@Zero (12.03.2018 03:30): s tou naléhavostí jsem měl taky "problém". Teď už se to "uklidnilo" ačkoli v reálném světě bych už byl dávno zbaven funkce nebo rovnou pověšen za zdržování pánů :) ale tak člověk to holt musí brát jako RPG, kde hlavní linka čeká na hráče.

Je ale fakt, že ty "časované" úkoly jsou dobré a jsem tak pořád v nejistotě jestli mi hra dovolí bloumat jak chci, protože se už stalo, že mi byl připomenut jeden z questů. Takže jako jo, tohle se mi líbí.

Vedlejší questy jsou hrozně dobře napsaný, až je mi líto některé z přesvědčení neplnit.
@ugraugra (komentář): Čistě k tomu ukládání postupu. Mě se naopak ten systém líbí. Člověk se alespoň více snaží.
Navíc teoreticky lze ukládat relativně kdykoliv. Stačí se vyspat a hra je uložena a nocleh lze vykonat v jakémkoliv velkém městě a někde i mimo města. A potom samozřejmě je k dispozici ten zmiňovaný lektvar. A od nového patche je možné uložit hru a ukončit kdekoliv. Podle mě je to tak trochu zbytečný hate. Mainstream je zvyklý na jednoduchost a takováhle věc ho zaskočila.
@ntz (11.03.2018 23:43): No, i tohle naštěstí bylo ospravedlněné. Ale prostě mi vadí, když nemůžu ovládat, co moje postava řekne.

Každopádně jinak mě to dost chytlo, atmosférou je to blízké Zaklínači. Až mám občas strach, že na mě z řeky vyskočí utopenec nebo zapomínám, že nejsem drsný Geralt z Rivie, ale jenom Jindra, co sotva umí máchat mečem.

Momentálně jedu převážně hlavní linii. K mnoha vedlejším questům jsem se zatím nedostal, protože ty hlavní působí tak nějak naléhavě a mám pocit, že je musím splnit hned. Zdá se, že některé jsou skutečně s časovým limitem (Bernard a spol. mi ujeli na Neuhof a musel jsem je dohánět) a některé nikoliv (hádám, že kulhavý Luboš by byl mrtvý tak jako tak).
Ten Jindra mě začíná štvát. Momentálně se naprosto debilně dostal do pěstního souboje s Janem Ptáčkem, protože sám mluvil v cutscéně. Přitom kdyby byly nějaké dialogy na výběr, tak to, co řekl, je asi tak to poslední, co bych si vybral. A něco podobného se nestalo poprvé.
hm, tak to bylo creepy. plním quest s masakrem na statku, jdu za uhlíři, už je tma. uhlíři chrápou, tak čekám a najednou se ze tmy vynoří postava v noční košili a s lucernou. Tereza mi přišla v noci přes půl mapy říct, abych zaměstnal Tonku. ok...
Druhý díl bude podle mého daleko vyladenejsi. Mají na čem stavět, když k tomu v dalším díle přihodí o 1-2 třídy lepší animace, xichty ... pořádně vypiluji combat, tak ti bude super.
Ale stejně klobouk dolů, jak se s tím poprali, že bude jako celek takto dobré jsem nečekal.
Dost mě mrzí ten combat, který by chtěl ještě poladit a jediná možnost, jak si solidně zabojovat je jenom s trenérem a navíc maximálně s dřevěným klackem, nevím jestli to v novém patchi změnili, ale trénink na ostro končí většinou hrozně rychle, protože Bernarda stačí párkrát seknout a za chvilku "pála hlínu ".
aaa patch 1.3 a ten bug s odkoupenim prstenu od kata je tam furt. Boha vzdyt je to jeden z prvnich questu po uvodu...
Dal jsem si před 10 dny pauzu (mám takové tušení, že se mi asi podělal jeden quest), že počkám na patch. Koukám, že na PC už v pátek vyšel. Já na PS4 furt čekám. Ty konzolový certifikace patchů jsou nehorázný zlo. :(
ten LOD podle mě trochu okrouhli. i na max. jsou v dálce vidět vyskakující postavy, což předtím nebylo - taky se hra hýbala neporovnatelně hůře a optimalizací patch 1.3 to rozhodně nebude. je to škoda, vypadá to blbě, když se pár metrů přede mnou vykreslí panák i na maximální nastavení...
Nezdá se vám, že 1.3 trochu downgradovala grafiku ? Sice jsem pořádně 2 x týdny nehrál, ale mám pocit, že to vypadá hůř ... ty vzdálené objekty jsou vyloženě hnus a to mám posouvátko skoro na 3/4 max.
@Walome (11.03.2018 10:13): Sbírání kytek je vše hře vymyšleno dobře (krom toho že se hra nesmyslně přepne do třetího pohledu) - čím vyšší máš level, tím víc bylinek kolem sebereš naráz. Takže to nemusíš brát po jednom, ale na jedno dřepnutí sklidíš celé pole.
Musím přiznat, že s touhle hrou ztrácím trpělivost. Jak sakra má fungovat to podělaný krytí? Mám držet tlačítko pro kryt nebo na něj klikat při každé útoku? Nefunguje mi ani jedno, vykryju tak jednu z 10 ran.

