Nakonec jsem nekoupil a dobře jsem udělal! Na Microsoft/Xbox Store jsem v úterý koupil za pouhých 250 Kč digitálně, ale a to je zajímavé, nyní je hra za 400 Kč! Tedy mě to ukazuje konzole Buy as Gift.....tak možná kdo nevlastní vidí stále 250 Kč.
Argumentovat “dnesni deti” a “dnesni mladez”, je hloupe. Vzdycky je to, hlavne u mladsich deti, o vychove. Neni to tak, ze kdo se narodil po roce 2010 treba, tak uz nezvladne nainstalovat hru z CDcka. Nicmene, a to je velmi dulezite, nikomu do vychovy kecat nehodlam, to je kazdeho vysostna zalezitost.
@Gordon (03.03.2021 11:55): záleží jaký máš doma prostor, apod. ale je pravda že malá krabička (no dobře Xbox Series X je o něco větší krabička, velikostně jak téměř studiové repro AQ M24 jen není tak hluboký) se u TV v obývacím pokoji v podstatě ztratí. Kabeláž neřešíš, jen zdroj a HDMI.
Paradoxně to jednoduše připojíš k PC monitoru než opačně, kdy musíš mít obvykle dlouhý HDMI kabel, tahat to za nábytkem, apod. Samozřejmě pokud máš obývák přizpůsobený využít TV jako PC monitor není o čem mluvit. Bezdrát keyboard + mouse .... zas na druhou stranu u konzole zapojíš sluchátka do ovladače a máš zvuk jen pro sebe, U PC už musíš mít extra bluetooth sluchátka.

@Chark (03.03.2021 10:36): teď za mnou přišla dcera s tím že by ráda dělala animované filmy, 3D grafiku, hry. Tak to jsem zvědav kam zamíří na střední a pak vysokou. To víš youtube inspirace.
@Chark (03.03.2021 11:28): Přesně tak, je to hlavně o pohodlí a proto mám vše na PC zapojeném do TV, nic nenastavuji, nic nepřepojuji. Tenhle argument fakt neplatí, pokud si nechceš jen honit ego a pochlebovat nad tím, jak to máš správně. Každý to má ale jinak nastavené...
@Gordon (03.03.2021 10:56): jde, ale musel bych mit PC zapojeny do receiveru, porad to prepojovat a nastavovat. Kdysi jsem to tak delal, jeste pred PS4 a je to pekne nahouby. Vecne neco nefungovalo, obcas vypadl zvuk atd. PC mam v uplne jine mistosti, porad to prepojovat neni moc prakticky. Kdyz chci dnes hru zapnout na projektor, zabere mi to cele 2 minuty a muzu hrat. Je to hlavne o pohodli.
Dnesni mlada generace uz vetsinou nechce resit, proc ta hra na PC nefunguje i kdyz mam vsechno spravne. Na konzoli se mi jeste nestalo, ze by neco neslo spustit. Ja jsem jeste vyrustal na editaci config.sys a hry jsem spoustel z prikazoveho radku v DOSu, ale na to bych se dnes uz mohl vykaslat. Jsem proste pohodlnej.
@Chark (03.03.2021 10:36): Hrbit se u PC nebo se vyvalit na sedacce a pustit si hru na projektoru a slusnym ozvuceni je docela rozdil. A hlavne je to pohodlny.
To je zase oxymoron, tohle jde i s PC.
@Rapier (03.03.2021 09:04): s tim nezbyva nez souhlasit. Je to taky o jednoduchosti a pohodlnosti. Hry na tabletu zvladne ovladat i 4 lety dite. Na PC daleko pozdeji.
Ja sam jsem cely zivot od cca 6 let hral na PC, protoze nic jinyho nebylo. Obskurnosti typu “nintendo” z trznice nepocitam. Ale co jsem v roce 2016 poridil PS4, tak na PC hraju uz jen strategie, prvniho Quake a dneska HROT.
@marwel (03.03.2021 08:35): za pár let Ti to připomenu. Teď Ti řeknu něco co se Ti nebude úplně líbit, páč jsi mladší.

Realita je taková že dnešní generace dětí (7-12) už nejsou a nikdy nebudou PC master race. Najdou se samozřejmě výjimky ale reálně kolem sebe když se zeptám rodičů/děcek ve věku mých dětí tak na PC hraje možná 1-5 z 20-30?!

Na PC hrají dnešní 40 letí (25+ letí) co zažili ještě dobu před masívním rozšířením tabletů, smartphonů a konzolí které u nás před Xbox One a hlavně PS4 neměly moc na růžích ustláno i vzhledem k ceně a kupní síle obyvatelstva obecně.

Je mi jasné, že se pohybuji ve své sociální bublině ale s kým se bavím tak to je. Mladí mají spíše herní notebooky a paradoxně i na nich hrají hry zdarma z prohlížeče a pod. hry o kterých já osobně obvykle nevím nic a které mi ani nic neříkají ale děcka (rozuměj 15-20) to žerou.

Důvod je prostý: PC je drahá zábava pro nerdy. PC musíš neustále upgradovat. Výhodou jsou samozřejmě hry zdarma a levnější hry. V neposlední řadě na PC musíš mít prostor, jedna konzole obslouží i 4 děti současně bez problémů. :)
@marwel (03.03.2021 07:56): stačí mít děti a hned pochopíš že PC pro ně nejsou. Pokud hrají, tak hrají na telefonu/tabletu (Minecraft) a konzole. PC jim nic než na školu neříká. :) Mít pro každé dítě PC by se krapet značně podražilo, nemluvě o prostorových nárocích pokud nejde o laptop.

@Fritol: dík za tip.
A nebo tady za 463Kč placka, když už.

Na PC to bylo dokonce zdarma jinak. Taková palba za 7 let starou západní hru je silně meh. Kopii je dost, akorát to u nás nikoho nezajímá, protože nikdo nehraje na Xboxu, tak to uměle navyšuje cenu, neb nejsou bazarovky.
Kdo má Xbox One/Series: na alza za 599Kč placka. Digital stojí 1k a málokdy (pokud vůbec, já si tedy nevšiml) je ve slevě.