Fortix 2

Knight Fortix 2

06.05.2011
08.05.2012

Fortix 2 je jednoduchá causal hříčka, která stejně jako předchozí díl připomíná svými principy stařičkou automatovou hru Qix (1981) či například její freeware klon Mamba.

V roli ryšavého rytíře musíte projít přes nebezpečný ostrov Artalom a porazit mocného černokněžníka Xitrofa. Cesta ke Xitrofovi vede přes třicítku svrchu viděných úrovní, v nichž je vždy nutné obsadit veškeré území. Rytíře ovládáte na klávesnici pomocí šipek a každý jeho pohyb za ním zanechává čáru, díky které postupně spojujete/obsazujete celou herní plochu. V úrovních můžete narazit na řadu podpůrných staveb a powerupů, které vám po obsazení nemálo pomůžou. Vaši dobyvačnou snahu vám znepříjemňují nepřátelské věže a hrozivé nestvůry.

Původně jsem nechtěl psát komentář k Fortix 2 ale myslím si, že by každá hra na DH měla mít alespoň jeden komentář. A je jedno či dobrý nebo špatný :-)

Fortix 2 je hra ze staré školy. Kdy spojujete okraje obrazu, tak aby jste postupem času zabrali celý obraz. Hra nijak nevybočuje z několika jiných předchůdců. Není to ho moc co by šlo u hry vyzdvihnout. Proto zmíním nejvíc zajímavý prvek hry Zombie mód, který se mi opravdu líbil a ještě k tomu je pekelně těžký.

Verdikt: Jako samostatnou hru bych si Fortix 2 nekoupil ale jako součást nějakého indii bundlu, se jedná o hru u které si člověk krásně odreaguje i na pár hodin a u konce se trochu taky potrápí. 60%

Pro: Dobrá hra na odreagování, Zombi mód.

Proti: Při přemnožení zombíku nejde level dohrát.