FSW je hra, která se může pyšnit přízviskem originální. Na tento mix strategie a taktické akce jsem se velmi těšil(navnazen z různých preview a trailerů). Originálním se ale rozhodně nedá nazvat klišovitý příběh o amerických zachráncích arabského státu, který trpí pod útlakem krutého diktátora... tohle se opravdu moc nepovedlo, ale na druhou stranu to je prkotina. Hráč musí být nějak uveden do hry a v průběhu hraní už o nějakém příběhu nemůže být řeč, což je asi dobře.

Teď už k samotné hratelnosti - hra je chytlavá, ovládání přejde rychle do krve a zhruba prvních pět misí kampaně jsem se výborně bavil. Jenže poté, co nadšení z úvodu hry opadlo, se začal pomalu dostavovat stereotyp. Přece jen se pořád dokola opakuje postup: tým A pálí na nepřítele, tým B postoupí dál, tým B pálí na nepřítele, tým A postoupí dál a zabije nepřítele... trochu jsem se ve druhé třetině hry už nudil(i kvůli opakujícím se městským prostředím) a přiznám se, že jsem poprvé hru ani nedohrál, což byla chyba, protože poslední 3-4 mise kampaně jsou to nejlepší co FSW nabízí. V těchto misích se už nebojuje proti pár nepřátelům, kteří se dají lehce obejít. Nepřátel je mnohem víc a jsou ve velmi výhodných pozicích, navíc se začne hojně vyskytovat nepřátelská obrněná technika, kulometná hnízda a snipeři, což už je pro hráče pořádná výzva. Velké plus posledních misí je taky možnost ovládat tým Rangerů, kteří bojují a postupují trochu jinak než základní týmy a výrazně oživí hru.

Největším nedostatkem hry, vyjma trapného příběhu, je podle mě prodleva mezi vydáním a splněním rozkazu. U přesunů by to až tak nevadilo a dá se to pochopit, ale u střelby se tato prodleva často ukázala jako smrtící a nejednou jsem kvůli ní přišel o několik členů týmu a následoval load(systém ukládání je vyřešen formou checkpointů). Opravdu by se hodilo občas převzít jednoho člena týmu do svých rukou(podobně jako ve SWAT 4) a vyřešit situaci rychleji, než by ji vyřešili vojáci, ale hře by to asi víc uškodilo než pomohlo. Přímo se dá ovšem ovládat vrhání granatů a střelba z granátometu a to je vyřešeno výborně.

Pro: Snadné a intuitivní ovládání, originalita, dlouhá kampaň.

Proti: Pár nedostatků v herním systému, repetitivní prostředí.