Moorhuhn X

Crazy Chicken X

01.05.2003
2006

Další díl ze známé série stříleček na slepice. Opět máte za úkol postřílet během časového intervalu co nejvíce slepic a tím si získat místo v síni slávy jménem high-score. Hra se vyskytuje ve třech verzích, které se liší různými bonusy a časovým intervalem, který vám je poskytnut na zabíjení slepic.

Existují tyto verze:
XS - Ta je zdarma a jedná se spíše o takové vyzkoušení hry, neboť možností je zde nejméně a časový limit nejkratší.
XL - Za něj je už potřeba zaplatit a přináší několik nových bonusů.
XXL - Další nové vychytávky, zvyšuje časový limit a přináší bonus level.

Stejně jako v předchozích dílech i zde platí, čím je slepice vzdálenější, tím více bodů za její sestřelení obdržíte.

Mylně jsem se domníval, že označení X u tohoto dílu je číslo 10. Nejedná se totiž o desátý díl této ztřeštěné série, ale o pátý. Hratelnost zůstala stejná a změn doznala hlavně grafická stránka hry spolu s opravdu velkým množstvím sestřelitelných objektů, jako je třeba kadibudka.

Objektů je bohužel takové množství, že jsem se občas na obrazovce ztrácel, ale čím víckrát jsem hru dokončil, tím lépe jsem se v ní orientoval. Najde se tu dokonce i jeden easter egg v podobě "pracujícího" berana Svena. Plná verze navíc obsahuje unikátní bonusový level s další porcí zábavy.

Pro: zábavné, chytlavé, rychlé, spousta vychytávek, bonusový level

Proti: možná až moc přeplácané