@Londo Mollari (18.10.2022 18:12): Jo, tuhle hru sráží to, že ovládání nedělá, co má. A zabíjí to pak snahu o kombinatoriku. Jak mám pak vědět, zda tudy cesta vůbec nevede nebo jen klikám blbě na dané místo? Vzít jen pitomý předmět ze země (a to klidně i docela velký) je někdy tryzna, přitom obsahově to není vůbec špatné.

Co se týče bugu, mnohokrát mi hra vyhazovala nějaký item log error. Spravil to vždy restart, ale po vytvoření tokenu do metra to už nespravil ani restart.
Nevím proč, ale na této hře mě něco léta neskutečně lákalo. Kdysi dávno jsem ji dokonce měl rozehranou, ale jaksi to zapadlo, protože já toho měl tehdy rozehráno více najednou a postupně jsem dával přednost dohrání těm dalším hrám. Možná je to lákání nějaký nostalgický efekt, jakoby to bylo včera, kdy jsem četl Iceho recenzi, kde si stěžoval na nehratelnou obtížnost. A přesto, že to bylo v době, kdy adventur bylo spoustu a i tak to po nich byl stále hlad, tak se hrávaly i ty slabší kousky a nějaké chybky se moc neřešily.

Jenže roky běžely a když jsem se teď rozhodl tento rest splnit, hru jsem tedy po letech opět rozjel, tak se nemohu ubránit pocitu, že je to neskutečné béčko po technické stránce a interface dělali trotli, kteří se jakoby snažili objevovat Ameriku a výsledek je takový, že porovnám-li to s o 1 - 2 roky staršími Monkey Islandy, Indym 4, Space Questem 5, tak přemýšlím, jestli tuhle tryznu mám dohrávat.

Ovládání na nic, prostě nefunguje, co by fungovat v adventuře bezpečně mělo. Jen vzít nějaký malý předmět je puzzle sám o sobě a to je hra na těch opravdu malých předmětech stavěna. No a do toho mi naskakuji neustále hlášky, že hra načítá z paměti a nejlepší je error log error, který hru rozbije úplně a jeden takový mi zrušil hraní úplně po té, co jsem si vyrobil token do metra.

S ohledem na časy, kdy hráč tyhle věci překousával proto, že byl šťasten za každičkou hru a pokořit i něco takového patřilo k výzvě, bych se mohl hecnout a zkoušet to, jenže má to cenu, když jsou v řadě na dohrání stovky jiných her?
@Richmond (14.05.2019 20:46): To bych úplně netvrdil, většinou grafiku srovnávám s tím co v daném žánru vzniklo v daném roce. V roce 93 mám dohraných 14 adventur a řekl bych že IUC patří k těm nejošklivějším. Srovnej si to třeba s Quest for Glory 4, Gobliins 3, Sam a Max atd...
@Han22 (komentář): Máš velké nároky na grafiku :) Mně se tedy z těch pár lokací celkem líbila. S čím mám tedy trochu větší problém je ten hlavní hrdina, tenhle typ fakt nemusím a blbě se mi za něj hraje.
Tedy moc věhlasu hra zde nezískala :) 3 hodnocení, 0 příspěvků...Za sebe musím říct, že mě tenkrát odradila recenze ve Score, že prý je to ukrutně těžké, všude pixelhunting a kdesi cosi. Přitom graficky to vypadá moc pěkně, fůra animaček, zajímavý interface. Asi dám hře šanci. I ti, co zde hru hodnotili, dali vysoká čísla, tak snad to nepřeháněli :) Akorát nejdřví dohrát aktuální věci :(