@StriderCZ (18.02.2018 19:48): Zas nejakí PR? To viem aj ja: "Občania kľud, potraviny a vakcíny sú v poriadku, utvorte koridor!"
PS: čo nejdeš do Švédska, tam mate aj záchody.
XX a XY hmmm
@StriderCZ (18.02.2018 20:26): V MS: Andromeda som sa bal spať s tím xichtom, ženske majú tetovacky a OHRYZOK bežne. https://www.youtube.com/watch?v=WVLGwTggO8U
Kým Ty ideš do pekla, MY ideme domov.
Takže Ty vyjebaní pičus to zľachčujes?
80 000 000 ...
HISTORICKÁ PRESNOSŤ NIE JE DOLEZITA
:D https://www.youtube.com/watch?v=0hMcb_vqezk
@kuler91 (18.02.2018 18:42): škoda že ta stovka neprolomena, ale 96K je taky úspěch. Přeci jen je to dvakrát víc než mělo třeba AC Origins nebo Wildlands, čtyřikrát tolik co Prey (lidi kupujte i Prey sakra).
@StriderCZ (18.02.2018 20:26): v tom případě neměli ale vymýšlet nějaké pravidlo o chození s loučí v noci..

..pokud to tedy neslouží jako zápletka v některém z Q. V tom případě by se to dalo pochopit. Zatím nejrušivější věc ve hře, což je docela v klidu.. :D
@SilentWolf (18.02.2018 20:22): KC:D je prezentována jako realistické RPG ze středověku, se simulací života z té doby. Ale žádná AI není ve hrách není na takové úrovni, aby byla příliš "dokonalá".
Jako pozitivum lze hodnotit, že mají složitější vzorec chování než jen: je noc, jdu spát ( oblečený v těžkém brnění)....
Je to hodně rušivé, když je nařízeno chodit po setmění s loučí, stráže vás na to upozorňují, ale NPC se podle toho nechovají. :/
@sxg (18.02.2018 19:30): Někteří PC hráči mají pocit, že konzole jsou zlo, že kvůli konzolím se dělají nehezké hry, omezené, že kdyby se hry nemusely kvůli konzolím omezovat, tak by byl svět krásnější. Ale i Vávra v jednom rozhovorů kvitoval konzole s povděkem. Konzole totiž umí stanovit pevný bod, nastavení, určitou laťku, na kterém musí hry běžet. A záleží na programátorech, graficích jak umí s relativně omezeném hardwarem pracovat, jak komprimovat data, jak využívat omezenou operační paměť. Když pak tyto data přeneseš na PC, tak prostor navíc můžeš využít pro další vylepšení hry.
Tedy pokud nejsi programátor "prase" co kašle na optimalizaci a spoléhá na hrubý výkon budoucí generace grafických karet.

Mně osobně naskakování textut na XOXu žíly netrhá.
Ten save systém mě opravdu ničí. Fakt nemám čas hodinu čekat, než se hra ráčí uložit. Myslel jsem si, že to obejdu přes spaní v posteli, ale teď mi to vyhazuje hlášku, že na to TEĎ není čas. Tak snad se to časem spraví, protože jinak je to pro mě trochu nehratelný.
Nevím jestli je to jen v XOX verzi, ale přijde mi nereálné zobrazení kouře z komínů . Léto, poledne a všichni topí. Sice někdo argumentoval, že je to vařením, ale tak úplně to není pravda (třeba ve Skalici u Blanky v hospodě, v úvodu hry, bylo ohniště vyhaslé. Ostatní domy byly zamčené, takže jsem tuhle teorii nemohl ověřit.
Každopádně barva kouře- Bursíka na ně!!! Ani PETky nedělají inkoustovou modř! :D

