Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Killzone: Mercenary

10.09.2013
77
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

War is our bussiness.

Arran Danner si život v míru takřka nedovede představit - vojna byla vždy jeho živobytím. Veterán z United Colonial Army už pár let mačká spoušť za Phantom Talon Corp, které šéfuje cynický Anders Benoit pro něhož je 2. extrasolární válka další ze „zbohatni a vypadni“ záležitostí. Danner je tichý chlápek plnící rozkazy, ale poznání, že obě strany meziplanetárního konfliktu k sobě nemají při páchání zla přes rozdílné ideologie vůbec daleko, v něm hne něčím, co by jako profík snad ani neměl mít. Poslechne tentokrát svědomí, nebo opět jenom shrábne cash?

Po PSPčkovém Killzone: Liberation (2006) v pořadí druhá odnož série pro handheldy se odehrává mezi Killzone 2 (2009) a Killzone 3 (2011), přičemž hratelností se Mercenary zmíněným titulům díky využití analogových páček plně vyrovná. Gamepadovému ovládání sekunduje horní dotykový displej k finišům, příležitostně i k výslechům nepřátel, ten spodní přijde vhod na sprint a zoom sniperky. Pohybový senzor se zase šikne na cílení přes jakákoliv mířidla. Dokončení každé z devíti misí odemyká po třech kontraktech, což je příležitost k jejímu znovurozehrání.

Nejširší nabídka zbraní (25) v celé Killzone sérii najde své uplatnění i ve hře až osmi hráčů na celkem osmi mapách. Mercenary Warfare je bojem proti všem, Guerilla Warfare střetem teamů na killy a ve Warzone teamy plní rozličné úkoly po mapě. V SP i MP části vám za každé zabití, asistenci či sběr střeliva na účet naskakuji vekťanské dolary na nákupy v Blackjackově zbrojnici. Další peníze vám vydělává kompletace balíčků „kanastových“ valor cards (karet odvahy) získávaných nálezy intelu v kampani a také z těl padlých spolu a protihráčů v multiplayeru.

Do pěti kategorií rozdělené metály (weapon, equipment, VAN-Guard, multiplayer, misc, mission) představují vnitřní achievementy hry odstupňované od bronzového za 300, přes stříbrný, zlatý, až po expertní za 3000 dolarů. Každý získaný metál znamená body, skrze něž stoupáte od nejnižší (Private) k nejvyšší (General) hodnosti. DLC přidávající zdarma remaky dvojice nejpopulárnějších multiplayerových Killzone 2 map z 19. února 2014 následovalo Killzone: Mercenary - Botzone Soldier Training umožňující od 26. dubna téhož roku offline hraní všech osmi map s boty.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.