@Hydr0gen (15.03.2019 10:50): V tomhle je výhoda platinování - díky collectibles procestuješ celý svět a máloco ti unikne :) Já tam měl docela přelidněno a bylo to dost v pohodě, jen párkrát mě nějaký z robotů povalil, ale hned se do něj někdo pustil.
@Zoltan (14.03.2019 16:51): To ti řeknu. Dost na hovno:-/. Já totiž před finálním bojem např.nepotkal ani Petru (Free heap jsem úplně minul, dělal jsem to až dodatečně, když jsem se o její questlině dočetl po tom), takže jsem měl snad u finálního bosse jen jednoho optional spojence, Talanah. Počítám, že Varel a Erend přijdou dycky. Bylo to celkem tuhý.
@Hydr0gen (14.03.2019 15:45): Jo, to byla nejhorší trofej, jednoho jsem nemohl za boha najít :D Tam jsem musel ostudně sáhnout po youtube, nakonec byl v jedné vesnici někde blbě za barákem :) Jinak to byla v pohodě platina, AC: Origins byl víc OCD, tam musíš splnit hru na 100%, tady ne :)

No je výhoda mít na konci co nejvíc spojenců, v závěrečném souboji jsem mohl úplně ignorovat ostatní roboty a soustředit se jen na toho hlavního. Zajímalo by mě, kdybych měl minimální počet spojenců, jak by souboj probíhal :)
@Zoltan (13.03.2019 16:51): Jo pozor, Platinum. Takže si hledal dřevěný cvičný panáky:)?

HZD jsem na sebe vyluxoval nadprůměrně (všechny trials, všechny cauldrony, vlastně všechny aktivity, všechny vantages kvůli těm logům, celkem dost questů), ale Platinum to zase ne, OCD nemám:).

Olina jsem nechal žít jako klaďas. Nila bohužel ne, nevim proč, byla to blbost. Sice si o to řekl, ale měl jsem ho poslechnout. Mohl by pomoct na konci s bossem:-/
@Hydr0gen (13.03.2019 09:57): Ze začátku mi dělali dost problémy, nějak jsem na ně nedokázal najít taktiku. Pak už jsem dal v klidu i dva naráz bez úmrtí, dost mi pomohlo, když jsem zjistil že když jsou pod zemí, je dobré nedělat bordel.

A to video mazec, takový damage v new game+ :-O

Dělal, dohrál jsem to na platinu a za tyhle questy trofej byla. To byly jedny z nej vedlejšáků. A zabil jsi Nila a Olina? :D Já je oba nechal žít a jsem za to rád. U Olina jsem si nejdřív nebyl jistý, nakonec jsem mu šanci dal :)
Pokracovani bude. Bude se hrat za Aloyiny deti, pujde si vybrat mezi zenskou a muzskou postavou. Jeji potomci budou napul lidi a napul stroje. Samotna Aloy bude vedma na vysoke hore a unesou ji mimozemstani a deti ji pujdou zachranit na planetu Zmrvrz. Bude to open world na sesti planetach s moznosti survival prvku a stavenim vlastni vesnice. Multiplayer Battle Royal samozrejmost :)

Ne vazne, dvojku bych bral, snad by mi sedla vic nez jednicka.
@Zoltan (12.03.2019 17:31): Já nevim, na redditu na ně taky nadávaj, ale musím říct, že jsem sváteční hráč, ale s rockbreakerama jsem nikdy moc problém neměl. Kromě toho prvního v questu kousek od Meridianu jsem je vždycky dával na první pokus. Dokonce snad i toho corrupted (toho možná dvakrát). A překvapivě i toho deamonic v Frozen Wilds.

Tady spousta rad. Dokonce jsem viděl video, jak ho někdo ležérně one-shotne...

