Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gunship 2000

Gunship 2000: The All-New Multi-Helicopter Combat Simulation

81
7 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > letecký simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1991 PC
1993 Amiga
Vývojáři:
MicroProse
Gunship 2000 je pokračováním starší hry Gunship. Jedná se o vrtulníkový simulátor těchto typů vrtulníků: AH1-Cobra, OH-58D Kiowa, MD-530MG Scout, UH-60 Blackhawk, RAH-66 Comanche a AH-64 Apache.

Hráč má na výběr buď jednotlivé mise, nebo tažení. V tažení je hráč dynamicky povyšován i odměňován medailemi podle svého výkonu, efektivity, hrdinství i počtu zranění v bojích. V každé misi v tažení je třeba splnit kromě primárního, také sekundární cíl mise. Kromě ničení různých druhů pozemní, letecké i vrtulníkové techniky nepřítele, může být cílem mise také vyzvednutí sestřeleného pilota, vysazení nákladu, nebo průzkum konkrétní části krajiny. Podle toho si hráč může volit i druh výzbroje i množství paliva. Co se týče paliva, funguje zde systém spřátelených zásobovacích základen, ze kterých je možné, v případě nouze, načerpat palivo a doplnit munici.

V menu je možné nastavit 4 stupně simulace a různá nastavení týkající se případných ulehčení ve hře. Režim tažení bere do svého hodnocení též nastavení obtížnosti, a to tak, že když je zvolen souhrn nastavení blížící se realitě, hra odměňuje hráče rychlým postupem ve vojenské kariéře a velkým počtem bodů, a naopak. Hra již podporuje použití analogového joysticku.

V roce následujícím, po roce vydání, se hra dočkala rozšíření s podtitulem Philippine Islands & Antarctica Scenario Disk With Mission Builder.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.