Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

Ryū Ga Gotoku 7 Gaiden - Na wo Keshita Otoko

09.11.2023

The Man Who Erased His Name je dalším z dílů série Like a Dragon. Příběh tentokrát vyplňuje mezeru mezi Yakuza 6: The Song of Life a Yakuza: Like a Dragon a dovysvětluje, kam se poděl muž, který nikdy nikoho nezabil. Kazuma Kiryu, který předstíral svou smrt, aby ochránil své milované, přijal novou identitu a pokusil se žít v ústraní jako stý učedník v chrámu Daidoji. Ale minulost ho dohnala a Kiryu se stává tajným agentem s krycím jménem Joryu, aby přišel na kloub další konspiraci.

Rozsahem je hra zhruba o polovině délky předešlých dílů, avšak dvě městské čtvrti, ve kterých se hra odehrává (Sōtenbori v Ósace a Isezaki Ijincho v Jokohamě) nabízí stejné aktivity jako ve všech minulých dílech: kasina, vedlejší mise, karaoke, závodění, kabaret, a další a další činnosti, v kterých půjde strávit desítky hodin.

Souboje zůstávají na rozdíl od tahové Yakuza: Like a Dragon v real-time. Kiryu bude spoléhat na 2 soubojové styly: Agent a Yakuza, kde každý styl má něco svého. Styl Agent je o agentských gadgetech a vychytávkách (vystřelovací laso), přesnosti a rychlosti. Yakuza je o síle a brutálnosti útoků.

Tak kratší příběh hře svědčí, není to natahované jako některé minulé díly, odsejpá to a doplnilo to mezery v dějové lince. Cca 23h s tím, že jsem udělal skoro všechny requesty, subquesty a tak. Karaoke fakt ale nedávám... :-D