Častěji dávám mínuska za to, že někteří neví, proč té nebo oné hře dali 100%.
ja dal minus v zasade proto, ze z toho komantare prakticky neni znat, co ze je s tou hrou tak desne spatne, no >_>
Taky bych mohl zmínit něco o nekorektnosti 10% hodnocení, ale na druhou stranu hodnocení na DH obecně nemají moc výpovědní hodnotu (alespoň pro mě). Tím myslím procentuální výši obecně. Jednotlivá hodnocení od konkrétních uživatelů mají výpovědní hodnotu ve srovnání s jejich jinými hodnoceními.

Plus za kopání do JE si ovšem nemohu odpustit (heh).
Pro správnou nezaujatost je totiž třeba zmínit, že Jade Empire je příliš manganoloidní. :))
Ebbovi jsem seknul mínus a dál bych to nerozváděl. ;-P
Ebb: Názor ti neberu a s něčím naprosto souhlasím (ovládání, interface), ale dát tomu 10% trošku zaujaté je. A to patřím do té skupiny, co dává hodnocení všeobecně od 50%.
Vždy môže niečo prekvapiť aj od Bioware - taký ambient v Mass Effecte, vďaka ktorému ma ta hra ako tak bavila. Takých tých polo-RPG hier v azijskom prostredí zas tolko nie je na to aby som si mohol vyberať medzi nimi. Dúfal som že ma na JC niečo zaujme, snád dej, hudba, grafické stvárnenie, čokolvek,... no bohužial. Všetko bolo priemerné, nezáživné, nudné, a k tomu to ovládanie. JE je jedna z mála hier, ktorú som nedohral a ukončil niekde v polke.
Ebb: Očividně ti hry od Bioware nesedí. Je mě tedy záhadou, proč se je snažíš hrát? To čekáš že objevíš nějaký skrytý skvost? :D Bioware už léta dělá hry podle stejné šablony a někomu to nevadí, druhý je rád a třetí nadává. Ty jsi ten třetí případ.
Nechci tě nějak lynčovat, tvůj názor ti neberu a je v pořádku - sto lidí sto chutí, jen mě nejde na mysl, proč chceš hrát hru, o které si už předem řekneš: "Sakra, zase Bioware...to bude zase špína" :D
MTM: To je takovéto ošklivé nepěkná věc, kde mám v současné době 3394 nepřečtených příspěvků? :)
Teda nie, ze by som chcel byt zly, ale debata uz davno prekrocila ramec Jade Empire, takze chlapci a dievca, s nou sa presunte do prislusnych miest - bud to Kultura alebo O vsem a o nicem.
8-o .... Otaku spotted....

(to o W. Foggovi jsem nevěděla) Ale třeba Takové Death Note není špatné, i když mi přišel docela překombinovaný (obzvláště druhá polovina)

A nezapomenout na Azumanga Daioh!! :-D Komediální (tedy skutečně vtipné) i melancholické, a člověk se dozví něco z nipponské kultury.

Garion: No neviem koľko to bolo častí, ale posledný diel čo som videl končil tým ako všetci umreli, Zem bola znovuzrodená a tie postavy boli ako keby "reinkarnované" ukázané v súčasnosti v krátkych záberoch a Kiba tam utekal za nejakým kvetom mesačnej kvetiny. The End. Čo sa týka tuctovosti, tak občas sa mi zdalo, že si to z rôznych žánrov vyberá a hromadí tú tuctovosť, tie prehnané veci o priateľstve, zle, a tisícnásobnom obetovávaní sa jeden pre druhého a tak.
Fúú ale toto sme už riadne došli s tým offtopicom. :D ak chceš pokračovať, tak najbližší post radšej asi do kultúry :D
Tulareanus: OST je vskutku skvely (mam oba), pribeh je takovej, jakej je, a jinak doufam, ze jsi nevidel ty posledni 4 dily (puvodne to melo byt OVA, ale nejak se to prifrclo k tomu serialu, takze to ma dohromady 30 dilu), tam uz se to uplne zamotalo :) Ale rozhodne mi to prijde jako netuctovy serial :). FMA me docela dostal ten konec (jak uz to tak byva u takhle dlouhych serialu, tak prostredek byl povetsinou vycpavka). A jinak se fakt koukni na Samurai Champloo, u toho jsem se tehda nasmal az az :)

