, to byly mechaniky, které mě po dlouhé době dost nadchly. Nejlepší pak bylo lovení ozbrojených konvojů, které mi velmi připomínaly nejlepší scény z filmu.

Mezi další klady bych vypíchnul překvapivě barvitá teritoria (na to, že se vše odehrává vlastně v pustině), velmi atmosférický nástup písečných bouří a docela solidní pěstní soubojový systém, ve velkém okopírovaný z Batmana, ale doplněn o nějaké ty prvky navíc (Thunderstick!). Příběh naopak spíš slabota, hlavní hrdina je otravně nerudný na všechny okolo. Ocenil bych spíš Hardyho výkon, s tím se dalo trochu sympatizovat. Z postav mě zaujal akorát Chumbucket, který má sice jako všichni dost šílenou motivaci pro svoje činy, ale aspoň jde vidět, že si na něm dali scénaristi mnohem víc záležet.

Dál bych se asi mohl rozepsat o některých technických neduzích (auto-aim, mor z konzolí je i tady), ale asi to tu rozebrali už jiní. Celkově bych hru doporučil, nabízí spoustu věcí známých z jiných her, ale v neokoukaném settingu jednoho z nejlepších akčních filmů posledních let.

Pro: souboje v autech, bouře, svět, atmosféra

Proti: příběh, auto-aim, nekonečné hromady věcí, které máte sbírat

Tahle hra se nonstop pohybuje na pomezí jestli je to fakt hodně dobrá hra, nebo jen docela dobrá hra.

Graficky to vypadá nádherně i když už to pár let má, post apo svět vypadá krásně, lokace jsou zajímavý, ale sráží to za mě optimalizace na PS4, kde se hra chová neustále jakoby tam byl nějaký input lag, až sem si říkal, že mám něco špatně nastavený na televizi. Dá se na to zvyknout, ale nesmí člověk přeskakovat mezitím k jiným hrám, kde se to chová líp, je to pak hrozně patrný a otravný. Nehrál jsem to na PC, takže nedokážu posoudit, jestli se to tam chová stejně.

Příběh je takový béčko, což by člověk ale u tohohle typu hry čekal, jsou tam šílený momenty, docela zajímavý postavy, ale vyvrcholení příběhu a občasný motivace hlavního hrdiny mi přijdou ale naprosto debilní, že sem nad tím akorát kroutil hlavou.

Dobrý je, že Mad Max poměrně dobře dávkuje nový herní mechaniky, jinak by to dost rychle mohlo spadnout do stereotypu - někam jedeš, po cestě čistíš kempy, bouráš strašáky a je to vlastně v základu pořád dokola. Díky vylepšením Maxe i auta se ale k různým úkolům dá přistupovat postupně stále jinými způsoby. I tak už jsem se ale posledních pár hodin docela trápil a už jsem čekal na konec, objevování po té cca 20. odehrané hodině přestalo být motivací.

Jednou za čas se mi i stal nějaký bug, kvůli kterýmu jsem musel loadovat předchozí uloženou pozici. Bylo to jen párkrát za celou dobu hraní, ale i tak mi to zůstalo dost dobře v paměti, bývalo to zrovna v dost frustujícím místě. Celkově se občas najde nějaká technická nedokonalost, ale v rámci velikosti světa jsem to dokázal odpustit.

Max Max mě bavil a určitě nelituju času strávenýho jeho hraním, je to poměrně solidní záležitost, ale určitě má svý chyby, který člověk musí při hraní překonat.

Pro: grafické zpracování, post apo svět, charaktery postav

Proti: hloupé fáze příběhu, občasný stereotyp

Herní Max nejvíce trpí tím, že je prachsprostá licence, zadaná autorům na zakázku, aby uživili rodinu. Naprosto postrádá jakoukoliv autorskou osobitost a veškerá kreativa pochází jen z Millerovi skvělé předlohy. Vše, co není z příručky "How to be Mad Max", je mdlé a bez nápadu.

Autoři se nijak nesnaží představit zdejší svět a postupně vás do něj vtáhnout. Raději hráče v prvních dvou hodinách zavalí kvantou pop-up nápověd a nelámou si hlavu s intuitivním game-designem. Přiznám se však, že i přes takto mizerný úvod a líné designéry mě hra vcelku rychle "zpracovala". Jako každý slušný open-world si ze mě udělala lacinou děvku, která musí vysbírat všechno, co svítí na mapě. Na mapě, která vyděsí svojí velikostí a která je jedna z nejkrásnějších pustin, co jsem ve hrách viděl. Zde se Bethesdí Fallouti mohou jít zahrabat do nejbližší Duny. A co teprve když přijde písečná bouře s blesky!

Po čase velikost a copy/paste obsah vede k nemilému vystřízlivění. Nadšení vyprchá a v rámci úspory času se vrátíte ke slepému následování vykřičníku hlavní mise. Velká škoda, že se do hry nepodařilo dostat nějaký pořádný obsah, alespoň nějaký příběh nebo případně zredukovat mapu na polovic. Jednotlivé dílčí prvky jsou povedené, ať už jde o jednoduché rvačky, souboje kolo na kolo, nádherná panoramata nebo vylepšování Magnum Opus. Jen těm honičkám trochu chyběla filmová hudba. Herní ji v lecčems napodobuje, ale její intenzivnosti zdaleka nedosahuje.

