Udělal jsem si teď takový speedrun a po letech jsem nakonec dospěl k tomu, že tuto hru do VGA vlastně nebylo vůbec třeba remakovat. Krásné umělecké obrazce a hru světel a stínů jsem si užil v sierráckém SCI EGA remaku, který předvedl poslední výkřik vrcholné EGA grafiky. Skočit pak do VGA remaku od AGD bylo takové divné. Některé obrázky jsou sice fakt hezké, ale nepůsobí originálně. V podstatě je to obšlehnutý styl VGA dílů KQ 5 a 6. Na více než 75% to nevidím a to jen kvůli původnímu námětu a pěkným, i když neoriginálním obrázkům.
@Ringo (14.02.2021 19:06): Moje první setkání s parserem byl Hugo's House of Horrors a jeho další pokračování, to mi bylo tak deset. Dohrál jsem snad jen třetí díl, byl to záhul odhadnout, třeba jak se řekne rohožka jsem zjišťoval ve slovníku:) Space quest jsem úplně minul a tak nějak mě nikdy nelákal kvůli zasazení. Ale asi patří ke vzdělání si tu sérii aspoň zkusit. Naposledy jsem hrál s parserem asi Police Quest II, jelikož vga remake nebyl a chtěl jsem dokončit sérii.
@Red (13.02.2021 22:20): Zahrej Space Quest 3, ten mě právě uchvátil příkazovým řádkem a radostí, že se mi povedlo sestavit příkaz a ta postava fakt něco udělala. Pravda je, že jsem tehdy měl snad 14 let a Angličtinu jsem se učil teprve jako začátečník, tak to mělo jo kouzlo s tím příkazovým řádkem, dneska už to člověk prokoukne ty příkazy a asi mu to tak nepřijde, jako tehdy.

Co se týče remaků, tak já je oceňuji kvůli VGA grafice, kterou zbožňuji. Kings Quest 1 a 2 obzvláště prokoukli v tom VGA. Ale v mnoha hrách má i ta EGA grafika kouzlo, že bych je asi remakové nechtěl, týká se to zejména Space Quest 3, Kings Quest 4, Laura Bow 1 nebo Conquest of Camelot.
Remaky si vzaly jako kánon grafický kabátek KQ V a VI, což je ku prospěchu věci. Co se týče parseru tak má svý kouzlo a prokletí, že často chci něco udělat, ale nevím jak to napsat. Dost to připomíná programování v cizím jazyku pokus omyl. Docela by mě zajímalo jestli fungují graficky moderní adventury s parserem. Původní verze bych nehrál a popravdě jednička je oproti dvojce slabota.
@jvempire (13.02.2021 19:34): To ano, také jsem ji dal jako první. AGS už byl spíše bonus, ale ten grafický skok byl velmi přijemný :)). V dalších dnech začnu druhý díl; který jak jsem vyzkoušel už poskytuje více možností v parseru (look around) a tak je jednoduší zjistit, o jaký předmět jde (v prvním díle třeba violin/fiddle, bowl/basket, nebo co jsem nevěděl pail).
Velmi povedený remake. Vizuální stránka je opravdu krásná.

Na stará kolena si oblíbím KQ sérii :).
jj, na GOGu je ten původní.

Na % hodnocení zase moc nekoukej, ten malý počet hodnocení často zkresluje. Spíš si najdi nějaké uživatele, které mají podobný vkus a řid se podle nich.

I když koukám, že Artran tady sérii KQ kazí hodnocení, budu si ho muset vyhodit z oblíbenejch uživatelů :P
Tak díky za varování, snad se teď vyvaruji dalšímu faux-pas. :) Ale koukám že ty remaky nemají moc dobré hodnocení. Doufám že na GOG mám ten původní ale tuším že jo.
To je náhodička že na něho tady narazím. Před nedávnem jsem ho koupil na GOG tak se docela těším. :)