Bursoft: Nejsem přímo v komplexu, ale před ním a nalítávají na mě opravdu dvě, takže nevím, čí nápor likvidovat dřív. Což o to, skrýt se docela dá, ale on to za mě nikdo neudělá. Hlavně mi přijde, že takové používání raketometu není zrovna ideální.
Chuck: V Nova Prospektu je to blbý, tam se není moc kde krýt a letí na tebe myslím dvě zaráz, ne?
Strela mieri tam kam mieris ty. Pocas letu ju navigujes. Takze kludne poleti aj do hajzlu ked ju tam nasmerujes.

Druha vec je ked ti tie rakety zostrelia. To musis riesit ako pisal NateLogan - pal akonahle vznasadlo prestane strielat a ved raketu kruzivym pohybom, aby ti ju nezostrelilo.
Nesmíš tomu vznášedlu dát šanci se k raketě natočit. Když na tebe střílí, kryj se. Jakmile se přemisťuje, vystřel v opačném střelu než letí a hned na ni zamiř. Pokud se stihne otočit směrem k raketě, nech raketu letět ve spirále. Trocha cviku a půjde to jako po másle.
Já už si to moc nepamatuju, ale když jsem měl za úkol sestřelit nějakou helikoptéru a ona mi raketu vždycky sestřelila svojí obranou raketou, tak jsem byl docela nasraný :-)
Chuck: Spíš naopak, snaž se střelu držet mimo přímou dráhu mezi tebou a cílem... Zpravidla je nejlepší ji poslat nad sebe, do otevřeného prostoru, a až pak ji navádět (a taky s ní kroužit ve spirále - minimalizuje to šanci sestřelení).
Jaká je ta nejsprávnější metoda použití raketometu? Má vůbec cenu s ním mířit na cíl a pak vystřelit, jak se to logicky dělá ve všech ostatních hrách?
Nate - ale dá :) viz rekord v čase dohrání - ten týpek poušť jednoduše přeskákal...
A to já se s buginou projedu rád, stejně jako se vznášedlem, protože s nimi je to těžká pohoda. ;-)
Btw, jak tak přemýšlím, by se stejně bez ní asi dál ani nedostal:)... přeci jen tam musí zvládnout jeden celkem dlouhý skok přes takovou menší "propast", což se bez buginy nejspíš zvládnout nedá... zase takový borec Gordon není :p.

Edit: Nate: Přesně tak, také mi to teď docvaklo:).
Chuck: Bez té buginy bych to fakt neriskoval. Ukoušeš se nudou jestli to za tebe nezvládnou ti brouci=)
Mno, bez té buginy (můžeš jí případně otočit gravity gunem, jak jsem psal níže) se moc daleko nedostaneš:).

On je právě dráždí pohyb po písku (vylézají neustále další a další), kterého je v téhle misi více než dost, pročež bugina se zde opravdu hodí:).
Aháá, tak to jsou nejspíš ti, mezi které jsem vlivem elektromagnetu s tou buginou spadl. Pak jsem na obrázcích viděl nějaké pavouky(?), kteří měli asi 5 m do výšky.
Tak antliony jsem ještě nepotkal, to mě asi čeká každou chvíli, tak se budu "těšit".
U těch antlionů (těch velkých brouků) nesmíš šlapat na písčitý terén, jinač je právě pobouříš:)... ale uvidíš, možná u nich budeš časem překvapen (jak říká Nate).

"Pavouci" (headcrabové) se vyskytují i po zbytek hry, ale bude jich už poskrovnu.

Btw, tu buginu můžeš otočit gravity gunem a jezdit v ní, čímž máš od nich celkem pokoj:).
Já nevím, jak se těm prevítům říká, ale teď jsem na začátku 17. chapteru nově narazil na nějaký hmyz, protože jsem se k nim plánovaně zřítil s buginou. Předtím to byl samý zombík, pavouci atd. a nějak mi jejich výskyt začíná otravovat zábavnost.
Jakými brouky? Antliony? U nich tě čeká jedno překvapení. Headcraby ale budeš vídat celkem pravidelně (ale ne všude).
Say: Tož nějaké cracklé non-steam verze jsou zrovna v tomto případě naprd... nikdy nebudou up to date, jelikož i teď furt vychází různé updaty na HL2 (např. poslední větší údajně zlepšil textury, přidal achievy a ještě něco..), krom toho, NS verze jsou zabugované často...
Obecně je to defaultně zaplé. Musíš to vypnout, aby ti to neopatrovalo sejvy.
Pokud je to povolené v nastavení. U nových her je to defaultně, ale jestli se to nastavuje i u starších, tak to si nejsem jistý...
Pomohlo přeinstalování Steamu, savingy jsou pochopitelně v háji, takže to nemá chybu.
Nezměnil sis jazyk steamu na český? Doporučuji steam ponechat v angličtině, některé hry s tím mají problémy.
Zkus na to kliknout pravým a dát vlastnosti (properties) a pak LOCAL FILES a tam je verify integrity of game... to mi myslím jednou pomohlo...
Pevně doufám, že je to naposledy, co jsem byl nucen hru propojit se Steamem. Hra mi nejde rozeběhnout ("Failed to load the launcher DLL: Uvedený modul nebyl nalezen"). Nevidím v tom Steamu jedinou pořádnou výhodu!
HL2 nespoléhal na kvalitu textur a nepřiměřených rozmazávacích efektů, ale na vypiplaný design lokací... Tenhle postup občas některým hrám umožní vypadat relativně výborně i po 10 letech, viz třeba Max Payne 2, svého času první MGS (MGS2 taktéž) nebo ještě starší Dark Forces 2 (tahle hra vypadá naprosto fantasticky na to, že běží na "2,5D" enginu).
NateLogan: Preview videa jsou podle popisku z roku 2003, tak nevím. Taky by mě zajímalo, kdo to tenkrát na max. detaily rozběhal=D