Asi takhle - na rovinu chápu, proč je kolem JP: The Game tolik rozhořčených recenzí. Ovládání formou quicktime klikanců je v mnoha případech tak frustrující, až to pěkné není. A přitom se to dalo jistě udělat mnoha způsoby, aby se hráči nepotily ruce už jen při myšlence na hbité střídání kláves.
Jinak však není JP moc co vyčítat. Pokud jste fandové série (nebo stačí klidně prvního dílu, za mě o Rexovu tlapu nejlepšího), tak se jedná o jednoznačnou povinnost.
Podíváte se na stará známá místa a příběh "jedničky" se zde rozvíjí dál, respektive jeho další linka. A že si srandu s dinama užijete, na to vemte jed.
Prostě a jednoduše, pokud nejste šíleně nervově labilní a to ovládání hře odpustíte, určitě si hru (nebo spíš interaktivní film v podání Telltale) užijete.

Pro: známé univerzum, dinosauři, zábavné, hudba

Proti: QTE jsou trochu našponované

Jurassic Park: The Game je jedna z těch ranějších moderních akčních adventur od Telltale. Vzhledem k nízkému hodnocení jsem se tomuto titulu docela dlouho vyhýbal. Je fakt, že s ohledem na současné Telltale příběhovky má co do technické stránky Jurassic Park: The Game určité rezervy, jinak je to ale vesměs to samé, co oblíbený The Walking Dead. Jediný rozdíl vidím ve větší míře QTE, které jsou navíc o něco náročnější, ale také v menší celkové interaktivitě, což spíše beru jako plus. Hra je díky tomu kratší a udržuje si po celou dobu velmi hektické tempo. Pár jednoduchých puzzlů ale ani tak nechybí.

Příběh hry je zasazen paralelně s dějem prvního filmu. Odehrává se však v jiné části ostrova a s jinými postavami. Fajn osvěžení. Děj prvního filmu to příjemně doplňuje, ale nestojí jen na něm. Hráč se dočká několika odkazů, ale jinak je přímé dějové provázání s filmovou předlohou minimální. Jeho kvalita je ale překvapivě dost solidní, především s ohledem na jeho blockbusterové kořeny. Obsahuje ty samé ingredience, jako Spielbergův originál a ještě něco málo přidává navíc. Za mě v tomto ohledu spokojenost.

Graficky hra nevypadá kdovíjak dobře a veškeré neduhy Telltale her tu jsou přítomny a to logicky, vzhledem k datu vydání, v té největší možné míře. Lehká stylizace to docela šikovně kryje, takže jediné, co hráče vyloženě zamrzí, jsou občasné grafické glitche.

Fandy předlohy určitě potěší původní hudba. V akčních scénách orchestr dramaticky burácí, v těch poklidnějších naopak ucho potěší známé klasické melodie. Trochu mě mrzelo, že hra neobsahuje vícero takových těch poklidných kochacích momentů. Filmová main theme zazní jen párkrát a vždy jen na malou chvíli. Tady bych spíš očekával nekompromisní fan servis. Protože pro koho jiného, než pro fandy filmu, tohle vlastně je...

Délka okolo 7 hodin se mi jevila jako naprosto v pohodě. Rozdělení na epizody je fajn, jedna epizoda na jednu seanci je tak akorát, aby se hráč příliš všemi těmi QTE nepřejedl. Kdo ovšem hektické mačkání tlačítek k smrti nenávidí, ať se hře raději vyhne obloukem. O ničem jiném to není. Ovšem jako večerní relax na gauči u televize s gamepadem v ruce je tahle hra jako dělaná.

Pro: solidní blockbusterový příběh, původní hudba, slušná délka, hromada akce a dinosaurů

Proti: drobné technické bugy a občasné grafické glitche, QTE hratelnost není pro každého

Po Návratu do budoucnosti je Jurský park teprve druhou epizodickou sérií od Telltale, do níž jsem se pustil. Žádná další už mě ale neláká. Do budoucna bych mohl uvažovat o Wolf Among Us, ale spíše se poohlédnu jinde.

Filmová hudba od Johna Williamse v čele s ústředním motivem mi připomněla mé nadšení při sledování původních devadesátkových dílů od Spielberga a možná si po dohrání pustím i ty novější Jurské světy. Provázaní s prvním filmem, ke kterému jsem musel dozrát, protože už je to dlouho, co jsem ho viděl naposledy, je skvělé, a takhle nějak bych si filmové hry představoval. Příběh se po chvíli ubírá jiným směrem a má spoustu děr, mě však stačil a všudypřítomní dinosauři mi vše vynahrazovali.

Lepší název pro hru by byl asi QTE: The Game. Časově omezené akce obecně rád nemám, ale tady je tolerance stisknutí správných kláves vcelku velká, takže jsem kvůli zisku zlaté medaile opakoval jen pár úseků a rozhodně ne tolikrát, aby se mohla dostavit frustrace. Navíc se po několika sériích hra sama uloží a není třeba vždy správně zareagovat na první dobrou. Více klasického adventuření by zde ale samozřejmě neuškodilo.

Postavy, alespoň ty, co přežily, mi byly sympatické a nechybí ani klasický přechod těch z počátku kladných na temnou stranu. Výběr odpovědí v rozhovorech je úplně jedno a jediná zásadní volba, kterou hra nabízí, je na samotném konci, přičemž o rozhovor vůbec nejde. Vyzkoušel jsem si obě možnosti a každá má něco do sebe. Případnou dvojku bych uvítal, ale ta určitě nebude. Snad se někdy dočkám klasické point and click adventury z tohoto prostředí, s největší pravděpodobností však tohle přání zůstane nevyslyšeno.

