GreedFall - The De Vespe Conspiracy

30.07.2021

rozšíření

GreedFall: The De Vespe Conspiracy je pridaný obsah pre RPG titul GreedFall. Toto DLC vyšlo v rámci veľkej aktualizácie, prinášajúcej vylepšenie vizuálnej stránky na všetkých platformách a optimalizáciu pre maximálne využitie výkonu PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S.

The De Vespe Conspiracy rozširuje tamojší svet o novú, neprebádanú lokalitu na ostrove Teer Fradee, v ktorej vašu postavu čakajú nielen nové druhy beštií, ale aj nová nepriateľská frakcia. Príbeh sa začína odvíjať od chvíle, kedy na ostrove pristanú vyslanci kniežacieho rodu De Vespe. Ten síce takisto pochádza z Obchodnej kongregácie, ale vaše rodina D'Orsay s nimi nemá práve najlepšie vzťahy. DLC navyše rozširuje kartografickú úlohu zo základnej hry od pána Courcillona, doplňuje do kódexu nové zaujímavosti o Kongregácii a pridáva i náročnosť nazvanú Discovery, ktorá nekladie na hráča žiadne požiadavky a ten si tak môže vyložene užívať príbeh.

Sklamanie. Nie hrateľnosťou, The De Vespe Conspiracy sa hrá rovnako dobre ako GreedFall, ale tým, aké je to kratučké. Mám pocit, že prejdenie tohto DLC mi netrvalo ani dve hodinky, čo je za 7 eur naozaj málo. Mrzí ma to aj preto, lebo tento prídavok mal naozaj výborný rozbeh. Na ostrov prichádza šľachtičná, ktorá pochádza z konkurenčného rodu a je jasné, že voči vám kuje pikle. Lore je zaujímavý, čerstvá lokalita ponúka slušnú atmosféru a dočkali sme sa aj nových nepriateľov.

Žiaľ, po slušnom štarte prichádza vytriezvenie. Z nápaditej premisy sa vykľuje iba obyčajné vydieranie, ktoré je nudnejšie ako niektoré bočné questy v základnej hre. Prídavok navyše ponúka iba jednu zaujímavú novú postavu, tú si navyše ani veľmi neužijete - myslím, že s hlavnou záporačkou Aureliou De Vespe som sa rozprával dokopy trikrát. A na záver ju proste iba zatknete, nečaká vás žiadna bitka. Naozaj škoda. Rok a pol po vydaní hry by som čakal výdatnejšiu porciu obsahu. The De Vespe Conspiracy vám odporúčam iba vtedy, ak bude za 2-3 eurá.

Pro: Zaujímavý rozbeh, nová lokalita

Proti: Krátkosť, príbeh nenaplní potenciál, slabé nové predmety