Dle očekávání tak nejde o žádné herní veledílo, ale na druhou stranu ani o filmový zmetek. Je to prostě jen kvalitně splněná zakázka.
Oheň, písek, krev, benzín, roztodivné vehikly, které jsou řízeny individui s širokou paletou všemožných mentálních poruch. V tomto dystopickém světě, kde zbytek lidstva vede nelítostný boj o pohonné hmoty a H2O je chlap s oděvem šéfa Sado mado salonu, upilovanou brokovnicí a omezenou slovní zásobou. Ve svém vytuněném Ford Falcon XB GT coupe 1973 brázdí rozsáhlé, pískem pokryté pustiny a zdarma poskytuje všemi svými končetinami plastickou operaci obličeje štatlivcům, jenž jeho putování mají v úmyslu zpomalit.

Mad Max hra je jeden monumentální grind-fest, proložený nějakým příběhem o někom a o něčem. Jezdíte v autě, ničíte majáky, auta, konvoje, základny a sbíráte šrot, aby jste vylepšili sebe, vaše fáro a vaší šanci dobýt další baštu plnou benzínu, nafty a harampádí. Každý úkryt, pevnost, osada, rozhledna, zemljanka a jeskyně je však pečlivě a unikátně vymodelována, což je nejen úctyhodné, ale zárověn to ze všeho toho každodenního rabování a mrzačení lidí dělá o poznání více potěšující záležitost.

Soubojový "free flow" systém z batmana je tu mnohem přízemnější, brutálnější a realističtější než v příběhu o zbohatlíkovi, jenž se domnívá, že je netopýr (Max má být údajně ten šáhnutej). Mlácení se standardně omezuje na úder/blok/ proti útok okořeněný sem tam nějakou finesou či chvatem z repertoáru ostříleného WWE šampiona.
Ježdění je docela fajn za předpokladu, že se nejedná o závod. Mimo to mě mírně zklamaly bossové. Ty vždy v jejich sídle hlídá jejich pošuk parta a vždy mají až na vizuální změnu vše společné, velké kladivo a v palici vymeteno.

Celá hra je obalena technickou precizností, která není Švédské lavině cizí. Krom pár bugů (zapadnutí do díry a nemožnost vylézt na římsu v důsledku absence žluté barvy a mizení convojů před mými zraky jako fatamorgána) je to ukázkový příklad toho, jak to dělat a převádět na PC.

Největším, naprosto nezpochybnitelným záporem, který srazil hodnocení o 20% je Maxovo odmítnutí líbezné zrzky. Já býti na jeho místě, s potěšením bych svým Interceptorem zavlažil její vyprahlou poušt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Všichni by byli naživu a šťastní :(.

Pro: Stabilita, technické zpracování, optimalizace, vybudovanost světa, animace a tím pádem uspokojující souboje.

Proti: Je tam nějakej příběh? Max je frigida!! Award for the biggest grind of 2015 goes to......

Tak před pár dny jsem dohrál Mad Maxe. Jako fanoušek postapo jsem byl nadsen když jsem se ke hře dostal, začátek byl hodně dobře zpracovaný a hodne me to bavilo. Příběh byl dle mého názoru jeden z těch lepších. I přes repetetivní hratelnost mě Max bavil až dokonce úprava vozidel byla taky vymyšlená vcelku dobře jen jsem trochu nepochopil význam archandělů. Akorát mě mrzí obtížnost hry. Podle mě hra není žádná výzva, umíral jsem většinou tím že jsem někde špatně skočil a podobně. Velké pozitivum hry jsou také reference na stejnojmenny film.

Stojí za to si hru pořídit , ale máme tady i lepší hry s podobnou tématikou. Například hře Rage se dle mého názoru Max nevyrovná

Pro: Atmosféra, příběh, vozidla, reference na filmiveho Maxe

Proti: Repetetivnost, žádný challenge

Mad Max je hra na ktorú som čakal pekné dlho a dostál som tú príležitosť zahrať. a neľutujem toho vôbec. Lebo mi sadla zo všetkou krásou čo má a bavila ma 64 hodín !
Hra má krásnu grafiku a úžasné efekty počasia čo sa cítim keť jazdím ako v pravej
apocalypse. Hra má aj prekvapujúco dobrú deštrukciu prostredia dá sa zničiť skoro všetko až na pevností čí kempy ale skoro všetko iné sa dá a to detailné zničiť. ale najviac sa mi páčil jazdní model a bojoví systém + obrovskí svet ktorí som preskúmal úplné celý a prešiel som to na 98% celú hru len mi chýbajú preteky a jedná historická relikvia. ale u mna je to Top hra
Parádní, ale po čase stereotypní hra. Rozlehlý post-apokalyptický svět, který toho hodně skrývá. Parádní pařbička, ale mise se zkrátka opakují a hra po pár hodinách nenabízí nic nového, něco, co by člověka u hry udrželo. Každopádně, pokud někdo hrajete na etapy tak, že si něco odehrajete a hru znovu zapnete třeba za měsíc, tak si ji určitě kupte třeba teď ve slevě za 5euro :-)
Mad max

Kdysi pred 600lety jsem videl filmy madmax, sice mne v ty dobe nenadchli ale asi sem se u nich bavil. Pak pred par lety udelali remake. Sice mne nenadchnul.ale bavil. A asi pred rokem se mi stahla na psplus hra madmax. Sice mne nadchnula ale dokonce i bavila.

Hra madmax je kupodivu openworld co byl dobre provedenej, sice mne ke konci nasrali tim ze zabili tu zenskou ale i tak sem hru dohral. Vím že kdyby to udelali tak ze by zůstala živá, ma ode mne hra 100procent, vybavuji si nejaky chvilky co mne stvali ale vim ze mě hra bavila...

Pro: Auticka, dobre zpracovany openworld

Proti: V pribehu, ale co uz...