Sven Bomwollen

01.04.2002

První ze série her jejímž hlavním hrdinou je vždy černý beran Sven. Ten si libuje v milostných radovánkách s ovečkami, což se nelíbí pastevci ani jeho věrnému psovi, kterým se tudíž musíte vyhýbat. Radovánky dále může například překazit špatná nálada partnerky. Jakmile jsou všechny ovečky obšťastněny, pokračujete do dalšího kola. Hra je kreslená a brána s humorem.

Myslím, že hra byla obecně rozšířená jako demoverze, tak jí mělo hodně lidí. Pochybuji, že by si plnou někdo koupil.

Beran Sven je Casanova ve světě ovcí. Žádná mu neodolá a tu, kterou obšťastní, se rozkoší rozplyne. Asi tak by se dala popsat arkáda, kterou je Sven Bomwollen.

Někdy mě při "práci" neskutečně štval ovčák a zvláště pak jeho pes, kteří mě neustále naháněli. Naštěstí tu byla možnost rychlého útěku pomocí jezírek, a tak šlo jednotlivé levely zdárně dokončit.

Horší to bylo, hlavně v pozdějších úrovních, s náladou ovcí a časovým limitem, který se sice zvyšoval, ale stejně tak se zvyšoval počet ovcí. Výsledkem byly levely s desítkami na sobě namačkaných ovcí, které mi zabránily v dohrání.

Pro: originální nápad, hratelnost, jezírka, beran Sven

Proti: ovčák a jeho pes, později obtížnost