Dobrý postřeh!

Přidal jsem zajímavost jako do Steam nebo zdarma dostupné verze přidat češtinu s českým dagingem. Když totiž jen přejmenujete originální soubor sounds_english.dta na sounds_czech.dta tak se hra spustí s českým menu ale ve hře nebudou slyšet žádné hlášky ani briefing před misí.
Spousta lidí si tu stěžuje, že převlek nefunguje. Aby fungoval, tak musíte 1) mít úplně prázdné ruce a 2) neukazovat se nepřátelům moc dlouho. I když máte v ruce jen dalekohled nebo foťák, nepřátelé vás okamžitě odhalí. A pokud je necháte, aby si vás prohlíželi moc dlouho, tak si všimnou, že něco není v pořádku. Prostě musíte rychle přebíhat z úkrytu do úkrytu.
reakce na @ntzhttp://dbher.cz/hp381034 : RTCW je též moje oblíbená, po zhlédnutí, dnes již legendárního snímku Kam Orli Nelétají, což je mimochodem povinnost pro všechny fanoušky WW2 stříleček, jsem tuhle hru musel hrát. :) Inspirace scény s lanovkou je tu zcela očividná ale hře to na jejich kvalitách neubírá.

HD2 to je pohoda, já hrál HD1 na AMD 233 MMX s myslím 32MB nebo 64MB RAM a ATI Xpert@Work 8MB a ta hra se mi tak v misi v Německu kde jsem šel do baráku pro zajaté letce tak sekala, že jsem musel přestat hrát do upgrade na Celeron 433 + BX440 chipset + ATI Rage 128 PRO. Až tam tam bylo HD1 hratelné.

Tuhle hru mám dodnes na čestném místě, není dokonalá ale ta atmosféra by se tam dala krájet.
@Rapier (29.01.2017 20:20): Jo já to měl podobně. Nějaká mise kde jsem čelil nabíhajícím vlnám nácků před nasednutím do hydroplánu Catalina. Můj HW těžce nestíhal a nešlo to kvůli tomu dohrát. Plánovač byl naopak výbornej. I ve dvojce. Dávalo to hře úplně jinej rozměr. Člověk zadal příkazy a pak se jen kochal jak se kucka navzájem kryjou.. Dvojka byla samořejmě mnohem hezčí a dotaženější, ale i jednička byla parádní. Škoda, že trojka nikdy nevyjde.

Jinak jsem zkoušel chvilku hrát a je to celkem tuhé. To ale poznávám i u víc starších her. Mám naistalované i Incubation a to mi taky dává zabrat.

Taky jsem zatím překvapenej jak se mi daří provozovat staré hry na W10. Minulej tejden jsem rozjle i první Diablo. Vše jede jak má.
@Cobot (29.01.2017 19:16): tuhle hru jsem hrál na svém prvním PC: AMD K6 233 MMX, 16GB RAM a ATI XPERT WORK 8MB AGP. Hra se dost trhala a tak jsem to tenkrát vzdal v té misi v Německu kde máš najít ty piloty v budově. Strašně se mi to sekalo a pak už jsem to nedohrál. Přesto mám na ní výborné vzpomínky. Moc jsem nepoužíval ten plánovač, protože mě vesměs všichni umřeli, takže jsem hýbal každým vojákem zvlášť, každého rozmístil na výchozí pozice a pak spustil akci. Super hra. AI občas mírně tupá, obtížnost velmi vysoká, průzkum naprosto nezbytný. Mám na ní skvělé vzpomínky. Jednou bych to měl dohrát.

Atmosféra úžasná. Ve své době na svém 1,2 GB Quantum HDD jsem nemol mít kvůli místu na disku už nic jiného, takže jsem to s kolegou z práce pařili....bomba. Nádherné vzpomínky.
Dneska jsem náhodou zjistil, že deluxe verze jede na W10 jako z praku. Dokonce jede nativně widescreen. Ještě zkusím druhej díl.

@Red (10.05.2014 13:22): Je to niečo ako prvý Hitman, je v tom plno originálnych nápadov, ale mnohé neboli celkovo dotiahnuté.

@Borghal (10.05.2014 13:35): Aj H&D 2 je už v mnohých ohľadoch zastaralá hra, ale problém je že už sa také hry nevyrábajú a 3. diel asi nikdy neuvidíme. A ak áno bol by príliš zjednodušený.

@Walome (10.05.2014 13:41): Neviem či by sa mal na AI moc sťažovať niekto kto dal 100% Deus ex a Dishonoured
Oba díly nefungujou tak, jak by měly, AI je žalostná, ale dvojka se ovládá si myslím lépe. Jako má to potenciál a když přehlížíš chyby, je to zajímavej gameplay.
Nevím jestli to bylo časovým posunem, ale když jsem jedničku hrál někdy kolem 2003, byla to boma. Když se mi do rukou dostala dvojka o několik let později, už jsem z ní zdaleka tak nadšený nebyl... Ale už nevím, čím to bylo :(
Je normálne aby v realistickej vojenskej hre boli psychickí nepriatelia ktorí hráča okamžite zbadajú a zasiahnu v rozsahu kilometra cez stromy a budovy?

A to ovládanie, to je fakt hrôza, prečo tá hra nemohla mať normálne ako Half-Life?
Napadlo mě to, že tam ten vlak může mít svou funkci. Ale neodvážil jsem se toho nějak využít.
Já se tam vždycky plazil jak trotl. Už se těším až skončím se školou a vrhnu se na to znovu:)
Pamatujete si ještě jak jste řešili první misi? Já už si ani nevzpomínám kolik mi bylo, ale když jsem to snad na posté nemohl udělat, tak mě nakonec u oběda napadla úžasná myšlenka, že vezmu vojáka a poběžím zároveň s jedoucím vlakem na protější břeh a oops, ono to kupodivu fungovalo výtečně. Od té doby už jsem první misi nijak jinak nehrál :D