Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes


Diskuze

< >
Já vlastně dokoupil jen DLC, poněvadž mě k tomu přivedl až Epic. A jsem vážně moc rád, protože takhle mě nebavilo dlouho nic. Zatím jsem hrál jen tohle rozšíření. Možnost obnovy vesnice je super, hlavně když vydělává. Víc jsem ani nečekal, ale podstatný minus dávám za to zbytečné buď toto nebo tamto. V pohodě šlo postavit všechno.
@Crash (05.05.2020 05:32): už z toho, když vycházely, jsem měl pocit, že ta DLC jsou prostě jen proto, že být musí... a evidentně to tak i je, nicméně jsem je i tak pořídil, hlavní hra si to zasloužila, tak si jen nějak přes léto odbudu a třeba i trochu užiji, ale celou hru asi kvůli tomu rozehrávat nebudu, na důchod si nechám ten HC mód :-))
@Korbitch (04.05.2020 20:35): Bohužel zklamu tvé naděje, taky jsem doufal, ale žádné rozšiřování se nekoná. Tedy celé KCD, ještě dohrané nemám, ale tenhle quest mám dokončený. Jak jsem jinak z té hry nadšený, tak ty DLC jsou pro mě zatím největším zklamáním.
No, tak Přibyslavice mě slušně vysáli, naštěstí trojí prodej stále funguje... Nicméně, vybral jsem si pekárnu - nemůžu mít řezníka, vybral jsem si stáje - nemůžu mít posádku a střelnici. Nějak nechápu, proč nemůžu postavit prostě všechno. Místo a bakšiš jsou. Diviš teda říkal, že se pak staví ještě za Martinem ohledně toho dalšího rozšíření. Můžu se těšit, že tam ještě něco půjde postavit?
Hmm, tak kromě mnoha výtek , které jsou tu zmíněný v komentářích, jsem ještě narazil na to, že se tohle DLC trochu logicky pere i s questem týkajícím se lovčího Mikuláše v Talmberku. Asi těžko by mě pan Diviš jmenoval novým lovčím v Talmberku jen pár dní poté, co ze mě udělal rychtáře v Přibyslavicích, a ještě se u toho tvářil, jakou že mi tím prokazuje poctu.
Hi, I'm a KCD player and youtuber. This game is magical, different from the others. For all lovers of history, horses, knights and justice. Check out my videos to see why I like it.
http://kcd.cloud
Hello everyone and enjoy it. Youtuber Ratafalka
Chápu dobře, že tohle "příběhové DLC" obsahuje jen 10 minut příběhu na začátku, kde ti představí oblast, ve které máš něco vybudovat a pak už tam žádné příběhové questy nejsou, a je to jen a jen repetitivním lovení random banditů a management budov?

Ptám se proto, jestli mám podobný "příběh" očekávat od dalších "příběhových DLC" ... bo jestli jo, tak Vávra dobře ustřelil.. takovej flusanec do ksichtu svým zákazníkům, to chce fakt drzost : D
@Walome (18.07.2018 07:53): Mi to svým způsobem připomíná kolonii v DLC k Morrowindu. (Bloodmoon) Tam ta kolonie taky rostla podobným lineárním způsobem. (akorát poslední budova a zeď kolem města byly nějak bugnutý, a taky to trvalo třeba tři dny herního času než se to nějak pohlo.)
@Guldy (12.07.2018 19:31): no a přehlédl? Usmlouval jsem dodavatele (ty jsem obešel skoro všechny) pozval jsem Kuneše do Přibyslavic, vím že tam jdou pzovat i další kteří mi zvednou produkci, soudy jsem měl (asi ne všechny, ale tak k nim se ještě dostanu) a postavil jsem vše co šlo včetně vylepšení.
@Guldy (12.07.2018 18:06): no podle mě, jakožto pro hráče, to logický (vyznamový) fail je. A co si budeme povídat, instantní je to i tak :)

Nerozumím asi té druhé poznámce. Lovil jsem kumány o sto šest a prodával jejich brnění, jakmile mi vesnička vydělávala, nechal jsem se zavřít 2x do vězení a společně s penězmi z nakradených věcí jsem dostavil zbytek během "jednoho" dne.

