Gods Will Fall

28.01.2021
29.01.2021

Již od nepaměti žilo lidstvo pod nadvládou krutých božstev, jež po svých poddaných požadovaly slepou poslušnost, nesmyslné oběti a krev. Kdo se nepoklonil toho stihnul trest. Našli se ovšem i tací, kteří se s takovým osudem nesmířili a rozhodli se pozvednout zbraň a své božské vládce patřičně vytrestat přímo v jejich doupatech. Ovšem cesta za získáním svobody pro svůj klan nebude jednoduchá a ne všichni se konečného cíle dožijí.

Gods Will Fall je akční roguelike z prostředí inspirovaném keltskou mytologií. Hráč dostane osm různorodých bojovníků s náhodně generovanými vlastnostmi, statistikami a vzhledem, jež pak po jednom vysílá do dungeonů coby sfér vlivu jednoho konkrétního boha. Cestou k němu se hrdina musí probít armádami nižších stvůr a přisluhovačů, přičemž čím víc jich pobije, tím více oslabí jejich tyranského vládce. Ovšem ačkoliv má hráč k dispozici litými boji zocelené válečníky, konfrontace s božskými entitami jen zřídkakdy bývají férové a proto je nutné využít všech svých schopností a vybrat si z bohaté škály zbraní a magických předmětů ty, které se pro konkrétní boj nejvíce hodí.