Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Killzone: Liberation

31.10.2006
17.12.2011
76
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Death has a thousand faces, evil only one.

Vekta City leží v ruinách, avšak Helghasti po zničení invazní flotily generála Lenteho začínají ztrácet půdu pod nohama a obránci z řad ISA získávají zpět ztracené pozice. Zbytek helghanské 3. armády, které velí nelítostný generál Armin Metrac, však nadále nezadržitelně dobývá hustě osídlený poloostrov jižní Vekty. Pád Rayhoven City s přilehlou základnou se zdá být otázkou dní. Metracův sadistický plukovník Cobar přezdívaný „Bílá smrt“ mezitím lidem na okupovaných územích názorně předvádí, kterak to bude na Vektě chodit, stane-li se planeta součástí rozpínavé říše. Coby Jan Templar se na pokyny stínové maršálky Luger v rámci tajné operace pokusíte osvobodit VIP zajatce, zatímco síly ISA pokračují v úsilí o osvobození jihu...

První handheldová odnož Killzone je zasazena dva měsíce po událostech úvodního dílu (2004) a doposud jde o jedinou hru v sérii z pohledu třetí osoby. Izometrickou perspektivou Liberation docela připomíná daleko více „run 'n' gun“ odnože Spartan Assault (2013) a Spartan Strike (2014) od Halo série s tím rozdílem, že tento PSP titul staví na výškových rozdílech. K zásahu je tedy zapotřebí nacházet se na stejné úrovni, jako nepřátelé. Kdykoliv se lze přepnout do taktického náhledu a naplánovat si bezprostřední postup. Za každou misi jste odměňováni body, rozdělitelnými do schopností charakteru. Luger je vaší řídící důstojnicí udělující cenné rady, oproti tomu Rico Velasquez zase příležitostným spolubojovníkem v terénu.

Někdy se chopíte nějaké té stacionární zbraně a pokosíte útočníky než napočítají do tří, jindy zase vyrazíte do bitvy za volantem bojové buginy. Dokončení každé mise odemyká Challenges, jejichž plněním si přijdete na bonusové body k rozvoji schopností. Po dokončení všech šestnácti misí v pěti kapitolách ještě zbývá možnost kooperativního opáčka kampaně ve dvou prostřednictvím bezdrátového LAN propojení konzolí. Do uzavření serverů v roce 2011 šlo hrát online i kompetetivní Ad Hoc multiplayer zahrnující módy Deathmatch, Team Deathmatch, Assault a Capture the Flag ve dvou až šesti hráčích. Druhým handheldovým spin-offem v sérii se stalo Killzone: Mercenary (2013) pro PlayStation Vita.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.