Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Helga v nesnázích

Helga Deep in Trouble

26.09.2013
71
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Helga v nesnázích je 2D adventura od českého Off Studio, které vytvořilo také Pět vražedných démonů a Pět kouzelných amuletů. Helga je však jejich prvním komerčním produktem. Hlavní postavou hry je ředitelka společnosti Kick Off Studio. Ta se soustředí na vývoj her. Studiu se však příliš nedaří a je odprodáno. Helga je nucena vyhlásit konkurz na nového ředitele. Tím se však stává poněkud hloupá, ale pohledná Magda, která před hlasováním zapůsobí na mužský kolektiv. Z Helgy se stane obyčejná sekretářka. S tím se však nehodlá smířit.

Hra je klasickou point 'n click adventurou. Hra je také obohacena o minihry. Jedna z nich se jmenuje "zajíci", připomínající Moorhuhn X a další třeba "převlíkačky", kde svou postavu můžete převléknout. Kromě toho hratelnost zahrnuje aktivní používání mobilu, vestavěného internetu, i střídání dne a noci.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Herní výzva 2016: Hra od českého vývojářského studia.

Jak shrnout Helgu do jedné věty? Klasická česká oldschoolová adventura.
Teď trochu podrobněji: Hra je typická grafickým zpracováním Olgy Fábry. Pokud znáte Pět kouzelných amuletů, máte jasnou představu, jak Helga vypadá a co od titulu čekat. Mně osobně nejvíc připomíná pojetím a atmosférou sérii Polda. Texty jsou jednoduché, hádanky i díky menšímu množství interaktivních míst lehčího rázu, takže dohrání je na pohodu bez nepříjemných záseků.

Příběhová linka je laděná parodicky s příchutí reálných peripetií malých českých firmiček snažících se zbastlit megacool gamesu a prorazit na trhu. Stejně tak si dělá hra legraci z adventurních klišé, jakým je například sbírání všeho možného v koupelně místní babky. Herní doba je krátká a během jednoho odpoledne je vystaráno, takže slušná volba pro adventuristu toužícího si nostalgicky zavzpomínat na časy minulé.
P.S. nezapomeňte sbírat medvídky.
+11
  • PC 65
Hraní a dohrání hry Helga v nesnázích je další ze soudku šílených herních historek by Kuba1911. Hru jsem totiž rozehrál v srpnu 2016 a dohrál až v srpnu 2020. Ne že bych byl až takový adventurní antitalent ale hru jsem jednoduše pořád odkládal a odkládal až mi ikonky s velkým H bylo tak líto že jsem se rozhodl v pauze mezi Skyrimem a DMC hru konečně dokončit.

Titul mě původně zaujal tím že je zasazen do herního studia ale teď po dohrání musím říct že sonda do tohoto odvětví je to docela průměrná. Vlastně jako i vše ostatní ve hře. Začnu grafikou která není špatná ale působila na mě tak nějak divně. Prostě jsem vůbec netušil do jaké kategorie bych ji zařadil nebo k čemu ji přirovnal. Když už tedy nic jiného byla alespoň originální :) Příběh hry není nakonec ani tak o vývoji videoher jako o soupeření dvou manažerek což není zrovna tradiční námět ale podle mě je podaný dost stereotypně.

Hratelnost je také poměrně kolísavá. Některé, naneštěstí nepočetné pasáže jsou dobře vyvážené a je radost jimi procházet, zbytek hry je zato dost složitý a nepomáhají tomu i u tohoto typu adventur klasicky nesmyslné kombinace předmětů nebo jejich použití. Nepřidává tomu ani občasná nutnost mluvit s některými postavami vícekrát než vám řeknou nebo dají co chcete. Plusem je naopak možnost nápovědy přímo ve hře a nějaké ty bonusy. Sem tam je zde dokonce i povedený vtip ale zbytek humoru je opět tak nějak předvídatelný až přízemní.

Helga v nesnázích není vyloženě špatná hra a má svoje světlé momenty, nad kterými ovšem převažují mínusy ve formě stereotypního příběhu a humoru, nevyzpytatelných herních postupů nebo zvláštní grafiky. Oceňuji ovšem přístup autorů kteří nic neodbyly a i po technické stránce hra v pohodě šlape.
+10