Úplně jsem zapomněl jak je ta hra zábavná, ovládání těžkopádné, střelba ne zrovna ideální a savování stojí za totální hovno. Možná i dvě.

Btw - Je tu někdo, kdo nemá jako své primární vozidlo - Tuk Tuk Boom Boom?
@Chuck (21.04.2012 22:04): Mě to fakt nejvíc baví - fakt tam můžeš dělat cokoliv chceš a když vyletíš s letadlem nebo vrtulníkem dost vysoko, tak vydíš všechny ty ostrovy najednou a při západu slunce je to prostě paráda :)
@Chuck (21.04.2012 21:57): jojo, já to přehlídnul, promiň - dohrál jsem to teď asi před půl hodinou - teda jen co se týče příběhu - jinak na konci příběhu mám hotovo 26,67% a pokračuju jako žoldák dál :)
DX10 by mělo mít některé pokročilejší funkce na práci s pamětí a pár věcí s tím spojených, které na WinXP nejsou možné (jejich jádro to neumožňuje). Takže jakýkoliv pokus přenést DX10 na XP bude dost chatrný a dost možná to bude obcházet (viz Crysis - některé DX10 efekty šlo počítat procesorem), tedy buď to bude blbnout, nebo to bude náročnější.

Vtip je ale možná v tom, že žádná hra těhle pokročilejších fíglů nevyužívá :)
@tomi2k9 (21.04.2012 16:51): Tie videá som pozeral len jedným okom. :D Ale tuším kamarát to skúšal a fungovalo to. Ale keď mám Windows 7 tak má to trápiť nemusí. :) A keď som mal ešte XP tak by som to aj tak nerozbehol. :D
@CJ (21.04.2012 16:05): No, ale nikde v těch videích nevidíš operační systém - taky natočím jen hru a napíšu, že jsem jí pařil v DOSu :) Zvlášť to první video má na konci dokonce XBOX loga :D
Stejně tak v tom foru je návod, ale nikdo tam nepíše že mu to tak funguje - vím, že žádnej způsob nebyl - ani ty rádoby upravený DX10 pro XP - byl to důvod proč jsem přecházel na sedmičky :)
@Chuck (20.04.2012 20:17): Já bych tomu taky napálil 80, ale přece jen počkám... nevěřím tomu, že by mě takováhle hra tak moc bavila... ale zatím to tak vypadá :-) Já, Walome, odpůrce sandboxů a her bez děje... a líbí se mi TOHLE :-D
tomi2k9: Ty to máš pořád rozehrané? Nebo jsi to tu zapomněl označit za dohrané?
OT: @marwel (27.02.2012 09:59): "Klasicky se mi totiz stavalo, ze se mi pocitac vypnul presne ve chvili, kdy jsem se k nemu vracel" - tak to jsem mi stává dnes a denně, fakt. Zákon schválnosti.
Já to mám v mizerné kvalitě, ale moje pc stíhá dost věcí naráz, ale už to není, co to bývalo před těma dvěma lety, kdy byl nový.
@Walome (27.02.2012 09:50): To je tam taky. Na okne nastaveni sporice mas volbu 'change power setting' (v cestina asi 'zmenit nastaveni uspory energie' nebo tak neco). Ale stejne je divne, ze hra tyto rezimy neblokuje. Tedy jestli to chapu spravne, ze se ti spousti sporic/vypina obrazovka pri hre?

To ja kdybych si na pozadi pustil nejaky film, byl by to film v HD (jine nemam) a v takovem pripade by zacal pocitac pri hrani novejsich her hodne ztezka oddechovat.:D

eidt: Aha, uz to chapu, procetl jsem si zpetne diskusi. Nj, pri pouziti gamepadu to neni az tak vyjimecna vec, uz jsem se s tim nekolikrat setkal i v jinych hrach s jinym enginem. Byt tedy ne s rezimem spanku, protoze automaticky prechod do spankoveho rezimu nepouzivam. Klasicky se mi totiz stavalo, ze se mi pocitac vypnul presne ve chvili, kdy jsem se k nemu vracel.:-) Bez ohledu na to, jaky cas jsem nastavil.
@NateLogan (27.02.2012 02:31): :-D
Taky mě to pobavilo - hlavně proto, že na moc bugů jsem tam zatím nenarazil - občas se hra nemůže rozhodnout, jestli seskakuju pár metrů nebo chci letět volným pádem, ale jinak to funguje; což mě překvapuje.
Vlastně se mi ještě stalo, že jsem se přitahoval hákem a zasekl jsem se v téhle póze na zdi - mohl jsem se otáčet, ale to bylo asi tak všechno.

