@Tulareanus (10.01.2024 14:40): tak to robim aj ja
Aj dnes som si zase vymenila set a cim viac ma clovek oblecenia tym je to o trochu lepsie ale viem si predstavit, ze ich mohli urobit krajsie.
Neviem ako vyzeraju pri chlapoch ale tie sety pre zeny su hrozne. Akoby som hrala za 70 rocnu pani.
@M.a.t.t. (06.01.2024 20:28): @Kejtee (06.01.2024 21:49): Ale veď to je také nudné. :D Ja som si práveže dal pekné extra farebné oblečenie, pretože tak som si vždy predstavoval fancy čarodejníkov, že dlhé plášte s krikľavými farbami. A vyzerá to cool. :)
V knihách sa pokiaľ viem nikde nepíše, že nosili košele a kravaty ako v klasickej anglickej internátnej škole, takže to bol napr. za mňa taký "letdown" filmov v predstavivosti. Spomínali sa len hábity a plášte.
@Kejtee (06.01.2024 20:24): Vzhled oblečení kvůli statům nemusíš řešit vůbec - ta hra na to úplně dlabe, kdykoli najdeš nějaké oblečení, tak se ti jeho vzhled uloží, a pak na něj můžeš "přeskinovat" jakýkoli jiný kus oblečení.
@AlieN (06.01.2024 20:05): ok dakujem, skusim sa tym velmi nezaoberat

Inak som celkom sklamana z fashion v hre. Napr.take klobuky alebo okuliare. To je nieco strasne. Ja hram za dievca a vsetky pokryvky hlavy robia zo mna chlapciatko. Viem, ze je iba take blbe stazovanie sa ale cakala som trosku viac. Nevylepsuju to ani smiesne okuliare alebo nepodarene saly. Hlavne to oblecenie ma aj nejaky efekt, o to viac ma to stve. Nebyt stattov tak to az tak neriesim.
@Kejtee (06.01.2024 19:58): Inventář a jeho neustály management je v Hogwarts ze začátku vskutku hodně velký oser. V klidu prodávej, lepšího gearu najdeš rychle dost - a plň Merlins Trials, za odměnu se ti zvětší inventář. Ale spoustu z nich ze začátku plnit nemůžeš, když narazíš na některou u které není řešení zjevné na první pohled tak se tím netrap, pro získání potřebných kouzel musíš taky nejdřív postoupit v příběhu.
Ahojte, ako ste to riesili s nedostatkom miesta pre gears? Ja som este len na zaciatku a uz som niekolko z nich musela predat alebo uplne znicit aby som mala miesto pre nove. Ja som taky zberac a tesila som sa, ze si budem moct vsetko nechat aj ked to nepotrebujem.
Nemam mat z toho zly pocit a v klude to vsetko co nepotrebujem mozem predat?
@MarkJude (24.11.2023 13:06)
Ano máme originál na PS4.
Taky bych čekala, že chyby tohodle typu budou po půl roce už ok.
Tak snad to ten vliv nemá, chtěli jsme to dohrát 100% a jsme z toho těžce zklamaný.
Děkuju za reakci.
@Kája30 (23.11.2023 17:58): Ahoj, ano, dělo se mi to také a na Redditu o tom lze nalézt i diskuzi. Lidi píšou, že to ale neovlivnilo 100% průchod hrou, ačkoliv na mapě to bude hlásit třeba 110/130 ;) Předpokládal bych ale, že takovou dobu po vydání už bude taková chyba opravena, pokud máte originální verzi...
Dobrý den, mám dotaz k jedné možná chybě ve hře.
Máme s přítelem 33 level. Nedávno jsme zjistili, že nám svítí na mapě několik collection truhel, a to jak na venkově tak v bradavicích, které už jsou vybrané a znovu nijak sebrat nejdou. Máme jich takhle několik a nevíme, jestli se nám vlastně počítají nebo ne. Stejně tak si nejsme jistý s počtem vybraných truhel, sošek a stránek v prasinkách. Sošky i truhly mají chybět po jednom, a stránek 10, ale my si jsme na 99% jisti, že to máme vše xkrát prohledané.
Nemá někdo podobnou zkušenost prosím?
Děkuji za případné reakce.
@Dunemaster (18.11.2023 18:41): Prodeje zatím tak nějak hlásili průběžně, takže hádám, že se časem dočkáme čísel. Na Heurece je to druhá top Switch hra, takže zájem asi je. Milion budou mít přes Vánoce asi bez debat.
@Fritol (18.11.2023 17:34): Na tomhle videu to vyzniva dobre. Dokonce to ma takovou osobitou, trochu jinaci atmosferu. Ale videl jsem i jina srovnani a tam to vypadalo priserne. Tak jen pozor na to. Porad nevim, co si o tom myslet. Zajimalo by me, kolik na Switchi vydelaji.
Ta Switch verze je překvapivě solidní, by mi vůbec nevadilo to hrát tam. Divím se, že se jim s tím chtělo vůbec dělat a nešli cestou streamu. Tak snad se to bude i dobře prodávat, aby se ta práce vyplatila a motivovala další vývojáře.
@Red (10.04.2023 13:15): Tak ve výsledku jde o to, o čem rozhodnou kravaťáci, a pokud vezmou defacto copy+paste nejvíc vyčpělý a mělký souboják, který v PC hrách existuje, protože je to sázka na jistotu, tak ano, je to pro mě rozhodnutí čistě marketingové, aby nenastal náhodou nějaký problém, když už se budou skrze značku muset potýkat s jistou kontroverzí, jež s sebou HP franšíza nyní nese.

