Hard Core 4x4

červen 1997
15.06.1998
01.04.2010
11.09.2012

Hard Core 4x4 je předělávka z PlayStationu, jedná se o závodní hru offroad 4x4 trucků. K dispozici je 6 tratí a 6 různých trucků, které se liší svými atributy jako je zrychlení, maximální rychlost apod. Tratě mají rozdílné jízdní podmínky, různé povrchy (asfalt, hlína, písek či sníh), proměnlivé počasí a dojde i na noční závodění. K dispozici jsou herní módy Single Race, Championship a Time Trial.

Hard Core 4x4 podporuje split-screen multiplayer pro 2 hráče a závodění přes síť až pro 6 hráčů. Hra se do České republiky dostala pouze distribucí časopisu Score.

Je to fakt spatna hra, jedna z nejhorsich, kterou tehdy ve Score vydali jako plnou verzi. Uvnitr casaku se o ni ani nijak zvlast nezminovali, co taky psat o hre, ktera par let predtim dostala hodnoceni 3/10.:0)

Na tuto odpadní předělávku playstationové závodní hry narazil až překvapivě vysoký počet hráčů díky distribuci časopisu Score. Nebýt toho, hra by dozajista shnila v odpadišti dějin (právem).

K dispozici je doslova neuvěřitelné množství tratí… Vážně, opravdu jsem nemohl uvěřit, že hraji plnou hru a ne jen obsáhlejší demoverzi, neboť tratí je ve hře 6. K tomu přidejte 6 verzí trucků, které se od sebe liší maximálně v barevných proužcích po stranách a máme tady Hard Core 6x6! Problém však nespočívá jen v kvantitě, ale hlavně v kvalitě. Tratí zde chápejte poměrně krátký, zelenohnědý koridor, kolem něhož není skoro nic. Ojediněle narazíte na hranatý strom, v tom lepším případě projedete přes most, či skrz mini-tunel. Tratě jsou tak nenápadité a vypadají všude stejně, že se poměrně snadno při bouračce otočíte do protisměru a úctyhodnou chvíli vám bude trvat, než si to uvědomíte.

Ovládání mocných jeepů funguje relativně ok, akorát je problém, že obrazovka šíleně skáče při přejíždění kopců, což může slabším povahám způsobit nevolnost. Občas se stane, že samým skákáním udělá nesmyslný kotrmelec i váš badass motofokin truck, což vyústí ve stav absolutní dezorientace… Nicméně zpříjemnit jízdu dokáže fajnový rockový soundtrack.

Jediným důvodem, proč jsem u této abysmality strávil několik hodin, byl multiplayer ve split-screenu, takže jsme si doma aspoň trochu zajezdili…
Můj původní komentář nebyl dostatečný, takže ho trochu rozvedu. Ke hře jsem se dostal díky vydání v herním časopise. Byla to jedna z prvních her co jsem měl a asi jen díky tomu si na ní ještě trochu pamatuji. Herní možnosti nejsou příliš rozsáhlé, pixelovatá grafika (ne prostě jen zastaralá, nedívá se na ní dobře), hopsání po terénních hlavách a minimální motivace k dalšímu hraní, to všechno vystihuje tuto hru. Ani soundtrack mi nepřijde příliš povedený, mému vkusu nesedl. Ani splitscreen mne tady moc nezaujal, díky poloviční obrazovce se hopsání vozidel stalo ještě více nepřehlednějším.

Takže jediné, čím tato hra má pro mne význam, je to, že byla jedna z mých prvních CD her na PC. Takže z této nostalgie těch 25, jinou hodnotu už dneska nemá.

Pro: Asi nic nevymyslím.

Proti: Grafika, hudba, zvuk, rozsáhlost, nuda.