Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

H.E.R.O.

Helicopter Emergency Rescue Operation

Activision •  MumboJumbo (PC) •  Barking Lizards Technologies (PS2) •  Contraband Entertainment (PS2) •  Aspyr Media (GBA) •  Digital Eclipse (PSP) •  Code Mystics (iOS, Android)
19.11.2002
06.10.2003
08.12.2003
08.11.2006
30.08.2012
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

TROUBLE IN THE TUNNELS. Fárat ve Van Ryzin Mine, jehož šachty sahají hluboko pod Mount Leone, to je skutečně o život. Nehrozí jen exploze metanu a nepředvídatelná zatopení či závaly. Dříve aktivní sopka ve svých útrobách stále ukrývá značné zásoby žhavého magmatu a jím vyzařované teplo dalo vzniknout uzavřenému ekosystému, který představují vysoce agresivní pavouci, hadi, netopýři a můry nadprůměrného vzrůstu. Zmizení pracujících jsou tak na denním pořádku, a proto je také záchranář Roderick "Rod" Hero pravým hornickým hrdinou. S kapsami plnými dynamitu neriskuje o nic méně, než muži dobývající dennodenně vzácné nerosty, když se svým batohovým vrtulníkem neúnavně vzlétá hledat uvízlé do těžko dostupných částí dolu.

S Rodem procházíte/prolétáváte chodby a jeskyně podzemí, vyvedeného v jednoduché dvojrozměrné grafice, což je celé zabíráno z profilové perspektivy. Podle potřeby si uvolňujete cestu pokládáním dynamitových náloží, přelétáváte vodní a lávové překážky a snažíte se dostat k horníkovi, který rezignovaně sedí na konci každé z úrovní. Váš samolet není perpetuum mobile a zbývající výdrž vrtulníku tak slouží jako časový limit pro každou misi. Kreatury obývající podzemní prostory se vás nesmí dotknout, jinak na místě zemřete (a počet životů je omezený), lze je však likvidovat buďto výbušninou, nebo minilaserem, umístěným na předku vaší helmy. Čím více jich cestou zlikvidujete, tím vyšší bude vaše výsledné skóre.

H.E.R.O. vyšel poprvé roku 1984 pro konzoli Atari 2600, odkud se dostal na řadu dalších platforem (Apple II, Atari 5200, Atari 8-bit, ColecoVision, Commodore 64, MSX, ZX Spectrum), mezi nimiž absentovala DOS verze.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.