FIFA je samozřejmě naprostý mainstream, ale její ovládání je značně komplexní - zrovna tríčky do jisté úrovně používat ani nemusíš. Ale pokud ovládání neobsahuje stovky možností jako ve FIFA, může si vzít pouze tuto jednotlivinu a udělat ji jednoduše a dobře.

Nemám pochopitelně nic proti casual hráčům :), nicméně nemám rád generické tituly s mělkou hratelností, což s sebou bohužel často nese takové tržní zacílení (netřeba mě chytat za slovo ohledně FIFA, která má za sebou desetiletí evoluce herních mechanik). Nadto HL je dost dlouhá hra, takže o to víc to vše vyniká.

@Garret (10.04.2023 13:12): Jsou tam jen nějací vlci a bohužel žádné ultranásilí. :((
Tak twitterové kontroverze stranou, modlil jsem se každým dnem, ať už partnerka HL dohraje, protože to byla taková nuda se na to i jen dívat. Graficky a 3d artem obecně je to moc pěkná hra, nicméně její herní mechanismy jsou zoufale nenápadité. Párkrát jsem k tomu byl nucen sednout, abych pomohl s "tuhým" fightem, a dokola to bylo totéž - arény nekonečných vln nepřátel a souboják jak z libovolného WoW-like MMORPG, kdy se spamují buttony dobíjejících se kouzel s občasným dvoudílným chainem potenciálních akcí, no prostě strašná repetetivní zívačka.