Ale pokud chceš, abych vaše DLC nedohrával a hodnotil, může být :) btw před dohráním jsem tam měl hodnocení 30 %.
@Walome (11.07.2018 22:32): Neni to fail, je to ve skutecnosti docela rozumny reseni, hodit pred hracovy zraky napr. instantne postaveny dum by byl.

Jinak vidim komentar k DLC a myslel jsem, ze jsi nedavno psal, ze nemas moc penez. Jak je tedy mozne, ze jsi byl schopen postavit celou vesnici? Shanis suroviny, verbujes ruzna NPC do sve vesnice, snazis se o to, aby prislo co nejvice lidi. Nechce se mi verit, ze bys vse udelal a vse odehral a potom psat, ze to ma promrhany potencial a ze tam "nic" neni je skoda. A neni to pravda.
Dobrej fail je, ze kdyz stavis, tak to napise “o par dni pozdeji” ale stav v pokladnici se nezmeni.
@Aaron_Hill (10.07.2018 16:03): :)

Já si dám na nějaký čas od KCD pauzu, ale už se těším, až se k tomu někdy vrátím. Hardcore mód čeká, do toho se fixnou nějaké chyby a vyjde další DLC. Tohle všechno zkombinovat s trochu jiným herním přístupem než za který jsem hrál a myslím, že bude o zábavu postaráno.
@TRIAn29 (komentář): o rozehrání znovu jsem uvažoval, ale pak jsem si říkal, že by pak vyšlo další dlc a já bych zase rozehrával znovu a nikdy by to neskončilo :)
Talmberk je další věc, kterou mám totálně zabugovanou, celkem hrozné.
@GariCZ (09.07.2018 19:20): Mám ten kupeckej dům, pekárnu a kovárnu zaměřenou na mečířství.

Tak ono jakmile ti to začne vydělávat, tak už to bude v poho. A můžeš furt chodit po lesích a mlátit bandity, jen je to nuda no.
S obchodníky je to easy - oni dál prodávají co jim prodáte, takže stačí pořád chodit k jednomu a pokaždé trochu počkat, a bude mít peněz víc a víc.

U mlynáře v Ratajích jsem tak s klidem točil desítky tisíc.
@Bodkin (08.07.2018 11:21): tak já to nehrál tak, abych shraňoval peníze, popravdě jsem prapůvodně ani nepočítal s tím, že s sebou budu moct v kapse tahat 10 zbrojí a tak, takže tohle nošení a prodávání mě nijak nebavilo, nicméně ekonomicky jsem na tom byl veledobře... až doteď :D

Ale chápu, je to jak se Zaklínačem, kde pak byly nesmyslně drahý ty runy, aby člověk ten svůj majlant utratil.
@Garret (08.07.2018 00:47): Jestlis skončil hru a nemáš žádné peníze našetřené a všechny questy už udělané a musíš všechny prachy na to shánět lovením banditů a sběrem kytiček...
@Garret (08.07.2018 00:47): já nevim, zatím se dost trápím. Líbí se mi ten systém (každý den musíš platit výplatu lidem, co tam pracujou, což je ale zatím jen pár stovek denně) kdy stavíš osadu, která jednoho dne bude i něco vydělávat. Ale počítal jsem, kolik mě celá vesnice bude stát, a je to přes 100 000. Už jsem do toho dal tuším 8, možná 10 a zatím to nevydělává nic (ale prodělává to míň).

Takže můj gameplay spočívá v tom, že brázdím kraj, přepadávám bandity, kteří najednou mají lepší výzbroj než Hanušovi a Rackovi vojáci dohromady a pak to prodávám kde se dá, vracím se do vesnice, nasypu tam, co jsem získal a jedu zase odznova.

A vlasstní dům zatím nemám, ten bude stát další peníze (zatím máš jen stan, kde můžeš přespat).

Nejvíc mě zklamala absence questů, asi tak fakt žádné nové nejsou. Když nepočítám takové vtipné epizodky, které jsou zábavné (jakože se fakt směju nahlas), ale prachy z toho nemám.
Díky za přidání.

Rozehráno po dohrání hlavní dějové linky, jsem trošku rozmrzelej z toho kolik veškeré stavby stojí a doufám, že se objeví nové questy, za které dostanu hodně peněz, ale jinak se mi nápad líbí. Zamrzí jen, že vesnice neroste před očima podobně jako prak v původní hře.