Každopádně je to spíše jen taková blbůstka...
@kuler91 (18.02.2018 16:56): jenom kecám :) Hrál jsem jen úvod ve Skalici (ta scéna s vypálením je hrozně silná.., jinak čekám na patche a asi i novej hardware, nějak se mi u týhle hry moc nechce dělat kompromisy.
@Charllize (18.02.2018 18:20): "Já mam jinou ZKUŠENOST", přesně tak, tím to hasne. Ostatní nejsou ty a ostatní nemají tvé zkušenosti, ty jsi totiž král králů a my všichni ostatní jsme jen plebs co nemůžou mít nikdy pravdu.
@Shimargh (18.02.2018 12:57): Skús TAB

@Charllize (18.02.2018 02:51): Nerýp, ještěrka je starý fallouťák a pár správ sme si vymenili už pred dekádou na NMA, u mňa dobré! Radšej porozmýšľaj, kto tú lesostep napríklad v Morrowinde udržiava, keď to teda nie je hardvérovo nenáročný fake les.. Podobný porast pokrýva celý ostrov! :)
@Paul (18.02.2018 13:02): Na Poláky je to prý moc drahé. Podle mě se to hraje, protože jsem viděl, že to jede spousta jejich největších youtuberů a streamerů, ale prostě mimo Steam no. Snad to pak někteří z nich podpoří, jakmile to vyjde na GoGu.
@Walome (18.02.2018 12:24): A konkrétně v čem se to liší oproti dřívějšku? Že se posílaly dopisy? Že rozbité části her nebyly opraveny, protože neexistovaly sociální sítě - jinými slovy, že manažeři se mohli tvářit, že to vadí pěti pitomcům?
...ale znovu, na tom nezáleží. Arogance, s jakou mluvíš o "uplakáncích", protože zrovna tobě jde něco, co je objektivně srovnáno výrazně obtížnější oproti hlavní platformě, je obdoba "git gud" rad. A obdobně, jako u těch, ani tobě se internetovým drsňáctvím nezvětší penis/nezúží vagína.

...

Každopádně mám velmi bipolární vztah k save/load systému. Chápu, proč to tak udělali a v posledku to dává smysl, ale chtěl bych mít po dohrání hry možnost quick savů, abych si vyzkoušel nové věci a nový přístup ke hraní.
@Charllize (18.02.2018 14:28): Vávra někde říkal, že to je práce pro cca 60 lidí na 3 měsíce a beru 50k na člověka za měsíc (což je dost nadprůměrná mzda). Jako čistý výdělek z prodaného kusu beru 500.

A jsou divoký, protože jsem debil. Muselo by se prodat 18k kusů... :)
Ty statistiky jsou podle mě velmi dobré na poměry CZ ... Pokud se z toho může vycházet, tak na steamu to má + 14 000 čechů ... Slováci na to koukám úplně serou, tam se asi jen piráti ... :) docela ostuda.
Pokud to vezmeme na poměr obyvatel, tak se to s přehledem nejlépe prodává v CZ, Dánsku,Norsku a Německu. V DE jsou sice prodeje dobré, ale taky jich je 8x víc než nás, takže ten poměr je u nás lepší.
Mladou jsem chtěl zasvětit do příběhu a ukázat ji alespoň pár klíčových scén. Po nahrání jednoho z počátečních questů - Návrat ztraceného syna, na nás baflo toto :)).
Dneska jsem omráčil a komplet oškubal rychtáře v Rajatích .. chůdák teď chodí nahatý, jsem zvědavý, jestli se do konce hry ještě oblékne :D
"Muzi umiraj na bojisti zeny u porodni baby" se nedivim ze se feminiskam KCD nelibi :)

Vavra vlastni 17% Klima 13%.. snad nekecam.
Většina studia patří Bakalovi, takže výdělky mu jdou taky:). Vávra vlastní jen nějakej malej podíl (10 či 15 procent či tak nějak).
@Neelixx (18.02.2018 12:13): Zajímavé, udělají francouzský dabing a pak tam prodají prakticky stejně jako v Československu. Případně ani FR+CA není nic moc. Nezájem v Polsku také překvapivý. Každopádně jestli to takhle půjde dál, tak na zaplacení dvojky nebudou potřebovat Bakalu, páč to Vávra zacvaká ze svého, pokud si tedy nekoupí ostrov v Karibiku :-)