Innocent Until Caught

1993 PC
1994 Amiga
Jack T. Ladd je kosmický zloděj a daňový podvodník. Prodej plakátu ze Země 20. století, který ukradl, jej však dostane do velkých potíží. Po nepovedené finanční transakci je polapen IRDS (The Interstellar Revenue Decimation Service), agenturou, pro kterou jsou daně životní obživou a zrovna Ladd jich dluží spoustu. Jack má 20 dní na zaplacení velké částky, jinak jej čeká... no řekněme tomu poprava. Nejdříve se ale musí prokousat špinavým městem na planetě Tayte.

Innocent Until Caught je kreslená point-and-click sci-fi adventura klasického střihu, ve které nechybí sbírání předmětů a jejich kombinování, hádanky a několik renderovaných sekvencí. Pěkně vyřešený interface zahrnuje minimapu v levém rohu obrazovky, která se střídá se zrcadlem pro detekci malých předmětů.

V roce 1995 vyšlo pokračování s názvem Guilty.

Richmond: Myslím, že přehání :)). Na mě to bylo trochu zastaralé, ale druhý díl, Guilty, byla zajímavá menší adventura. Jen si z ní tedy…