Gardenscapes: New Acres

05.07.2016
22.08.2016
25.08.2016

free to play

Jste doma ve svém bytě ve velkoměstě a nudíte se. Ovšem jednoho dne dostanete dopis, s pozváním do jednoho sídla, kde se nachází obrovská zanedbaná zahrada, která potřebuje celá obnovit svou někdejší krásu. Neváháte a vyrážíte za dobrodružstvím.

Cílem hry je tedy vybudovat znovu obrovský zahradní komplex, ten je rozdělen do obdélníkových formací, na kterých postupně pracujete. Na každý den máte nějaké úkoly, které se vám postupně odkrývají, jenomže k jejich splnění potřebujete získat určitý počet hvězdiček. Ze začátku stačí pouze jedna hvězda, ale později už budete potřebovat dvě až tři hvězdy na jeden úkol. Některé úkoly, jsou rozděleny na části povětšinou 2-4 části.

K tomu abyste získali hvězdičku, musíte splnit jednu úroveň minihry spoj 3 stejné druhy. V každé úrovni budete mít určitý úkol a na něj omezený počet tahů nebo časový limit. Za úkol máte například něco posbírat nebo dostat na spodek herní plochy. Úrovně se postupně stávají těžší a nabízejí nové typy úkolů a věcí. Postupně se tak přidá například led, který musíte rozbít nebo med, který se postupně po herní ploše rozlévá. Za super těžké úrovně ovšem obdržíte dvě hvězdy.

Na dokončení úrovně si můžete vzít i různé pomocníky, které si nakupujete za vydělané peníze z úrovní. Jedná se například o rachejtle či bombu, které vám pomohou odklidit nějakou část hracího pole rychleji. Ovšem tyto věci vám hra do herního pole vloží sama náhodně.

• Android 80
Gardenscapes hraju on-and-off už skoro čtyři roky. Začala jsem s ní v prváku na vysoké a dodnes se k ní vracím. Obsah hry je stejný jako u všech match-3, postupně narůstají obtížnost, různé věci, které dokončení levelu ztěžují a množství různých power-upů. Oproti ostatním match-3 hrám ale vyniká v tom, že zároveň hráč renovuje obří zahradu. To je taky hlavní důvod proč třeba Candy Crush zmizel z mého mobilu po pár levelech, ale Gardenscapes jsem znovu instalovala i po výměně smartphonu. Ze začátku jsou k jednotlivým vylepšením potřeba jen okole jedné či dvou hvězdiček získaných po dokončení levelu, později je to většinou 3-4, takže se člověk opravdu nemusí bát, že hru jen tak dohraje.

Můžu hrdě prohlásit, že i po těch letech a momentálně v levelu 2739, jsem ani jednou neměla zapotřebí do hry vrážet peníze. Jasně občas se člověk někde zasekne, ale s trochou trpělivosti, kupovat power-upy opravdu není potřeba.

Jedinou výtku mám vůči naprosto idiotským reklamám, která za poslední rok nebo dva, Gardenscapes a Homescapes vyprodukovali. Nechápu motivaci lákat hráče na úplně jiný typ hry. Pravá vizáž hry má určitě co nabídnout pro ty, které match-3 baví a lidi, kteří si hru s táhnou kvůli falešné reklamě u ní stejně nevydrží.