Fakt smutné, když se tvoří single-player open world stylem generického MMORPG. Přitom by stačilo tak málo - třeba kouzla "kreslit" analog stickem/myší jako tríčky ve FIFA/magii v Arx Fatalis, čímž by se obtížnost samotného kouzlení zvýšila a to poskytlo prostor k jinému designovému přístupu o méně nepřátelích, ale trochu tužší a především hlubší hratelnosti. Holt ale chápu, že je to titul mířený na casuály, fuj.
Se mi líbí jak Avalanche odměnili hráče, kteří hrají za nejméně oblíbený Mrzimor. Odehrál jsem všechny koleje a Mrzimorská minilinka je nejlepší,
@MarkJude (06.03.2023 19:56): Podíval jsem se tu do diskuze už asi počtvrtý za posledních pár týdnů a tohle je první relevantní diskuzní příspěvek ke hře, co jsem tu viděl :) děkuju, doufám, že teď už se tu bude psát trochu k věci :)
Jinak u mě se v hraní zatím střídá nadšení s mírným zklamáním (cca polovina hry, 40h odehráno). Jako velkej fanoušek světa Harryho Pottera se raduju z každýho detailu, kterej tam vývojáři dostali a jak se to dobře hraje a v jiných momentech to střídá nevyužitej potenciál, a trošku zastaralý animace, který strčí do kapsy i 8 let starej Witcher, ale chápu. Vzali si poměrně velký sousto. Možná mohli ten svět udělat trochu menší, ale zato propracovanější a živější. Zatím z toho mám ale zážitek výrazně pozitivní.
@Charllize (02.03.2023 15:05): Já už to beru normálně že mě mají lidi za namyšlenou arogantní krávu, jen proto že nejdu z davem. Mám to tak už od školy.
Ps : podle mě OT až tak nevadí když se píše v klidu. Ono to s těma bradavicema (myslím herníma, ty moje jsou na jinou debatu) souvisí, taky lidem hejbe žlučí že k tomu mám své výhrady a svůj názor.
Kdyby se mi chtělo, dokážu tu v klidu obhájit každé negativní slovo které k tomuto hernímu počinu mám ale nechce se mi protože by to stejně nikdo nečetl a stejně nikdo neustoupí ani přes 10 logických argumentů, lidi neumí uznávat názory nikoho jiného než ty svoje. Když uznám že nemám pravdu, líbí se mi že ti nikdo neřekne "v pořádku, každý má právo se splést" ale všichni ti velice rádi ještě půl roku mlátí s radostí o hlavu "vidíš demente JÁ měl pravdu a ty si akorát hovno na botě tak běž do lesa na hříbky a mezi dospělé se nepleť"
Mám tu výhodu že se umím takovým debatám vyhýbat, ignorovat je a co si o mě kdo myslí je mi v případě anonymních nounejmových lidiček vážně ukradený. Proto mě lidi nemají rádi.
Tímto končím OT a pokud má někdo potřebu se vyzvracet, tak v poště, sama nemám ráda zaprasování diskuzí (tohle jsem taky mohla psát do pošty ale netýká se to jen minidiskuze tady s Šarlím)
@Śygauras (02.03.2023 14:37): CSFD je minové pole. Ja tam nikdy teda nic nepsal a ani tam nemám profil ale rád si občas pročítám recenze a je mi úplně jasný ze si tam lidi hýbou žlučí pravidelně :)
Ale jinak moje Bethesdí zarputilost je už spíš taková DH meme, a beru to s nadhledem.

Sorry za OT !
@Charllize (02.03.2023 12:19): To bys měl vidět moji poštu, když jsem ještě psala recenze na filmy a seriály pro čsfd (musela bych dlouho vysvětlovat všechny důvody proč už tam nepíšu) Tam jsem sklízela takovejch výhružek a nadávek že jsem raději přestala čsfd navštěvovat, protože mi to za to nestojí, a to jen proto že jsem si dovolila napsat že Forrest je fakt dement a že u kmotra jsem nudou chtěla umřít.
Njn, jak nejdeš z davem a nekejveš jak ten osel za předním sklem v autě, nemáš právo vůbec existovat.
@Naginata (02.03.2023 10:18): To je jak s hrama od Bethesdy. Nějaká vyjde, miliony lidi to hraje a líbí se jim to a odevsad začnou vyskakovat hejtri kterým ti nevoní a poplacavat se po zádech jak mají pravdu a všichni kdo si mysli opak jsou hlupáci. A dělo se to i tady když sem kdysi napsal něco ve smyslu ze Fallout 4 je super, dostal jsem takovou nakládačku ze se to se mnou táhne dodnes :D
Nechci se do tyhle diskuze zapájet, ale pokud chcete vidět, jak vypadá skutečná choromyslnost, tak se teď podívejte na r/Gamingcirclejerk.
@Charllize (01.03.2023 14:10): Vtipné je, že mnoho osob stejného názorového proudu jako ty bylo znepokojeno i s Last of Us, protože měli tu drzost ukázat normální gay pár :)

