sevencreature: Spíš bych to přirovnal k tomu, jako když někdo bude natáčet autobiografický film o Václavu Havlovi, a bude ho hrát cikán. Koneckonců na rase herce, byť kvalitního, nezáleží :)
Já s tím hoši prostě nesouhlasím. Mám za to, že pokud si můžou filmaři dovolit Foxxe, tak si můžou zaplatit plno jiných bílých herců. Tady totiž nejde o kvalitu, ale o diskriminační kecy, který se asi poslední dobou všude možně ozývají v Hollywoodu. Já bych byl nejradši, kdyby tam nehrál ani jeden z těchto herců a místo nafouklých honorářů se víc investovalo do kvalitní režie apod.

Potom, jedna věc je, pokud se z knížní předlohy vyšrktá ta a ta scéna kvůli délce filmu a druhá věc, pokud je hlavní hrdina běloch nebo černoch (kvůli kterýmu si třeba lidi předlohu vybavují, mají k němu sympatie atd atd).
"Ten film má určitou předlohu a má se podle ní držet, když se k ní tak hlásí."
Vítej v Hollywoodu. XD Filmy se drží tak maximálně návodu, jak vydělat peníze (nebo je naopak neztratit na žalobách).

To už bys mohl kritizovat např. "Memoirs of a Geisha", že tam nehrají Japonci .-) Nejen v těchto případech mi ale kritika detailů (např. obsazení) přijde dost zbytečná - něco jako přijet do Drážďan po náletu a stěžovat si, že jim tam v noci nesvítí pouliční lampy.

(Tu první větu prosím berte s nadsázkou.)
Bursoft: Tak zpatky k predmetu diskuze. Mne je uplne jedno, kdo tam bude hrat, treba at tam hrajou dva japonci a je to cely v japonstine, kdyz to hlavne bude DOBREJ film. Nemyslim si, ze zrovna K&L je nejaka modla, kvuli ktere by clovek mel zabijet jen proto, ze tam ma nekdo jinou barvu kuze. Kdyz to bude DOBREJ film, budu spokojenej a prekousnu leccos, protoze to proste bude plus pro hry.

Sam bych samozrejme byl radsi, kdyby nejak DOBRE zfilmovali treba Baldur's Gate nebo nejaky jiny dobry RPG nebo treba adventuru, aby lidi poznali, ze v tech hrach se porad jen nestrili, ale ze tam taky muze bejt hodne dobrej pribeh a atmosfera, ale to je zatim jen muj sen, rekl bych.
Garion: Takových komiksů není moc, většinou je to jeden dva příběhy, pak je to zase Spiderman. No zrovna komiksy asi nebyly dobrej nápad na srovnání, tam je možný všechno (Batman + Wolverine = Dark claw apod :D)
Kdyby někdo natočil třeba Tomb Raidera se sluhou "Rimmer" Hillarym v hlavní roli, tak by to většina fandů TR asi neunesla. I když pro fandy Chrise Barrieho by to mohla být zajímavá podívaná :)
sevencreature: Samozřejmě ne, já se vůbec nikde nevyjadřoval ke kvalitě filmu, to už je jiná věc. Osobně si myslím, že to bude hovadina, něco jako filmový Hitman. Každopádně já nevidím jedinej důvod, proč by měl být zrovna Foxx jedním z těch dvou postav, když existuje plno bělochů (a určitě by se našel někdo podobnej), herecky (asi) na stejné nebo lepší úrovni (to asi proto, že Foxxe nesleduju). Ten film má určitou předlohu a má se podle ní držet, když se k ní tak hlásí. To je stejná věc, jak kdyby měl být Spiderman ženská nebo Harry Potter indián proboha - ujetý je to tak jako tak...
Pokud se vyberou dobří herci, tak rasa nemá vliv na kvalitu filmu a stejně si myslím, že by bylo lepší se držet předlohy.
Jinak řečeno, je ti jedno, že to bude dobrý nebo špatný film, hlavně, když tam budou běloši, jestli to mu dobře rozumím. Nebo spíš - rasa herců je pro tebe důležitější než kvalita filmu?
sevencreature: Ano, Jamie mě nechává chladným, historie adaptací her je mi ukradená, snad nebudu herce hodnotit podle jiných filmů. Bavím se tu o filmu Kane and Lynch, kde mají být oba běloši, tečka. To, že 90% herních adaptací jsou sračky, je vedlejší... A o AvP se tu nikdo nebavil, měl jsem na mysli Rodriguezovi Predátory...
V PG13 nemůže ani být tvrdá mluva, že? Zrovna u Kana a Lynche to může být problém. Už i takový čtvrtý Terminátor mimo svojí klasickou skupinu (R) nebyl to pravé (a teď nemyslím nic moc režii a scénář).
"nevěřím, že by se tam nenašel dobrej běloch"
XD

Dobré. Hádám, že fakt, že Jamie Fox patří mezi ty lepší herce v akčních filmech, tě nechává chladným.

