Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

James Bond 007: Nightfire

18.11.2002
73
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Herní Bondovka s podtitulem Nightfire vyšla hned ve třech verzích, na kterých se podílelo několik studií. Gearbox Software se postarali o v Česku pravděpodobně nejznámější verzi pro PC. Své verze od amerického studia JV Games se dočkal také handheld GameBoy Advance. Vůbec první verzi, a to pro domácí konzole, mají na svědomí vývojáři z Eurocom Developments.

Hra se příběhově téměř neliší od verze pro PC, nicméně má několik důležitých změn v hratelnosti a samozřejmě co se úrovně grafické stránky týče. Nejvýraznější změnou je pětice misí, kde s Bondem usednete za volant automobilu. Právě ty v PC verzi chybí a pozměněny jsou také některé modely zbraní. Změn se dočkal také multiplayer, který tentokrát sází na split-screen. Xbox a Gamecube dovoluje ve hře soupeřit až proti 6 botům, zatím co PlayStation 2 umožňuje boty pouze 4. Mění se také dostupné mapy, které jsou inspirovány lokacemi z filmů.


Poslední diskuzní příspěvek

Dohráno. Je to víceméně autentické převedení Bondovky do herní podoby. Což ale neznamená, že je to ale zrovna skvělá hra. Hrát to na originál Gamecube, tak z toho vyrostu. Jednak proto, že při tom rozlišení nemohli vzdálenější nepřátelé být vůbec vidět, protože i takhle to byly blechy, a za druhé kvůli systému ukládání. V těch největších misích třeba jeden, dva checkpointy jsou, ale to je všechno. Naštěstí zmizely životy, jako byly v Agent under Fire, tzn. k checkpointu se můžete vracet kolikrát chcete. Nicméně já říkám rovnou, že bez quick savu v emulátoru bych se na to vykašlal. Fakt nechcete jet dvacetiminutovou misi pětkrát, protože na konci nemůžete přijít na to, jak neumřít.

Přesto dávám 80. Protože to mělo atmosféru, skvělou muziku a celkově bylo vidět, že si s tím někdo dal dost práce.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.