Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Legie

66
19 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
RPG > nezařazeno
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.10.2009 PC
Vývojáři:
Legie je česká 3D freeware adventura s RPG prvky, která vyšla i v anglické verzi, za tu už ale zaplatíte pár dolarů. Příběh se odehrává ve středověké Jilemnici a přilehlém okolí, které je sužováno všudypřítomným morem. Hrajete za hospodského pacholka, který zpočátku jen roznáší pivo a utírá poblité stoly, později se však vydáte i do několika dungeonů nacházejících se v okolí města. Tady se hra mění na klasický "čtvercový" dungeon s real-time souboji, které nejsou nejjednodušší. Naštěstí si u místního kováře můžete koupit nějaké to vybavení, ať už se jedná o zbraň nebo nějakou zbroj a u obchodníka lze, kromě jiného, koupit pochodně, abyste v dungeonech vůbec něco viděli. Ve hře nenajdete žádnou magii, elfy ani hobity.

Velikost instalačního souboru je vzhledem k 3D grafice překvapující - pouhých 9 MB, navíc hardwarové nároky jsou minimální, tudíž si hru může zahrát opravdu každý.


Poslední diskuzní příspěvek

Zx Atari: Česká verzia je freeware: http://freehry.doupe.zive.cz/recenze/legie-rpg-roku-2009/download

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Legii jsem kupoval spíše z recese, poté, co se za cca 2 eura objevila na Steamu, nicméně hra mě nakonec velmi mile překvapila! Ač to na první pohled vypadá jako krokovací dungeon, nenechte se mýlit, ve skutečnosti jde o naprosto klasickou adventuru , doplněnou o souboje.

Příběh se odehrává ve středověkém městě, ve kterém řádí mor, a jeho blízkém okolí, které jest zahaleno v dešti a mlze. Vaše dobrodružství začíná kouzelně neepicky, v roli hospodského pacholka bude vaším prvním úkolem roznáška piva a stěr zvratků. Postupně se samozřejmě přimotáte k věcem poněkud zásadnějším.

Autorům se perfektně podařilo vystihnout pochmurnou atmosféru místa (a času). Dialogy a doprovodné texty jsou čtivé, neotřelé a, přejdeme-li jistou stručnost, znamenité. Příběh je načrtnutý jen lehce, na druhou stranu na konci vyloženě překvapil. Herní doba se pohybuje v řádu hodin, s protizákysovým návodem v ruce máte za 2 hodiny hotovo. Hádanky jsou v zásadě logické, případné záseky vyplývají spíše z přehlédnutí předmětů.

Trochu zamrzí technická stránka - čert vem technickou zastaralost a jednoduchý engine, ale hra běží jen a pouze v rozlišení 1024x768 a v okně. Maximalizovat se nedá. Což je potíž. Na druhou stranu má skutečně minimální hardwarové nároky a na disku spolyká jen pár megabajtů. Dalšími mínusy jsou výše uvedené souboje, které prostě nejsou ničím zajímavé a vzhledem k absenci příslušných RPG prvků (zkušenosti, vlastnosti postavy) také zbytečné, a přítomnost několika slepých uliček, ze kterých se hra nedá dohrát.

Sečteno a podtrženo - rozhodně ne perfektní, ale na dekádu starou indie záležitost více než dobré!

Pro: Výborná atmosféra, dobře napsané texty. // Dungeons...

Proti: Souboje, technická stránka. // ... & no Dragons!

+11+11 / 0
  • PC 65
Pakliže ďábel člověku dal rozhodování, nechť on jest původcem zla v činech člověka, nechť on jest haněn, nikoliv hloupý člověk, který jedná jen dle nejnižších popudů a tužeb.
Tímto pořekadlem začíná česká freeware adventura s rpg prvky.
Začínáte v roli pacholka ve středověké Jilemnici. Příběh se točí kolem města, které sužuje jakási choroba, neusále prší a havíři přicházeli o práci. Ale vás, jakožto pomocníka v hospodě,nejvíce zajímá to ,že dochází pivo a hospodský vás pošle zjistit, kde je jeho zásilka piva.
Vyrážíte tedy hledat,, jako velké plus hodnotím to ,že rozhovory jsou vedeny ve staročeštině, což přidává na reálnosti celé hry, i když nejsou dabovány.
Pohyb probíha jako ve starších hrách po čtvercové mapě.
V průběhu hry dojde i na jednoduché souboje, které jsou sice jednoduše řešené, ale u některých se opravdu trošku zapotíte.
Abyste mohli bojovat musíte si nakoupit zbraně - a teď se dostáváme k problému. V této hře se můžete snadno dostat do slepé uličky prohrajete všechny peníze na skořápkách a potom už se prostě nehnete.
Grfické zpracování na freeware hru je s ohledem na dobu vzniku dobré a úplně dostačující.
Závěrem bych Legii určitě doporučil každému, kdo má rád adventury - je to opravdu zajímavá hra - a ještě k tomu z českých luhů a hájů.

Pro: Příběh, dialogy, zajímavé zpracování.

Proti: Možnost dostat se do slepé uličky,

+5+5 / 0