Dělals linii questů od Vanashy (Traitor's bounty a Queen's gambit)? Překvapivě epická a s docela dalekosáhlými důsledky... A příjemně tuhá:).
@Hydr0gen (12.03.2019 13:54): Datáč jsem rozjel hned po dohrání základu. Dost mě překvapilo, že jsem hned od prvního robota, kterého potkáš cestou do regionu, dostal dost přes držku a porazil ho tak tak :D Musím nadělat ohnivé lektvary, jinak to nevidím :))
@bukrrCZ (25.02.2019 19:07): Začátek a konec hry mají největší spád. Ostatní je spíš jen taková generická výplň pro zaplnění obřího světa. Jestli jsi prošel Provingem co tu zmiňoval Hydr0gen a nechytlo tě to, tak myslím, že dál už tě to nechytne.
@bukrrCZ (25.02.2019 14:44): To je v poradku. Mam to podobne. Rozehraju to a jakmile vidim tu blbku oblecenou do kozek a zacnu drevenejma sipama kacet kovovy roboty, tak se rozbrecim, vysmrkam a vypnu to:)

Ale je fakt ze me cosi tahne zpet, mam tuseni ze tam neco bude, a mozna to nakonec tak zly nebude !
U mě neexistuje to, že by mě novější, velká a chválená hra neškrtla :D To jsou v podstatě ty hry, které hraju :D Je možné to dohrát bez hraní vedlejších questů? Nebudou mi chybět expy na hlavní úkoly, alá AC Odyssey? Že bych si aspoň udělal takový speed run.... na poličce už mi to leží rok a rád bych to aspoň dohrál :D

@bukrrCZ (25.02.2019 14:44): Dals Proving? Už před ním jsem byl úplně natěšenej ze všeho, po tom ještě víc.

Ale základ asi je, aby tě bavila jádrová hratelnost. Pokud tě nebaví běhat po světě a lovit robodinosaury, tak to nemá cenu.
Já se do tý hry nemůžu dostat! Trpí Horizon pomalejším rozjezdem nebo tak něco? Rozehrál jsem jí už 2x a pořád ne a ne mě zaháčkovat.
@Zoltan (24.02.2019 18:11): Přesně! Tož vitaj:).

Je to fakt pecka, zpětně ještě větší. Musím říct, že jsem okolo Vánoc, asi asi půl roku po dohrání, dostal chuť se do toho vrátit. Párkrát jsem si to pustil a dodělal pár questů a asi měsíc každý den projížděl subreddit Horizonu. Kde mmch lidi pořád přicházejí s novými věcmi, nálezy ve světe, interpretacemi příběhu atd.
Jakmile dohraju AC Odyssey, budu přemýšlet, jakou hru si vemu pod křídla dál .. Tato je velmi horký kandidát :)
@Zoltan (24.02.2019 18:11): Mě svět Horizonu úplně nadchnul. Ten obrovský a nádherný open world a boje s roboty, z toho jsem byl fakt nadšený. Úkoly zpočátku fajn, časem se ale dostaví stereotyp, kromě hlavních úkolů jsou všechny dost podobný a ne moc zajímavý. Takže postupně moje nadšení přece jenom trochu opadlo, ale i tak jde o špičkovou hru.
Přestože je to jedna z her, díky které jsem se rozhodl pořídit PS4, nečekal jsem, že mě to tak brutálně chytne. Souboje s robotama jsou libové (luk ftw), ale ještě víc se mi líbí svět a dobře rozjetý je i příběh. I vedlejší úkoly jsou docela fajn, ne tak super jako třeba v Zaklínači, ale rozhodně ne tak slabé jak v AC: Origins. Zatím to vidím na hodnocení 85+. Teď jsem na 27 levelu a přestože už si tam běhám jak doma, tak se musím mít stále na pozoru, což je fajn. Zatím fakt překvapení.
@SilentWolf (15.01.2019 21:36): To je pravda, GTA 5 tahne uz leta online, ale ze zacatku stal taky docela za prd. Ale jsou i dalsi hry. Treba Souls serie. Za Demon Souls se muze stat ze kdyz je v dobrym stavu tak za nej dame i 400 korun pri vykupu, pac se to proste proda. DS 3 se taky pohybuje kolem 500 korun vykup, 700 goty edice. DS 1 Goty na PS3 taky kolem 400. Jiny hry z obdobi Demon Souls se vykupujou uz jen treba za 50 korun, treba Uncharted nebo CoD:)
Nebo treba Dark Cloud na PS2, za toho se da klidne dat i 500. Final Fantasy 7-9 na PS1 v dobrym stavu kolem 800 - 1000.

