Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Full Spectrum Warrior

78
36 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > taktická akce
Forma:
freeware (dříve placená hra)
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
01.06.2004 Xbox
21.09.2004 PC
22.03.2005 PS2
Vývojáři:
, (PS2 verze)
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20150329112027…
Full Spectrum Warrior je taktická akce, kde ovládáte většinou dva týmy v týlu nepřítele, odehrávající se v městské zástavbě smyšleného státu Zekistán (ležící mezi Afghánistánem a Pákistánem). Hra je těžko zařaditelná, dala by se také označit jako real-time strategie z pohledu třetí osoby. Týmy jsou dvou až čtyřčlenné. Velmi důležité je krytí, protože účinnost kulek je realistická. Vaše týmy spolu musí spolupracovat. Například jeden tým střílí na nepřítele (tím ho zaměstná) a druhý vpadne nepříteli do zad. Je tu jistá příbuznost se hrou Brothers in Arms: Road to Hill 30. Důležitou pomůckou v boji je GPS, pomocí které se zorientujete na bojišti. Také si můžete zavolat pro průzkum vrtulníkem či leteckou podporu.

Nepatrná modifikace této hry sloužila jako vojenský simulátor pro americkou armádu. Hra nejprve vyšla na konzoli XBOX a po vynikajících ohlasech se autoři rozhodli pro konverzi na PC.

Hra byla v roce 2008 uvolněna volně ke stažení.


Poslední diskuzní příspěvek

Jojo to si pamatuju na xbox za 1800 první koupená originálka z vlastních na xbox :D.. Jsem to dohrál snad za rok. Nevím, jak na pc, ale to…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
FSW je hra, která se může pyšnit přízviskem originální. Na tento mix strategie a taktické akce jsem se velmi těšil(navnazen z různých preview a trailerů). Originálním se ale rozhodně nedá nazvat klišovitý příběh o amerických zachráncích arabského státu, který trpí pod útlakem krutého diktátora... tohle se opravdu moc nepovedlo, ale na druhou stranu to je prkotina. Hráč musí být nějak uveden do hry a v průběhu hraní už o nějakém příběhu nemůže být řeč, což je asi dobře.

Teď už k samotné hratelnosti - hra je chytlavá, ovládání přejde rychle do krve a zhruba prvních pět misí kampaně jsem se výborně bavil. Jenže poté, co nadšení z úvodu hry opadlo, se začal pomalu dostavovat stereotyp. Přece jen se pořád dokola opakuje postup: tým A pálí na nepřítele, tým B postoupí dál, tým B pálí na nepřítele, tým A postoupí dál a zabije nepřítele... trochu jsem se ve druhé třetině hry už nudil(i kvůli opakujícím se městským prostředím) a přiznám se, že jsem poprvé hru ani nedohrál, což byla chyba, protože poslední 3-4 mise kampaně jsou to nejlepší co FSW nabízí. V těchto misích se už nebojuje proti pár nepřátelům, kteří se dají lehce obejít. Nepřátel je mnohem víc a jsou ve velmi výhodných pozicích, navíc se začne hojně vyskytovat nepřátelská obrněná technika, kulometná hnízda a snipeři, což už je pro hráče pořádná výzva. Velké plus posledních misí je taky možnost ovládat tým Rangerů, kteří bojují a postupují trochu jinak než základní týmy a výrazně oživí hru.

Největším nedostatkem hry, vyjma trapného příběhu, je podle mě prodleva mezi vydáním a splněním rozkazu. U přesunů by to až tak nevadilo a dá se to pochopit, ale u střelby se tato prodleva často ukázala jako smrtící a nejednou jsem kvůli ní přišel o několik členů týmu a následoval load(systém ukládání je vyřešen formou checkpointů). Opravdu by se hodilo občas převzít jednoho člena týmu do svých rukou(podobně jako ve SWAT 4) a vyřešit situaci rychleji, než by ji vyřešili vojáci, ale hře by to asi víc uškodilo než pomohlo. Přímo se dá ovšem ovládat vrhání granatů a střelba z granátometu a to je vyřešeno výborně.

Pro: Snadné a intuitivní ovládání, originalita, dlouhá kampaň.

Proti: Pár nedostatků v herním systému, repetitivní prostředí.

+10+10 / 0