Say: No nebylo to jen pro tebe, ale budiz. Filmy mi v posledni dobe prijdou takovy nemastny neslany (napriklad Sky Crawlers), nebo jsou proste udelane k serialu a tak se clovek, ktery ho nevidel, zrovna moc nechyta. Jinak Hotaru no Haka je jedna z nejvetsich klasik.
Wolf's Rain bol na môj vkus veľmi rozporuplný, autori ako keby sa nevedeli rozhodnúť či točia mystický filozofický príbeh, fantasy dobrodrúžstvo, komédiu, drámu, bol to strašný mišmaš, niektoré momenty fajn a niektoré úplna katastrofa, hlavne posledných pár dielov ma sklamalo, včetne pár zbytočných a nefungujúcich zvratov a zmien v charaktere postáv, inak soundtrack od Yoko Kanno bol excelentný.
Na Seirei no Moribito sa dlhšiu dobu chystám, FMA nebol zlý, ale možno trošku moc detský (brotherhood remake som nevidel), RahXephon mi celý kysne na HDD a Aoi Bungaku a Ergo Proxy si asi budem musieť stiahnuť. :D
Tak kdyz uz jsme u toho doporucovani, nemuzu nedoporucit pomerne zajimavy, ovsem neprilis znamy serial Wolfs Rain, potom jsem slysel velmi kladne ohlasy na Seirei no Moribito, ovsem sam jsem jeste nevidel, potom puvodni Fullmetal Alchemist (tu novou serii jsem jeste nevidel), potom naprosta klasika Samurai Champloo, ten opening si obcas zpivam doted, a to uz to je peknejch par let, co jsem to videl, pak jsem se hodne tesil na Aoi Bungaku Series, coz mely byt adaptace nejakych klasickych mdoernich japonskych romanu, ale slysel jsem na to spise negativni ohlasy (i kdyz hodnoceni to ma slusny), docela zajimavy namet ma scifarna Ergo Proxy, ale rozhodne nemusi sednout kazdemu, pomerne malo znamy je RahXephon, takovej slabsi (rozumej pochopitelnejsi) odvar Evangelionu. No a vic uz me nejak nenapada, tak treba zase priste. No a doporuceni na zaver - pokud chcete zustat dusevne zdravi, tak na Serial Experiments Lain se nedivejte, je to fakt hodne psycho a mam pocit, ze jsem z toho serialu nepochopil prakticky vubec nic.
Jupí, to je debata. Dík moc za tipy=) (mission completed)

,,Nezapomínej na základní pravidlo internetu - "Never argue..." .-)"
Nechci se opakovat, ale... Touché=)

Tulareanus: Vsak ja to taky nevedel, ale nasel jsem si to :) Vsak se treba jednalo o zakazku pro nejakou "zapadni" televizi a tak se snazili, aby to vypadalo "zapadne".
Jj, námět španělský, animační práce Nippon (do japonštiny nadabované až později). Jak píšu, společná tvorba. Obecně se "japonská" díla inspirují v zahraničí poměrně často, nejspíš syndrom zelenější trávy XD
ale však Willy Fog nie je anime, to je španielska kreslená rozprávka, ktorá bola v svojej dobe začiatkom 90s, keď som to videl, super. Mne to ako anime nepripadá, to už skôr mi kedysi anime pripomínalPosledný jednorožec o ktorom som donedávna nevedel, že je podľa knihy. Inak nechcem sa hádať, čo je anime a čo nie je, ale nejak sa to tu zvrháva na všetko čo je kreslené a nie disney je anime. :)

Garion: WTF som si ohľadom Haibane hovoril aj ja dovtedy, kým som to ako celok nezačal brať čisto ako symboliku a metaforu. Potom som si pleskol po čele a povedali si "aháááá". :) WTF som si ale neprestal nikdy hovoriť po serial experiments lain. Ten Darker than Black, napriek tomu, že tá synopsia zápletky pôsobí ako klišé, vyzerá to na klišé, ktoré by sa mi mohlo páčiť, dík za tip, prihodím na zoznam. :)
Tulareanus: Se vsemi tremi serialy musim souhlasit, ze jsou mistrovske kousky. Haibane byl snad jeden z muj prvnich (ne-li prvni) a jako snad do posledniho dilu jsem si porad rikal "wtf, co se tam ma jako dit", pri divani se na posledni dil jsem si rikal "WTF???" a potom jsem si sel lehnout na postel, cumel do stropu a rikal si "WTF..." :) Jo, to byly casy, byl jsem mladej a neklidnej a mel jsem na anime cas :) A kdy na me cekalo jeste spousta fajn serialu. Ted uz mi prijde, ze nevysilaji skoro nic noveho, co by me nejakym zpusobem vic zaujalo. Ted mam uz asi 2 mesice rozkoukane Darker Than Black a jako neni to spatny, ale proste mi prijde, ze uz to neni ono.

sevencreature: Hmm, brings back memories :)
Pcha, když "anime", tak jedině Maya nebo Willy Fog (u něj je alespoň animace de-facto "anime" (aka japonská animace)). Jinak řečeno na "anime" není zcela nic záhadného, koprodukce, adaptace a společná tvorba tu byla odjakživa, a v podstatě tu na "anime" vyrostlo víc lidí, než by jeden myslel .-)
Suzana: Je to Satoshi Kon a máš u mě velké (a bezvýznamné, jak taky jinak) plus. Tu úvodní znělku mám taky moc rád. :)
Say: Satoshi Kon (Miyazaki to není, toho mám totiž rád o dost méně :)). Btw dosti by mě zajímalo, co na něm dokážeš najít kýčovitého. Nebo zkus Jinr-Roh (Wolf Brigade) a najdi mi tam onu kýčovitost (byť anime to samozřejmě je).