U JRPG obecne, tady u nas v CR je to o tom ze jich je malo. Distribuce vezme par kusu, to se vetsinou proda za plnou cenu a pak nejsou, takze se porad vychazi z posledni ceny. Blbe se u nas shaneji tak jsou holt drahy skoro porad. Az na vyjimky jako treba FF15, FF 12 kterych bylo i u nas pozehnane.
@Charllize (15.01.2019 20:17): GTA V si to podle mě drželo takovou dobu díky online režimu. RDR 2 spadne dřív. Když je navíc ke všemu ten online režim docela kritizovaný.

@Walome (15.01.2019 21:25): musíš myslet na nás vidláky, co mají ve městě největší obchod Albert a jedinou prodejnu s elektronikou mini pobočku CZC :D :D Navíc pointa byla, že jsem prodal za litr tři hry, co se tam prodávaly třeba za 600 jedna, jen proto, že jsem se jich chtěl zbavit na jednu zásilku. To je pravý opak vydělávání milionů.. :D
@SilentWolf (15.01.2019 15:37): najdou se i vyjimky. Treba GTA 5 a pocitam ze na tom bude podobne i RDR2. Pak mnoho JRPG si taky cenu dokaze drzet velmi dlouhou dobu a po delsim case i presahnout cenu pri vydani. Samozrejme z CoD nebo Fifou plati to co rikas, cim driv tim lip:)

@Walome (15.01.2019 14:42): Ona ta cena Horizonu lita nahoru dolu, ruzne ofiko slevove akce a podobne. Ale vykup uz asi pres 350-400 korun nepujde nikdy.
@Walome (15.01.2019 14:42): konzolovku musíš pustit buď hned první měsíce, nebo sklouzne k tomu pětikilu. Já už jsem pak vždycky na gamebazaru procházel poptávku a hledal někoho, kdo toho shání víc z toho co mám abych mu vnutil třeba tři hry za litr.. :D
Jo týhle věci jsem se těžko zbavoval :D (vlastně jsem se jí zbavil až díky Charlizeovi).
@Korbitch (15.01.2019 10:15): chci, ale za tu cenu se mi ani nevyplatí jít na poštu.. :D (mám ji celých 5 minut od bytu :D ) nehledě na to, že mám jen základ, a ta complete edice už stojí tak pětikilo ne? Takže za 500 + poštovné to beztak nikdo nakoupí, a za míň se mi nechce řešit poštu.. :D achjo first world problem.

A kdo ví, třeba si to někdy ještě dohraji a dokonce koupím DLC, až budu mít slabou chvilku.. :D
@OndrejVasicek.cz (komentář): takový velký odstavec mi snad ještě nikdy nikdo nevěnoval. díky za něj! budu přemýšlet o svém přístupu... ať už to znamená cokoli ;-)

musel jsem si znovu přečíst svůj komentář a dal bych si plus, kdybych mohl. a to vlastně ani nebyl komentář na DH, ale spíše osobní varování, kdybych se to v budoucnu rozhodl znova rozehrát. přesvědčil jsem se.
@Hydr0gen (25.07.2018 17:24): Jo, ten fast travel to ulehčí a zabární tomu stereotypu. To jsem právě v prvních příspěvích tady reagoval na Garreta v komentu. No, uvidíme, jak mě to bude bavit. Zatím tam mám ještě nějaké jiné hry doma.