Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jurassic World Evolution 2

09.11.2021
75
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jurassic World Evolution 2 je pokračování budovatelské strategie s tématikou slavných filmů Jurský park nebo Jurský svět Jurassic World Evolution. Příběh druhého dílu se odehrává po událostech filmu Jurský svět: Zánik říše, kdy byli divocí dinosauři vypuštěni po celé Americe. Vaším úkolem je postavit se do čela programu s cílem navrátit dinosaury zpět do kontrolovaného prostředí s co nejmenším počtem lidských i dinosauřích obětí, přičemž na pomoc budete mít známé filmové postavy jako jsou doktor Ian Malcolm či Claire Dearing.

Oproti původní hře značně narostl počet dostupných dinosauřích druhů, kterých je tentokrát více než 75 a najdou se mezi nimi i létaví a vodní dinosauři. Dinosauři se rovněž pyšní vylepšenou umělou inteligencí a realističtějším chováním. Řady vylepšení a novinek se dočkají i funkce pro výstavbu dinosauřích výběhů a parku celkově. Značně předělaný je systém managementu personálu, kdy jednotlivé vědce můžete přiřazovat k různým úkolům. Kromě kampaně hra nabízí tři další režimy, mezi které patří například scénáře založené na situacích ze všech pěti filmů série, které se pod vaším vedením mohou vyvinout zcela jiném směrem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 65
Jurassic World Evolution 2 je poměrně vydařenou strategií, které navíc pochopitelně pomáhá samotná tématika. A aby toho nebylo málo, hodně dělá i samotná licence, díky které můžeme stavět budovy, které vypadají stejně jako ve filmech, nebo se zaposlouchat do úchvatných hudebních motivů. Pakliže jste hráli první díl, nečeká vás mnoho změn, případně se některé mohou jevit spíše jako zbytečné.

Do hry se totiž dostalo i trochu moc mikromanagementu (složitosti a trápení se zaměstnanci, potřeba učinit více kroků, než by bylo potřeba a hratelně příjemné atd.), jenž sráží dojmy z novinek, které dvojka nabízí. Ačkoli nedostatky stírá stále zábavná hratelnost a spousta povedeného obsahu, nelze zapírat, že by hra mohla být ve výsledku o něco lepší. Stále je však nutné ocenit detailní zpracování dinosaurů a jejich počty, navíc potěší i přidání těch vodních a létajících, po nichž hráči toužili. A když už o tom mluvíme, je radost je sledovat, jak se pohybují, jak se chovají, jak se pasou či loví. Animace jsou opravdu vydařené, totéž platí o hudbě a zvucích.

Zredukování kampaně na protáhlý tutoriál je spíše zklamáním, to však vyvažuje velice vydařený mód Chaos Theory, jenž nabízí alternativní filmové scénáře. Jen je škoda, že sandbox není tak volný, jak by si zasloužil. Necháme-li stranou v mých očích přepálenou cenovku, v případě, že po podobné hře toužíte, zabaví vás i toto pokračování se spoustou budování a hrátkami s dinosauří genetikou na pěknou řádku hodin.

Více zde: https://www.vortex.cz/recenze-jurassic-world-evolution-2/

Pro: detailní grafické zpracování dinosaurů, množství animací, jejich chování; létající a vodní ještěři; Chaos Theory; urychlení času; propracovaný zvuk, výborná hudba; příběhové vsuvky, filmové předěly, dabing postav; DNA a genetický výzkum celkově

Proti: hlavní kampaň; záseky a výpadky zaměstnanců během vykonávání akce či jejich úplná nečinnost; omezení sandboxu; přehnaný a otravný mikromanagement; občasná nepřehlednost

+12