Mad Games Tycoon

Eggcode •  Raylight Games (PS4, XOne, Switch)
13.09.2016
12.11.2019

Mad Games Tycoon zaostřuje na téma, které zpracovává například Game Dev Tycoon (2013), totiž na vybudování vlastního herního vývojářského studia a tvorbu vlastních her. Vaše snažení začíná na počátku 80. let 20. století vytvořením kanceláří, najímáním zaměstnanců a nákupem potřebného vybavení. Vývojáři zde mysleli na všechny detaily včetně zaměstnaneckých potřeb a neopomněli ani místnost s toaletami.

Hra nabízí rozsáhlé možnosti tvorby her různých žánrů a subžánrů pro různé platformy. Možné je zakoupení licence pro určitý engine nebo vytvořit vlastní, lze zakoupit i licenci na určitý film a podle něj vytvořit vlastní videohru. V případě tvorby MMO her nesmí být opomenut nákup potřebných serverů. Studio je možné rozšířit o vlastní vydavatelství s marketingovým oddělením, výrobou DVD nosičů a skladovacími prostorami.

V hre si založíme vlastné vývojárske štúdio, ktoré bude vyvíjať stále kvalitnejšie hry.

Čo nám hra ponúkne ?
➤tvorbu hier: hlavnou činnosťou je samozrejme neustála tvorba hier, pre vaše štúdio alebo na objednávku pre iné. A to obyčajných ale aj MMO či Free to play. A v procese tvorby dostanete celkom dosť možností na výber. Začnete názvom a pokračujete cez typ a kvalitu hry, cieľovú skupinu, až dve témy a dva žánre, engine a poprípade licenciu na nejaký film. Ďalej si zvolíte platformy na ktoré hru vydáte a nejakú tú protipirátsku ochranu. A nakoniec už len nastavujete svoju hru. Či dáte prednosť hrateľnosti pred grafikou či príbehu pred dĺžkou hry je už len na vás. Pridáme pár funkcii, lokalizáciu a môžeme nechať náš tím na hre pracovať. Po dokončení práce si môžeme zvoliť vydavateľa hry alebo v neskoršej fáze si hry môžeme vydávať sami. A toto je proces, ktorý sa opakuje prakticky stále dookola.
➤miestnosti: môžeme vo svojej budove postaviť až 16 miestností. Každá z nich nám nejako dopomôže k úspechu. V miestnosti pre vývoj sa všetko začína. Z majitelovej kancelárie vieme napríklad zrýchliť prácu. Rôzne štúdiá nám vedia pomôcť k lepšej kvalite hry, a v kancelárii na výskum si vieme sprístupniť nové funkcie do našich hier. Marketing a podpora nám vytvárajú hype pre naše hry a štúdio. Vo výrobe a skladoch vyrábame a skladujeme hry pokiaľ si ich chceme vydávať sami. V serverovni budú uložené naše serveri pre MMO hry. Vo vývoji konzol si navrhneme vlastnú stacionárnu alebo prenosnú konzolu. A nakoniec sú tu miestnosti pre zamestnancov ako školiaca miestnosť, toaleta a odpočinková miestnosť.
➤zamestnanci: postupom hry ich budete mať viac a viac. Ja som skončil na počte 91. Samozrejme stoja veľké peniaze ale pokiaľ vydávate kvalitné hry, tak sa to v pohode dá utiahnuť. Každý zamestnanec má svoje prednosti, ktoré sa dajú vylepšovať v školiacej miestnosti. Čiže si viete vytvoriť tím snov. Hra od vás vyžaduje aj to aby ste im postavili toalety a odpočinkovú miestnosť. No viac sa o nich a ich potreby starať nemusíte.

!! Záverečné zhrnutie !!
Hra Mad Games Tycoon ma istý čas bavila veľmi a hral som ju vkuse aj pár hodín. Hľadať rôzne kombinácie a skúšať z hry spravi hit za to stojí. Aj ked sa tvorba hier nezdá v tejto hre ako nejaký zložitý proces, hlavne v neskoršej fáze hry ponúka dosť možností. Jediné čo som si nevyskúšal bola tvorba vlastnej konzole, pretože to bolo celkom finančne náročné. Zamestnancov som mal 91 ale na financiach to cítiť nebolo. Je škoda že manažment zamestnancov a ich potreby neboli v hre viac prepracované. Hry ste si mohli vydávať sami či pomocou vydavateľov. Ale ja som už neskôr volil možnosť si hru vydávať sám. Pretože ste mali k dispozícii celý zisk. Čo sa týka úspechov tak ich nebolo nejako veľa. Najlepšia hra mala hodnotenie 90%. Vydal som 30 hier a k môjmu koncu hry som mal na účte 180 mil a k tomu cez 410 000 fanúšikov. Určite som nevyužil plný potenciál hry, ale začínalo to byť dosť repetitívne, takže som to skončil skôr ako sa mi skazia pocity. Som ale rád že vývojári pred nedávnom vydali pokračovanie. Pustím sa do neho čo najskôr.

➤Čas strávený v hre: 16,9 hodín
➤Achievementy: 22/39