Nehledě na to že opět bugfest. První bitva byla jedna velká haluz.

@J_K (10.03.2018 23:25): já se spíš chci vyhnout nekonečnému sbírání kytek :)
@SavageCZ (11.03.2018 00:19): Také se teď na netu dívám že jich bude ve hře víc, zvláštní že jsem žádný nepotkal. S tím Herodovým je každopádně skoro nastejno, horší sečné zranění, lepší ostatní staty.
Ne že by na tom mnoho záleželo, po vytrénování v lategame jde všechno umlátit s trochou snahy i tupým klackem - jediný boj 1:1 který byl trochu výzvou, byl ten v polovině hry s Prckem.
@AlieN (10.03.2018 23:22): Jeden byl v truhle za kádí když jsem byl s Ptáčkem v lázních a jeden je v opuštěném táboře lapků severovýchodně od Neuhofu, spolu s hromadou fajn zbroje.A myslím, že jsem jich potkal ještě víc, ale to už nevím kde.
@Walome (10.03.2018 22:47): Po patchy 1.3 už alchymistický stůl nevyhazuje do vzduchu. Naštěstí! Jsem se taky předtím krásně proletěl a ztratil tím moře času.

Takže směle do alchymie!

@SavageCZ (10.03.2018 23:10): kde jsi našel ten? Já měl jsem Herodův meč od obchodníka v Ratajích.

Těšil jsem se že ke konci už budu používat meč svého otce, škoda že s hráči Warhorse tak vyfuckovalo
@Walome (10.03.2018 21:20): Já takhle taky promarnila hodně hodin.. :D Nejhorší to asi bylo, když jsem lítala všude možně po lese, pak šla na quest s těm třema ženskejma v lese jak zadával farář. Inventář plný kytek a všeho, tak že si dám nějakou alchymii, přišla jsem k alchymickému stolku té bylinkářky... Shora byl fakt pěknej výhled.
Tak tentokrát mi bug nedovolil uložit hru (hra mě nepustila z hospody ven) a jelikož se setmělo, přiběhl strážný a jelikož jsem akorát nes prádlo do sušičky (v reálném životě) zabil mě :D takže dnes už má KCD na kontě dvě promarněné hodiny mého mrzkého života.
Sabotáž kata: Dá sa k tomu meču čo som stupil dostať? Je najlepší čo som našiel.
Patch 1,3 potěšil. Fungují mi savy, takže jsem o žádný progress nakonec nepřišel, i ten quest Trestající kámen jsem mohl v pohodě dokončit. Překvapilo mě i to, že zmizel loading před rozhovory a celkově už hra nepůsobí až tak moc křehce... Každopádně pořád tam nemám žádné eventy při rychlém přesunu (a vlastně ani mimo něj), takže svět působí strašně mrtvý.
@Garret (10.03.2018 10:48): So we released a hotfix 1.3.1 that opttimizes the game on some CPUs, but also we screwed Advanced Graphic Settings hwn adding new features there, so we are working on another hotfix for that, Dont fiddle with those until itrs fixed :)
@DJ (09.03.2018 18:28): Zrovna s tím konkrétním questem jsem měl stejný problém. :) Těším se, až si ten patch stáhnu, bugy v hlavní dějové lince prostě zamrzí. Zvlášť, pokud se kvůli nim člověk nemůže posunout dál ve hře.