Little Busters!

22.03.2012
20.03.2013
01.11.2017
23.04.2020

V dětství Rikimu zemřeli oba rodiče. Propadl depresím a beznaději. Zachránila ho skupina čtyř dětí, které si říkaly Little Busters. Pomohly mu vždy, když potřeboval, a jeho smutek pomalu zmizel. Teď, ve druhém ročníku střední školy, jsou stále přátelé. Nejstarší z nich, Kyousuke, je v posledním ročníku a tuší, že se brzy budou muset rozdělit. Jako poslední společnou aktivitu se rozhodne založit baseballový tým. Jenže Little Busters nemají dost členů a je na Rikim, aby je našel.

Little Busters! se dělí na sedm různých cest, podle rozhodnutí hlavního hrdiny. Po jejich dokončení se odemkne poslední s názvem Refrain. Hra také obsahuje několik miniher, mezi nimiž jsou například baseballový trénink a bojový systém ve stylu JRPG.

Původně hra vyšla v Japonsku již v roce 2007 na osobní počítače. Rozšířená verze Little Busters! Ecstasy vyšla 25. července 2008 a obsahovala jednu novou postavu, tři nové scénáře a erotický obsah. Později byla portována na PS2, PS3, PSP a PS Vita. V roce 2012 pak vznikla seriálová adaptace hry. Spin-off se jménem Kud Wafter vyšel v červnu 2010 a odehrává se po konci cesty Noumi Kudryavky.

Jediné oficiální anglické vydání hry jsou pro PC verzi Ecstasy edice pod názvem Little Busters! English Edition a Converted Edition na Nintendo Switch.