Je to vlastně stejná pohádka jako Hogwarts Legacy. Tady nemáš žádné karty. Nemáš tu absolutně žádné argumenty, dokonce ani ty špatné ne. Nemůžeš se zaštítit historii, protože je to fiktivní kouzelnická společnost. Nemůžeš se odvolat na kánon, protože ten vždy zdůrazňoval multikulturnost zmíněné kouzelnické společnosti. Nemůžeš se odvolat ani na blackwhasing či něco takového, protože nezměnili žádnou zavedou postavu. Nemáš absolutně nic. Takže buď se můžeš stáhnout a nechat to být a nebo ukázat svoje pravé barvy, tedy že ti nejde o žádnou svobodu ani cenzuru ale prostě jen o propagaci vlastního vidění světa. Vyber si co chceš, ale ty tu prostě nemáš absolutně žádnou převahu. Doslova nemáš nic ;)

EDIT: A ať si z toho každý vezme co chce. Já tuhle diskuzi nezačal, nemám o ní absolutní zájem, ale je fakt třeba vypíchnout z kolika úhlů je to absurdní. Za mě nicméně konec.
@Cathan (01.03.2023 14:03): Ne. Je třeba si vzít příklad z věci jako je třeba třetí díl seriálu Last of Us nebo co teď hraju Labyrinth of Galeria, kde se to diverzitou jen hemží a je to podávané s logikou a citem pro věc. A ne ze vlezeš do hospody a zpoza pultu na tebe vyskočí trans člověk jak fík a trčí tam jak bolavý prst :) Je to jak náhodná soulož dvou homosexuálů na zachodcich v metru za peníze :)
@Charllize (01.03.2023 14:01): Ne. Když hraje Ariel černoška, tam je poměrně jasné proč se to stalo. Je mi to osobně fuk, ale aspoň trochu tenhle argument dává smysl. V rámci Harry Pottera to jen dokazuje, že lidem jako ty nejde o fakta, logiku, lore, či historii. Jde jim o jejich představu světa a brojení proti těm kdo jí ničí ;) A bohužel to taky dokazuje, že extrémní pravice se svojí propagandou vyhrává.
@Cathan (01.03.2023 13:47): Prosimtě přestaň to obhajovat lorem a historii je to kravina. Je to tam proto aby se dostálo kvótám a zejména i proto aby Warner Bros zažehnal aspoň trochu případný damage díky tomu bojkotu. Vždyť sám vidíš ze tyhle sračky začínají ve velkém už vadit i lidem kterých se to přímo týká a pomalu z toho začíná být spíš námět na meme než něco co je potřeba seriózně obhajovat :)
@Charllize (01.03.2023 13:45): Jako kdyby se to někdy v historii DH stalo ;)

Opět mimochodem připomínám, ačkoliv to možná nikoho nezajímá, že se zde bavíme o zavedeném světě Harryho Pottera. Hra se odehrává v jedné z historicky nejmultikulturnějších zemích na planetě, následkem Britského Impéria. Zároveň máme zavedeno, že čarodějky a kouzelníci neznají rasismus a homofobii v našem slova smyslu. Jejich diskriminace směřovala vůči nelidem, nekouzelníkům a čistotě krve. Jim je barva kůže fuk a vrchol homofobie bude někdo jako Dorianův otec v Dragon Age, který chce pokračování rodu.

Zároveň víme, že v určitém okamžiku kouzelnická společnost kulturně stagnovala, tedy dává absolutní smysl, aby 18. století působilo téměř stejně jako 21. století. Tohle všechno je zavedený kánon a činí to tuhle diskuzi vážně extrémně absurdní na těch nejvyšších rovinách a dokazuje to, že lidem jde o diverzitu ze své podstaty, ne jen "nesmyslnost".
@Tulareanus (01.03.2023 11:51): " tak ten extrémizmus a príčina problému je naopak na tej ultrapravicovej strane", to je ovšem také dojem, který stejně tak může pramenit z tvé sociální bubliny.

