Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Impossible Mission

Impossible Mission Remastered

Epyx •  Ocean Software (Spectrum) •  Man Development (At7800) •  Pixel Games UK (PC)
listopad 1985
1985
prosinec 1988
1990
11.04.2008
09.11.2020
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ve hře Impossible Mission má hráč za úkol v roli tajného agenta zastavit geniálního zločince jménem Elvin Atombender, o kterém se má za to, že manipuluje s národními bezpečnostními počítači. Cílem je proniknout do jeho pevnosti a získat přístupové heslo k hlavní ovládací místnosti. Heslo je bohužel rozděleno do několika částí, které hráč musí najít a také je nutné se vyhýbat hlídkujícím robotům. Těch je několik typů, od stacionárních po roboty chodící po určitých trasách a poslední typ robota v případě vizuálního kontaktu začíná pronásledovat hráče.

Zajímavou mechanikou hry je, že misi je nutné splnit v časovém limitu šesti hodin herního času. Za každou hráčovu smrt je limit zkrácen o deset minut a za každé použití nápovědy v kapesním počítači agenta ztrácí hráč dvě minuty z limitu. Hra se hraje jako klasická plošinovka a s každou novou hrou jsou části hesla náhodně umístěny po hře.

Hra vyšla i na platformách Acorn Electron a Sharp X1 a roku 1988 se dočkala pokračování Impossible Mission II. V roce 2020 se hra dočkala věrné předělávky s podtitulem Remastered na PC.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.