Btw stále ještě ne? :)
Splnění klukovských snů? :-) a obdiv k východní kultuře... tvůrci z Bioware se určitě rádi koukali na Druken Mastera a chtěli udělat něco v podobném stylu ;-)

7c: nj a je to tu, paraolympiáda...
Inak asi si to vystihol s tým xbox fillerom, možno boli aj microsoftom požiadaní, aby ako dosť značková firma vyvinuli nejaký ten titul ešte na ten xbox, keďže kotor bola úspešná i kriticky cenená záležitosť.
Jedi: Nezapomínej na základní pravidlo internetu - "Never argue..." .-)

Předchozí reakce byla na Say (pokud to tedy někomu náhodou nedošlo, ehm).

Nicméně k tématu - tj. hře - přiznávám, že jsem ji trochu "nepobral" - ve smyslu proč ji vlastně Bioware vydali - nezapadá mi do jejich "vyššího plánu". Že by prostě jen Xbox filler - tj. technologie byla, scénáře (heh) vlastně taky, takže jen další vydaná hra do počtu? Zajímalo by mě, jestli tou dobou už byly práce na Mass Effect rozjeté...
Miyazaki je hodně specifický, má v sobě takovou zvláštní melancholii.
omfg omfg omfg....

Say: takže teraz si sa rozhodol robiť všeobecného sudcu, čo je gýč a čo nie je gýč? :D A extrémy nemusím vytvárať, ty si vystačíš sám "Manga/anime kýč je ať chceš nebo ne. Jde o zpracování a ne námět."
Trepať hovadiny o veciach, o ktorých nemá človek poňatie, dokážekaždý, priznať si, že nemá pravdu dokáže len niekto. Vydávať fakty za môj názor a ignorovať argumenty tiež každý nedokáže. :D
Uber hyper mega show je aj v Mass Effecte, Star Wars a množstve iných hier, seriálov a filmov.

Hovorí ti niečo význam slova unikátne? :D Unikátne neznamená, že človek bude Miyazaki cez kopírák a tiež nechcem byť zlý, ale ani Miyazaki si ten film nespravil sám doma na kolene. Pre mňa bola poetická vec Haibane Renmei, správne štýlový Cowboy Bebop alebo Ghost in the Shell. Ani jedno z toho nie je Miyazaki a predsa je to super.
Jedi: Jestli znáš nějakého podobného člověka co tvoří podobně jak Miyazaki, budu jen rád. A nepřetvářej slova do extrému.

Manga/anime kýč je ať chceš nebo ne. Jde o zpracování a ne námět.

Suzana: Nemám potřebné wakizashi. A kdybych ho měl, asi bych si to rozmyslel=)
Skvěle jsi mě doplnil, jen co je pravda....na OST jsem si vzpomněla, nechtěla jsem však dělat chytrou :-D
A Makoto Shinkai je třebas taky docela unikátní, sic se nevyžívá v pantyshot :-/... ani jedna kraječka....

Bodkine, a nebolelo to mezi ty bradavky? 8-)

A teď se budeme hádat, co je a co není kýč. V rámci anime... :-) Japonci přece nemůžou za to, že jim ty sakurové kvítky něžně poletují k zemi a tvoří růžovou záplavu přece. A Číňané,a ty jejich mlžné vrcholky hor, zenová spočinutí u jezírka...

(mimochodem, dobře tyhle dva kulturní "kýče" :-D míchá anime Twelve Kingdoms)

Sayi... slyšel jsi o seppuku, že jo... :-)
"Miyazaki je opravdu unikátní výjimka" Miyazaki je super, ale výnimka? Zas si niekto myslí, že anime sa delí na Miazakiho, pokémon/naruto a gurohentai yaoi...

"Když řeknu anime, změní to něco?" Manga je komiks, statické kresby a Anime je v podstate sfilmovaná manga, takže nie, nič to nezmení

"barvičky, idealizovaný vzhled postav" toto je prvky z literárneho žánru menom rozprávka :)
gýč sa nikdy nevzťahuje na žiaden celý výtvarný, rozprávací, hudobný, alebo iný štýl. Povedať, že gýč je prvkom mangy je rovnaké ako povedať, že gýč je typickým znakom hudby.
"oblečky, špičaté vousy a vlasy, jistá exprese" - takže Lao Tse, Konfucius a títoujovia sú v manga/anime štýle? :D