Tak jsem si zase pohrál s Fighters Anthology. Když vezmu v úvahu, že první U.S. Navy Fighters od Jane's vyšla už v roce 1994 pod DOS (s podporou rozlišení až 1024*768!) a U.S. Navy Fighters 97 je fakticky skoro totéž pod Windows 95, tak ta grafika není tak zlá v porovnání s tehdejší konkurencí tzn. Falcon 3.0 (1991), A-10 Cuba! (1996), Apache Longbow (1995), Tornado (1993), TFX (1993) nebo Su-27 Flanker (1995).

Grafika trochu bledne při pohledu na EF2000 (1995) ale to tenkrát bledly úplně všechny letecké simulátory. :)

Zajímavý efekt nastane v okamžiku když člověk vypne všechny textury a Gouraudovo stínování + dá detaily na min. v ten moment to připomíná Falcon 3 z roku 1991 nebo možná spíše F29 Retaliator z roku 1989. :)
Tak jsem si právě zkusil dvě tréningové mise. Nejprve start s experimentálním US plane X-29 a přistáním. Napoprvé úspěšně. Grafika nevypadá zle ale ta super krátká runway to fakt není moc reálné, hlavně, že vedle stojí zaparkovaný C-17 Globemaster (velké vojenské dopravní éro). Engine hry má velký problém přenést pocit rychlosti na hráče. I když zapnu forsáž na runway letadlo se sune tak pomalu, totéž v letu.

Tréningová mise číslo dvě: letadlová loď Eisenhower a F-14 D Super Tomcat. Zde je zrychlení díky katapultu lepší ale celkově se éro i na 98% trustu vleče ve vzduchu, poté následuje let po waypointech a touchdown na Eisenhowera. Přistání opět napoprvé úspěšně a lze konstantovat, že tohle bylo moje první přistání na letadlové lodi v USNF 97 v životě! :)

Letový model je na dnešní dobu až příliš snadný. Tohle jde s přehledem na rozdíl od DID EF-2000 nebo F-22 ADF/TAW hrát na klávesnici. Já to hraji na 18 let starém MS Sidewinder Precision 2 USB. Fungují všechny osy díky Windows 95. Škoda, že ta hra nikdy nedostala 3Dfx patch. To by byla jiná liga.

EDIT: ještě jedna věc. Simulátor nezobrazuje v externím pohledu výzbroj. To trochu zamrzí ale dá se na to zvyknout.
Tak jsem našel na internetu Jane's Fighters Anthology ISO. Obsahuje USNF 97, ATF, datadisky...no prostě vše. Jede to naprosto perfektně pod Windows 8.1 bit i Windows 7 64 bit! Škoda jen, že kokpit se nezobrazí při rozlišení 1024*768 ale jen v 800*600 nebo 640*480 je viditelný jak kokpit tak zpětná zrcátka. Letový model je takový no....na svou dobu solidní. Každopádně skvělé mise, popisy misi, no prostě klasičtí Jane's.
@mrazikcomp (05.02.2018 16:43): USNF 97 jsem kdysi vlastnil. Byl to první letecký simulátor co jsem si koupil v obchodě s hrami, tedy v JRC za cca 600 Kč někdy v1998 ještě předtím, než jsem si pořídil své první tehdejší vlastní PC. Zkoušel jsem to hrát na kamarádově AMD 166, u kterého jsem tenkrát běžně hrával ale bez joysticku to nebylo ono. Později jsem si koupil v bazaru DID EF-2000 s dat. TACTCOM a první joystick a začala moje virtuální éra létaní co trvá dodnes. Paradoxně USNF 97 jsem už pak moc nelétal, takže tento rest budu muset zpětně dohnat, jako mnoho dalších.
mam finalni verzi janes Fighter Anthology ,kde jsou vsechny datadisky a stala me krutych 1500, ale ani na chvili sem nemusel litovat , 20nasobny opakovani taky znam, vietnam neni zadna sranda ke konci uz sem se modlil at uz ta kampan skonci :D , vyvazenost jednodussiho letovyho modelu a vyssi realisticnosti zbrani a poskozeni je vyborna