Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Falcon 3.0

31.12.1991
85
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Třetí pokračování leteckého simulátoru ze série Falcon nijak nevybočuje z vytyčeného cíle vývojářů vytvoření věrného realistického zážitku, který Falcona odlišoval od konkurence. V roli velitele letky jste mohli mít na starosti až osm stíhaček v lokacích jako Kuwait, Panama, Izrael a další.

Vývojáři ze Sphere měli díky předchozím dílům zkušenosti i s firmami, které vyráběly armádní letecké trenažéry, což umožnilo ve své době vytvořit nejrealističtější simulátor pro osobní počítače. Hráč tedy dostává do rukou možnost ovládat, co se mu zamane, od radarů po rakety. Avšak za cenu toho, že bude věnovat čas i hodně obsáhlému manuálu, který obsahoval více než 300 stránek textu.

Falcon 3.0 je řadou hráčů považován jako jeden z nejlepších leteckých simulátorů pro PC. Falcon 3.0 následovalo i několik addonů, např. Operation Fighting Tiger, který přidává další mise v Koreji, Indii, Pákistánu a v Japonsku. Přídavek Mig-29 naopak umožňoval hru po modemu (popřípadě síti) až v šesti hráčích najednou. Všechny přídavky vyšly v roce 1994 jako součást MicroProse's 1994 Falcon Gold Collection.


Poslední diskuzní příspěvek

Art of the kill (Gold tutorial) je na Youtube a přidal jsem ho do videí...

Asi nahraju i nějakou svoji komplexnější misi...

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.