Obecně se ale spíš divím, že se vám nezdá zrovna barva kůže herce - jako na základě historie filmových adaptací her bych v tomhle viděl ten úplně nejmenší problém :/ Ať si je hrají třeba 70ti leté eskymačky, hlavně, když to bude dobrý film (o čemž bych si dovolil pochybovat - tedy o tom, že to bude dobrý film, bez ohledu na obsazení).

Ovšem pokud vás AvP filmová série nadchla, beru celou svoji připomínku zpět a přeji v kině dobrou zábavu.
Jo tak přístupnosti od 13i bych věřil... smutný, ale co se dá dělat. Ono ruku na srdce, Bruce taky není Kaneovi moc podobnej... ale aspoň má stejnou barvu kůže :)
montana: Holywood je přecpanej různýma hercama, nevěřím, že by se tam nenašel dobrej běloch. Tohle je prostě jen další p**ovina, aby černoši nevyřvávali s transparentama před studiem... Viz novej Predátor, kde prostě musí být černoch, asiat, mexikánec i ženská, aby to fungovalo...
Jak jsem rikal. Lepsi dobrej herec, kterej mu neni podobnej, nez nejaky becko, coje :)
Jop, bylo. Akorát já blbec tuhle verzi hry omylem přiřadil k CZ účtu na GfWL. Tak jsem se poohlížel po jiných možnostech a vyloženě mě zarazila ta cena na Steamu.
Zrovna jsem to tu chtěl postnout : ).

How do you like Shanghai?

It's fucked. I hate it.

: ))
NateLogan: Jdi do kšá s tím pitomým Steamem. V kolekci klasiky to už máš nějaký pátek za krásných 99kč.
Vzhledem k tomu, že i první K&L stojí na Steamu stále 30€, to bude trvat asi sakra hodně dlouho... :-/
No, přistoupil jsem k demu více přátelsky a okej, beru, že to má styl, ale furt mi to nějak nesedí. Každopádně animace (hlavně ta závěrečná) dodává atmosféře šmrnc podobný Dead menům.

Na hru se určitě těším, jen až ji hodí pod deset EUR.
marwel - to že ty máš svůj subjektivní problém s určitým grafickým stylem o jeho kvalitě nic nevypovídá, stejně tak ten hlod o nulový inovaci v herních mechanizmech nemá na inovaci grafiky žádnej vliv, děláš jako kdyby nemohlo bejt obojí.
Pravda :). Trochu mi připomínáš lidi, kteří nedají dopustit nad černobílý film, a teď nemyslím dědečky a babičky...
To rikas tomu nepravemu. Ja mam rad skvelou hratelnost v prehlednem grafickem provedeni. At to klidne pusobi jako pet deset let stara hra, ale at me probuh z toho po par minutach nezacne bolet hlava.
Ale bez inovace grafické stránky by herní průmysl zamrzl na mrtvém bodě, nehledě na inovaci herních mechanismů. Stačí se podívat na éru doomu a desítky her jako přes kopírák, nebo na éru Enreal 3 Enginu a spousty dalších her jako přes kopírák (s bonusem i stejných herních mechanismů)...

Jakýkoliv posun vpřed je vítán, ať už jde o shaky-cam, krycí systém, integrace dopravních prostředků do nezávodních her, kooperace dvou hlavních postav (viva la Jak & Daxter) atd.
"Tomu se říká "stylizace"." Ano, tohle je presne cesta, kterou jsem pocital, ze se herni prumysl vyda - nulova inovace v hernich mechanizmech, pouze udelat 'bordel' na obrazovce.
On je u mě problém spíš v tom, že se jedná o demo - prostě najednou je toho moc najednou :) Kdybych ke všemu přicházel pozvolnda (efekty, kamera, čtverečky, podivný úhel pohledu) asi by to bylo lepší. Já nikdy na dema moc nebyl.

