Rána z raketometu neznamená instantní smrt. Můžu nést více zbraní. Bedny s municí jsou na každém kroku, takže můžu používat jen jednu oblíbenou zbraň. Tři věci, který mě v předešlým díle fakt štvaly. Začátek vypadá slibně!
@JohnCZ (komentář): když to tak čtu tak mě irituje že Sony nikdy nevydali PS4 remaster dvojky a trojky. Místo toho jsem hrál jen Shadowfall, kterej mi přišel dost slabej.
@Fritol (29.07.2018 07:06): Jo, za hry jsem dal asi více než za samotnou Vitu. Sice jednotlivé hry jsou levnější, ale stačí jich koupit pár a už to vyrovnáš hned. Ono to stojí stejně jak na velké konzoli.

Tak pokud to jde v emulátoru a jde to bez problémů, tak si to zahraji. Ale na PC bych nejradši už použil myš, ať je to rychlejší, ale nevím do jaké míry tam bude podpora.

Jinak ta Vita též není extra výkonná, se divím, že není nějaký funkční emulátor, ale vím, že ani PS3 a Xbox 360 ho nemají a vše se seká i na core i7-8700K, takže optimalizace furt na prd.
@CrocoRay (28.07.2018 23:31): Tak ten PSP díl zvládneš na emulátoru, Vita si s tim funkčním emulatorem bude muset ještě počkat no. Na Vitě je nejhorší, že tam ty hry vyjdou dráž než samotná konzole pomalu, když nechceš kupovat digitalně. A ani tam to nejsou zrovna slevy level steam. :/
@Ronik (29.07.2018 00:22): Jsem nevěděl, že to je i na PS3. Ten příběh bych si trochu doplnil, i když já jsem z toho celkově zmatený. Útočí se tam na Zemi ve trojce a já ani pořádně nevím, co jsou ti Helgasti zač a proč tam figuruje Země, když je to všechno úplně jinde ty ostatní díly. Ale jakože samotné události mezi postavami apod. se mi líbily a žral jsem to.
@Fritol (28.07.2018 20:19): Vitu jsem kdysi měl, ale nechci tady psát, jak skončila :-D Uvažoval jsem o nové, ale vyšla by mě asi dráž než samotná PS3. Takže spíše půjdu do toho čtyřkového dílu. A ještě mi chybí i jednička na PS2. Z Vity jsem z těch větších titulů, kde jsem procházel série dojel asi jen Uncharted: Golden Abyss a ten mě bavil nejvíce z těch her na malé konzole.

Takže asi dám jen ten čtyřkový díl vzhledem k tomu, že mám doma jen dvě konzole - trojku a čtyřku. Ale možná pak jak budu mít našetřeno, co chci, tak pak si tu Vitu koupím znovu.
Dohráno. Škodolibým překazím radost, protože tentokrát jsem krabičku nerozstřískal. Konec byl ale nudnější v tom letounu. I když ta předchozí akce měla styl. No, těch 70% si to zaslouží a u hry jsem se hodně bavil. Tak ještě poslední díl pak na PS4 dát příští měsíc. Snad se zase vžiju do toho a zvyknu si na těch čtyřkový ovladač, který jsem chválil, ale teď mi ty páčky přijdou tužší.
Objektivně asi těžší než dvojka, ale nevadí mi to už. Sice občas chytnu nervy, ale to je u mě normální, jak mě zabijou a zvláště těsně před dalším checkpointem. Ze začátku třeba nepřátelé byli takoví méně přesní a hráči nepůsobili takoví damage, ale teď co jsem už v půlce hry, jak v blízkosti nejsem rychlý a přesný, tak jdu hned k zemi. Ve dvojce ty mrchy ubíraly postupně zdraví, ale tady na tu střední obtížnost dokážou člověka složit v jedné vteřině.

Ale bavím se u toho hodně i tak. Jsem zvědavý, jak dopadnou ti hlavní záporáci. Je jich tam více a každý má určité charisma. Ve dvojce byli jen dva. Visari a ten jeho úchyl, který velel jednotkám (nevzpomenu si na jméno). Tady sice nevidím nějakého supervojáka v poli, ale ti pohlaváři jsou dobře zpracovaní a navíc mezi sebou mají určité spory a celkově je ta situace provedena mnohem zábavněji a hráč je trochu zvědavý, jak to bude dál.

Dvojce zatím svým hodnocením křivdím, ale i tak je podle mě trojka o dost lepší.
Tak je to o hodně akčnější než dvojka, ale střílí se mi tam už dobře a jde to levou zadní. Půl hodiny za mnou a zabili mě jen díky vlastní neopatrnosti a neopatrnosti parťáka, jinak pohoda. Ono už i ta dvojka mi šla posledně dobře, ale tohle mi přijde takové akčnější a zábavnější a už mi to jde, takže se u toho bavím.

Takové Call of Duty, i když Call of Duty je asi více akční.
@Phoenix (22.07.2018 17:48): Ale akční je to docela hodně, co se dívám na ty videa, ale myslím, že už by to neměl být problém. Tak celkově mě i ta dvojka chytla, jak jsem to ze srandy zkusil teď a už mi to jde. Ale trojka vypadá o něco lépe, tak jsem zvědavý asi už jen na příběh, jak se to rozvine dál. Ve dvojce záporáka sundali a o trojce prakticky nic nevím.

Zrovna hraji Haze, ale ten mi přijde zase takový méně akční, ale střílí se tam dobře a je to lehké na tu střední obtížnost. Killzone bude těžší, s tím počítám.
@Phoenix (22.07.2018 13:29): Ale dívám se i na ten tvůj rozdíl v hodnocení celých 35%, což už není málo, takže ti budu věřit. Ona ani ta dvojka by nebyla špatná, ale dva problémy - neuměl jsem s páčkami a opakoval bych se s tím koncem. Gameplay vypadá dobře.
@Phoenix (22.07.2018 13:29): Tak v tom případě do ní půjdu, protože dvojka mi tehdy nešla, že jsem to jednak neuměl a pak ten šílený konec. Teď bych u dvojky dal v pohodě i ten šílený konec, který se mi přesto ale hnusí respawnem. A když je trojka v pohodě, tak do toho asi příští měsíc půjdu.

Tohle koupím na PS3 a pak dvě hry na PS4. Všechno to má svou vlastní televizi doma, tak není problém :-))
Má to taky tak blbý konec jako dvojka? :-D Co se týče respawnu samozřejmě myslím. Docela o tom uvažuji a dvojka už mi po nějakých těch x-hodinových zkušenostech celkem i šla a dost jsem se zlepšil, tak o tom přemýšlím. Jen ten respawn celkově u her nemám rád.