Su-27 Flanker

simulátor > letecký simulátor *
10.11.1995 PC
Eagle Dynamics
Su-27 Flanker způsobil v roce svého vydání nemalý otřes na poli leteckých simulátorů. Dosud žádná simulace neměla tak propracovanou avioniku a zbraňové systémy včetně plně funkční HUD.

V detailní SVGA grafice, ovšem bez textur (stejný engine používá i novější F/A-18 Hornet 3.0 od GSC), na hráče čeká obsáhlá kampaň situovaná do oblasti Crimea. Autory samotného programu byli především letečtí specialisté a inženýři ruské letecké školy, mimo jiné i špičkový ruský pilot Anatolij Kvočur, který se sám stal testovacím pilotem reálného SU 27. Na disku je krom samotné hry i interview s pilotem. Vývojáři se zaručují za přesný letový model, detailní avioniku a charakteristické mise. Hra nabízí klasickou kampaň, tvorbu vlastních misí, editaci již existujících nebo tvorbu celých scénářů.

V roce 1997 vyšel pro hru přídavek v podobě datadisku, který do hry přidává celých 150 nových misí, nové herní režimy, vylepšenou grafiku a také rozšíření multiplayeru až pro 16 hráčů po síti i internetu.

Právě jsem si prohlídnul manuál k SSI Su-27 Flanker link: odkaz a popisy radaru, zbraní, atd. jsou prakticky stejné jako u manuálu pro Flanker…