Ale jako tak či tak jsem na hru zvědavý, počkám, až bude za 10 EUR :)
Ono to MÁ pusobit neprehledne a uz bylo na case, aby konecne nekdo dal do hry neco na zpusob rucni kamery. Klidne mohli pritvrdit a udelat ji jeste zivejsi. Pokud se ti to nelibi, tak jde v menu zapnout steadycam.
Ctverecky u mrtvol jsou jen po zasahu do hlavy a je to paradni stylovej efekt. To nutne potrebujes cervenou texturu pres ksicht? :)
No nevim. Přijde mi to zvláštním způsobem nepřehledné, kolísavý obraz spíš překáží než cokoliv jiného. Grafických efektů je moc, je to přeplácaný a čtverečky u mrtvol je dobrej fór, který se dá doufám někde vypnout nebo je jen součástí dema...

EDIT: ahá, tak ono je to takhle šílený i normálně. Já myslel, že mám třeba pošahanou grafiku, ale dle videí na youtube to vypadá takhle divně všude (i na xboxu :) ).
Je to takové, neslané. Optimalizace je super, i na mém hlubokém low-endu (gf 8600gt, 2gb ram, amd athlon x2 6400+) to jede vesměs na plné detaily (krom vyhlazování a vsync) cca 30fps na 1280x1024. Jenže, graficky to působí strašně přeplácaně a bez pořádného vyhlazení hran se v tom člověk absolutně ztrácí. A nějak nevím. Ale online je fajn.

EDIT: Tak tomu přicházím na chuť. MP ja fakt krutopřísnej. Ty sráči co vás zraděj a pláchnou s penězi ... zabít.
Tezko rict do jake miry je to problem meho PC, ale dvojka vypada graficky fakt hnusne. Ty nechutny efekty jsem musel hned vypnout, ale moc to nepomohlo a co jsem koukal na gameplay na youtube, nerekl bych, ze to u me vypada o tolik hur.
Hry mě teď moc nezajímají, ale tohle se zdá z vašich popisování jako docela fajn hra, kterou bych mohl zkusit. Přesně, co mám rád.

Bych se teď vrhnul i na jedničku, ale bavila mě jen první půlka a jungle stála za prd, tak nevím zda si ji jen tak rozehrát a poslat v půlce k ledu :-/
Wtf? Tak tohle jsem nečekal. Nejfilmovější herní zážitek co jsem snad zažil. Ikdyž ty kostičky rozmlžení a různý světelný šmouhy přes obraz a tři prdele dalších efektu docela dávali zabrat. Jak mému oku, tak mému železu. Ale jako celkem síla. Hlavně ta chvilková procházka ulicí. Hodně realistické to bylo.
Ono už to bude vycházet a je už i demo? No konečně další hra, na kterou se zase těším.
Už taky tahám. Jen mě mrcha ESET hazí pořád kl2.exe jako vir... Co to ? To vyloučím z kontroly a bude :)
Teď jsem mimo domov, ale těšim se na to, netušil jsem, že už to má vyjít !!!
Dvojka demo na steamu. Dost dobrý - ten hand held digital camera styl nemá chybu, ta hra vypadá prostě božsky : ). Hratelnost klasickej shooter, ale zábavný to těch 10 minut bylo. Plnou vezmu až bude v klasický kategorii 20 eur.
Pretože si myslia, že to spravia lepšie. :D Nemám rád ani zúfale, ani veľmi zúfalé veci. :)
Zoufalej byl, ALE nebyl tak zoufalej, jako předchozí filmy podle pc hry (Lara, BloodRayne), aspoň teda podle mě.

Hele já taky nepochopim, proč se tvůrci nedrží předlohy. Proč nepoužijou muziku ze hry (v Hitmanovi byla tuším jen v traileru), proč klidně dějově neobšlehnou celou hru? Oni si vymýšlejí nějaký pseudoděj (ne)podobný ději ve hře... chápu, že nemůžeš diváka nudit tři hodiny střílením, ale nějak by to určitě udělat šlo.
Hej veci ako čierny Kingpin, Nick Furry, Lynch, to ma už serie, nie nie som rasista, len mám rád, keď sa autori držia predlohy...tiež ma serie, že v podstate výzorovo to boli dosť atypickí "hrdinovia" a zas z nich robia typické hovadské hollywoodske klišé. Imo bude scenár zas riadna sračka, pretože natočiť film podľa hry, to by sa toho musel chytiť niekto kto tomu rozumie a to je fakt minimálna šanca. Max Payne bol celkom zúfalstvo.