Lovers in a Dangerous Spacetime

09.09.2015
09.02.2016
03.10.2017

Lovers in a Dangerous Spacetime je kooperativní hra pro 2-4 hráče (případně 1 hráče, ke kterému se přiřadí 1 další spoluhráč ovládaný počítačem). Ve stylizované grafice proplouváte vesmírem v kosmické lodi, vyhýbáte se nástrahám a odrážíte útoky nepřátel. Vaším cílem je zachránit galaxii osvobozením zajatých králíčků a uvolněním lásky zpět do vesmíru.

Vtip hry spočívá v tom, že ačkoliv má vesmírná loď spoustu ovládacích prvků (kormidlo, štít, 4 zbraňové systémy po stranách, ultimátní zbraň a mapu), každý hráč může ovládat v dané chvíli pouze jeden, a pokud chce začít ovládat jiný, tak si musí stoupnout a přeběhnout k správnému křeslu na jiném místě na lodi. To samozřejmě trvá, a tak samovolně vzniká klasická situace, kdy neorganizovaná akce hráčů vytváří chaos a zmatky, a proto se jeden z hráčů ujímá role kapitána, vykřikuje příkazy co je potřeba udělat, a hráči se je snaží provádět a udržet loď naživu.

Hra obsahuje 4 kampaně, z nichž se každá skládá ze 4 náhodně generovaných úrovní. Na konci každé kampaně je souboj s bossem. Během průzkumu vesmíru nacházíte drahokamy, které zasazujete do ovládacích konzolí a vylepšujete či kompletně měníte vybavení lodi, ke kterému patří nové zbraně (jako střely, lasery, naváděné střely, ozubené koule), různé druhy pohonu či energetické/kovové štíty atd. Kombinací drahokamů můžete vytvářet mnoho unikátních kombinací zbraní a vybavení lodi, spoustu z nich zajímavých či vtipných, což se podílí na prodloužení hratelnosti.

Lovers jsme dohráli a moje manželka ji naprosto zbožňovala. Hra je skvělá pro lokální spolupráci, velmi zábavná, s vtipným motivem a vysokou produkční kvalitou. Má několik úrovní obtížnosti, takže si ji mohou užít i sváteční hráči a nehráči. Hra dobře střídá prostředí, abyste se nenudili, a obsahuje zajímavá vylepšení vesmírné lodi, což vás žene kupředu.

Těch pár nedokonalostí, co jsem našel, byly nepříliš výrazná hudba (nic zapamatovatelného, jenom zvuky prostředí), pár technických problémů (Alt+Tab nefunguje dobře, protože se kurzor myši zasekne uprostřed obrazovky; nastavení ovládání je složité a občas nefunguje správně), a chybějící přizpůsobení nastavení hráčů (primární hráč je vždy ten s ovladačem, a i barvy postav jsou napevno, ačkoliv jsme je chtěli prohodit).

Celkové hodnocení: Výborná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2017 v angličtině na Steamu).