Pro: filmová hudba, provázání s prvním filmem, dinosauři, hlavní postavy

Proti: až moc QTE, málo klasického adventuření

Dinosauři. Vděčné téma které má velkou oblibu. A známý film který je pěkně ztvárnil. Studio které vytvořilo Walking Dead a Wolf Among Us. Co by se mohlo pokazit? No hodně.

Tak nejdřív to dobré. Dinosauři vypadají hezky a je jich tu dost. Objeví se jich tu pár co jsou nejvíc známí, ale nejčastěji to budou predátoři kteří budou nahánět bandu přeživších. A to jsou všechny pozitiva. Opravdu.

A teď co je špatně. Postavy. V příběhu dostane pod ruku několik důležitých postav, jenže jsou tak otravné nebo špatně napsané že bych nejradši 80% z nich nechal sežrat při první příležitosti T-Rexem. Ve hře kde se to točí kolem skupiny lidí, je to velký problém.

Druhý zásadní problém je Quick Time Events. Jelikož je tu použit skoro na všechny úkony. Zmiňovaný Walking Dead a Wolf nemají dohromady tolik QTE jak zde. Někam jít je potřeba bušit do kláves, něco udělat mačkej a pak útěk před dinosaury je největší mačkací sekvence. A někdy hra krásně trestá za blbé zmáčknutí nebo časový limit. Nestihl smůla a dělej znovu. Ještě v lepší případě si k tomu poslechni nějakou otravnou animačku co nejde přeskočit.

A zapomeňte na logiku. Jako když se zde objeví lidé vybavení AK-47, ale netrefí nic a dinosauři jsou skoro pro všechny nesmrtelní bohové. A jak se tyto charaktery chovají a jednají, to člověk taky nepobere.

Ne toto se fakt krutě nepovedlo. Varuji všechny aby nedej bože do této hry neinvestovali čas a hlavně ne peníze! Mě to stálo necelé dvě stovky ale i tak jich lituji. Ale chtít za to 28 eur je kacířství.
Snad ve všem souhlasím tady s kolegou Dunemasterem. Dlouho jsem se rozhodoval, zda tuto hru zkusit ale oficiální recenze mě od toho pravidelně odrazovaly. Až návštěva tohoto webu a zjištění jaký je názor nás hráčů mě přesvědčil Jurassic Park: The Game sehnat a zahrát. První šok pro mě bylo zjištění, že neexistuje ani neoficiální čeština ale naštěstí už jsem se nenechal odradit a pustil se do hry, načež jsem se nechal pohltit filmovou atmosférou a zdařilými charaktery.
JP je jiný než většina adventur. Ono to totiž snad ani adventura není, neboť neexistuje nic jako inventář, lokace jsou omezeny na maximálně čtyři obrazovky a zpravidla se hraje za více postav najednou. Typickým prvkem, který vás nutí být stále ve střehu jsou tzv Quick Time Eventy - čili rychlé mačkání kláves ve správný čas. Něco takového adventuristé znají třeba z Fahrenheita ale tentokrát je toho ještě více. JP je tedy spíše interaktivní film, avšak povedený film, který rozvíjí příběh prvního Jurského parku, což tedy znamená, že je dobré oprášit DVD s filmem a nejprve si ho celý pustit. Rozhodně pak budete více v obraze a neuniknou vám ani mnohé odkazy na film. Co v tomto směru zamrzí, je fakt, že se tu objeví pouze jedna známá postava z filmu a to veterinář Garry Harding. Tu a tam se také zmíní Hamond, Wu nebo Nedry ale to je tak všechno.
Tvůrci trvdí, že ve hře je jistá nelinearita ale je nutné to brát s rezervou. Někdy je možné danou situaci vyřešit vícero způsoby ale výsledek je stejný. Jediný opravdový rozdíl v ději je až v samotném závěru. Jedno zakončení je opravdu neskutečně naivní a to druhé je zase poměrně smutné a to o to víc, že bych se také tak zachoval... Právě závěr je pro mě tak trochu zklamáním, neboť jsem čekal něco víc. Stačilo by mě klidně i textové osvětlení následujících kroků hrdinů, v jejichž kůži jsem prožíval boj o holý život.
Za nejzajímavější postavu považuji jednoznačně Ninu a tak mě chybí dořešení především jejího příběhu - 1) Nina zemře - co bude s její dcerou Atlantou? Adoptuje ji Gerry nebo ne? 2) Nina přežije - pomůže díky penězům sobě a své dceři? A co vztah s Gerrym, bude něco? Zkrátka ještě alespoň pár vět na závěr by neuškodilo.
JP se sice vyznačuje řadou drobných chyb, které by bylo dobré ještě vychytat, ale i tak působí velice dobře a dokáže zaujmout. Sice bych se rád jednou dočkal pokračování třeba na Isla Sorna ale pochybuji, že se k tomu autoři někdy odhodlají.

Pro: filmová atmosféra, charaktery, zvuky a hudba, poutavý příběh

Proti: místy příliš těžké QTE, slabý závěr

Skvělá hra pro dotykové telefony, která se jakoby mimoděk dostala i na PC. Klávesnice ani velký monitor jí neškodí, spíše změť hloupých technických mrch a zoufale pomalý start příběhu. Na vrcholu je hra ve své třetí čtvrtině, na dně zájmu bohužel během celé první epizody. Fandím vyvíjenému The Walking Dead, leč netuším, jaký manažerský záměr nutí Telltale Games tento žánr implementovat právě na PC.