Jako za mě by bylo super, kdyby to, že se hra odehrává v 18. století, bylo nějak více promyšlené, jak ta éra, respektive tehdejší společnost, mohla ovlivnit společenství kouzelníků, protože to přece jen neexistuje zcela odděleně od mudlovského světa, nýbrž paralelně, tj. mohla by tam být zakomponována spousta zajímavých historických detailů a partikulárních souvislostí, což by danému settingu dodalo hloubku a bylo by to jistě přesvědčivější/důmyslnější, než když je ten čarodějnický svět vlastně neměnný v čase, odtržený od souvislostí reality.

Ale na druhou stranu lze kdykoliv použít ten sofismus, že ve fantasy je přece vše dovoleno a obzvláště ve světě, kde se hraje pravidly nesmyslný sport a žijí obrazy a fotky a není v tomto ohledu z originální předlohy v čem čerpat, neboť tuto nadstavbu nemá, je to vlastně validní. Trend je takový, že fantasy i historie jsou přizpůsobovány době, ve které žijeme. Trend je to podle mě odporný, ale zrovna v tomto případě bych považoval za naivní očekávat, kdyby byl zvrácen na půdě AAA titulu Harry Pottera, už tak kontroverzní značky, jejíž podstatou je navíc pohádkovost.
@Blaiddtom (01.03.2023 11:43): " Faktom ale je, ze sa nasilu autori snazia plnit kvoty na ukor kvality. " No nie, to nie je fakt, to je dojem a to je veľký rozdiel. Mne príde naivné si myslieť, že aj keď nejaká firma zapracuje kvôli interne stanoveným kvótam nejakú menšinu alebo povedzme nebielu neheterosexuálnu postavu, tak to má vplyv na kvalitu hry ako keby v inom prípade mal byť inak napísaný scenár alebo iný gameplay alebo by dokonca na to išli peniaze navyše. Nie, nešli.

" Preco by si kazdy autor nemohol robit svoje dielo podla seba, bez toho aby bol osocovany ci uz z jednej alebo druhej strany?? " Pretože to dielo nerobí len pre seba, ale vo väčšíne prípadov ho predáva ľuďom a vytvára tak určitú spoločenskú zodpovednosť za svoj výtvor.

" A povedzme si uprimne, ten extremizmus fuka hlavne z tejto strany. Coho nasledkom sa prehlbuje ten na druhej. " To je opäť tvoj dojem, ktorý môže kľudne vychádzať aj z tvojej sociálnej bubliny (veci, ktoré zdieľajú alebo komunikujú ľudia v tvojom okolí) a hoci napr. v prípade Hogwarts Legacy sa našli bojkotujúci, ktorí podľa mňa prekročili rôzne morálne hranice (vyhrážanie sa ľuďom, čo to hrajú), tak ten extrémizmus a príčina problému je naopak na tej ultrapravicovej strane, ale to už sme fakt v politike, čiže by bolo fajn sa skôr presunúť ku konkrétnym veciam v rámci Hogwarts Legacy, inak to nemá zmysel, sa o tom vôbec baviť.
@BUMTARATA (01.03.2023 10:52): Nemam tam ziadny preklep...extrem plati na obe strany. Faktom ale je, ze sa nasilu autori snazia plnit kvoty na ukor kvality. Preco by si kazdy autor nemohol robit svoje dielo podla seba, bez toho aby bol osocovany ci uz z jednej alebo druhej strany?? Nedas dnes do svojho diela dost roznorodych postav ? Aaaa tak ty si homofob, rasista, mizogyn a dalsie pekne privlastky. A povedzme si uprimne, ten extremizmus fuka hlavne z tejto strany. Coho nasledkom sa prehlbuje ten na druhej.

Mne osobne je to jedno, pokial nie je do oci bijuce, ze je to tam nasilu.