No a pak ten vopruz se spořičem - vždycky si do pozadí pouštím Smrtonosnou past, protože jsem nebyl schopnej na win 7 najít, kde se ruší spořič :-D

Nate¨: jak tak koukám na Tvoje fotky, tak seš taky romantik :)
Tohle je první hra, u který uvažuju, že bych si koupil DLC přídavky na zbraně a pod... sakra, měl jsem si to nakoupit, když byly ty slevy - to by bylo za pakatel :)
piňáta kill je super. Musíš zabít zbraní na blízko někoho zavěšeného.
Mimochodem, hra mi hrozně padá, nevíte někdo co s tím?
Díky
Já Tě chápu.

Mě si hra získala, protože si na nic nehraje - je to prostě zhovadilost, béčková akční řežba, která má mizernou fyziku a ještě mizernější jízdní model.

Ale baví mě na tom ta různorodost prostředí, krásná grafika a taky skutečnost, že tam nemáš po první misi horu peněz jako v GTA. Resp. peněz máš hafo, ale veškerý zboží stojí taky dost.
A je tam možnost upgradeu, což taky není špatný, i když jsem to ještě neměl důvod použít :-D
Prototype me bavil a sandbox mam rad, ale Just Cause 2 me ne a ne chytnout no. Cela ta hratelnost s hakem mi prijde desne krkolomna o strelbe radsi ani nemluve. No, asi tomu dam jeste sanci. Nektere sandboxy je potreba poradne zahrat, tak JC2 je treba ten pripad.
@marwel (21.02.2012 11:02): "me to nebavi uz od zacatku jasne, ze je to pro me ztrata casu. "

Mě demo znechutilo, ale o dva roky později jsem rozehrál plnou a baví mě... ale to nic nezaručuje.

Jak jsem psal, je to konina bez děje, se stereotypníma misema a není tam nic, co by se lišilo od jiných sandboxů... nejvíc se to asi podobá prototypu.
Na Steamu za 6.79.

Tak co rikate? Mam do toho jit? Zkousel jsem asi trikrat demo a stahl jsem si i warez abych vyzkousel jinou misi, ale nebavilo. Rozjede se to nebo je v pripade, ze me to nebavi uz od zacatku jasne, ze je to pro me ztrata casu.

Jinak co se tyce ovladani tak musim rict, ze ac davam takovym hram prednost s gamepadem, JC2 se na nem ovlada priserne, takze klavesnice a mys je zde jasna volba. A dopravni prostredky jsou tak desne arkadove, ze je jejich ovladani na gamepadu spise na skodu.
Eh, tedy nevím, ale mě na klávesnici absolutně nešel ovládat libovolný dopravní prostředek...
Já nemůžu soudit. Hraju jen pc verzi a ta je graficky parádní - aspoň co se týče panoramat a postav. ALE z blízka je hnusný úplně všechno - auta, domy, stěny...

Ale stejně spíš čumím pořád někam do dálky. A ta dohlednost je skvělá - ale tak jako v každém sandboxu, i zde se vám nějaká ta věc objeví před očima - např dopravní prostředky.

A taky mi na tom vadí opět malý provoz - i v tom hlavním bohatém městě je lidí jak šafránu a aut zrovna tak... ale stejně spíš furt někde plachtím, tak je to fuk :)
@CJ (20.02.2012 21:54): PC řádově lepší grafika&lepší ovládání. Xbox verze by byla holý nerozum. PS3 demo Just Cause 2 se teda neovládalo nic moc, nehledě na to, že tahle hra je jednou z mála, kde je to DX11 opravdu vidět.
Xbox360 gamepad mě u JC2 dvakrát moc neuchvátil, oproti myši.
No JC2 je podľa mňa jeden z najlepších portov na PC. Mne sa JC2 ovláda s myškou a klávesnicou absolútne bez problémov a to som extrémne alergický na rôzne mouse smoothing/accelerácie a podobné konzolové finesy.
Já dnešní hry hraju většinou na gamepadu - stejně jsou to všechno původně konzolovky a to ovládání je pro ně dělaný - na klávesnici se ochudíš hned o několik věcí - různou intenzitu chůze, pro dva úkony nepotřebuješ dvě klávesy (skáče se a běhá stejným čudlem) apod. A samozřejmě je to mnohem intuitivnější, protože hry jsou dneska prostě dělaný hlavně na konzole a to ovládání tomu odpovídá.

Ale přiznám se, že fps hraju na klávesnici - blbě se mi na gp míří, takže na něm hraju hry s autozaměřováním nebo hry, kde míření netřeba (Zaklínač).
Keď som hral na X360 demo, tak sa mi to s gamepadom ovládalo celkom dobre, len neviem či je lepšie ísť do PC alebo X360 verzie. :) Asi to bude aj tak záležať na cene. :D