Pět vražedných démonů

04.06.2006

freeware

Hra vznikla jen tak pro zábavu po dokončení hry Pět kouzelných amuletů od českého Off Studia. Podoba názvů není náhodná, Pět vražedných démonů je totiž takovou mini-adventurou, v níž členové Off Studia parodují sami sebe a průběh vývoje Pěti kouzelných amuletů. Proto je hra určena pro ty, kteří již mají za sebou "původní" hru.

Chopíte se role pekelné šéfové Kick off studia, která má sadomasochistické sklony (a to doslova). Přechází s bičem za zády nebohých pracantů a vnucuje jim více krve a masa v chystané střílečce. Scénárista, programátor a grafik už toho mají dost a na vás je pomoci šéfové získat zpátky nadvládu nad jejími otroky. Hra běží v rozlišení 800x600.

@musa (25.11.2009 20:26): to je zřejmé nejen ze hry samotné ale i tady z popisu hry.
Prostě taková propagace hry: Pět kouzelných amuletů - která měla být nějakou krvavou střílečkou s příšerami / démony.

v téhle hře je nejtěžší asi ta první hádanka - nalezení hesla pro PC - na to jsem musel použít návod myslel jsem že se tam má zadat nějaké to slovo z toho seznamu - ale to nešlo tak jsem myslel že se jedná o nějakou herní chybu

tady 2* komplet hraní pobrány snad všechny možné herní texty

Za pár dní si koupím to pokračování: Helga v nesnázích

Pět vražedných démonů je příjemná jednohubka, ale s jejím hraním bych doporučil počkat, až dokud nedohrajete Pět kouzelných amuletů. Je jen na hráči samotném, jestli bude hru číst ve stylu "šéfová je dračice", k čemuž černé mini, bič a celkově chování dominy v ráži vyloženě svádí, nebo naopak se zamyslí nad těžkým údělem žen ve vedoucích pozicích.

Hra nabízí dvě obrazovky, přičemž puzzle v druhé části má dvě možná řešení (jedno odkazující na 7 dní a 7 nocí), druhé naopak pro zahraniční hráče a mladší ročníky obecně, jakožto i dva různé konce. Po dohrání se zpřístupní komentář autorů (ten si poté můžete zapnout v hlavním menu a oba tvůrci pak před každým segmentem popíšou něco z tvorby Démonů.

Hra je k dispozici jak v čestině, tak v angličtině.