Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Qix

Taito Corporation •  Alien Technology Group (Amiga, Apple II, PC) •  Minakuchi Engineering (GB, 3DS) •  Novotrade Software (NES) •  Atari (At5200) •  Knight Technologies (Lynx)
1981
1982
březen 1983
květen 1990
leden 1991
1991
červenec 2003
07.07.2011
65
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Hříčka Qix vyšla původně v automatové verzi už v roce 1981, pak se začala postupně rozšiřovat na další platformy, hlavně 8bitové, a v roce 1989 vyšla verze pro DOS.

Hráč má v každé úrovni za úkol obsadit co nejvíce území a uzavřít tak nepřátelského Qixe (ve hře prezentovaného jako změť barevných čar) na co nejmenším prostoru. Na klávesnici ovládáte malý kosočtverec, který za sebou zanechává barevnou čáru. Kreslením linek postupně ukrajujete volný prostor a po obsazení drtivé většiny úrovně postupujete do dalšího kola. Území můžete dobývat dvěma způsoby, normální čarou nebo pomalou, ale lépe bodově ohodnocenou. Body též získáváte za rychlost dokončení úrovně a jako v každé správně arkádě se snažíte dosáhnout high score.

Multiplayer si mohou zahrát až dva hráči u jednoho počítače, kdy se budou střídat po kolech.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.