Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Impossible Mission

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 C64Apple II
listopad 1985 PC88
1985 Spectrum
1986 AmstCPCBBCMicro
prosinec 1988 At7800
1990 SegaMS
11.04.2008 Wii
Vývojáři:
Epyx, Ocean Software (Spectrum verze), Man Development (At7800 verze)
Ve hře Impossible Mission má hráč za úkol v roli tajného agenta zastavit geniálního zločince jménem Elvin Atombender, o kterém se má za to, že manipuluje s národními bezpečnostními počítači. Cílem je proniknout do jeho pevnosti a získat přístupové heslo k hlavní ovládací místnosti. Heslo je bohužel rozděleno do několika částí, které hráč musí najít a také je nutné se vyhýbat hlídkujícím robotům. Těch je několik typů, od stacionárních po roboty chodící po určitých trasách a poslední typ robota v případě vizuálního kontaktu začíná pronásledovat hráče.

Zajímavou mechanikou hry je, že misi je nutné splnit v časovém limitu šesti hodin herního času. Za každou hráčovu smrt je limit zkrácen o deset minut a za každé použití nápovědy v kapesním počítači agenta ztrácí hráč dvě minuty z limitu. Hra se hraje jako klasická plošinovka a s každou novou hrou jsou části hesla náhodně umístěny po hře.

Hra vyšla na platformách Atari 7800, BBC Micro, Acorn Electron, PC-88, Sharp X1 a roku 1988 se dočkala pokračování Impossible Mission II.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.