Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Qix

65
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1981 Arcade
1982 Atari 8-bit
1989 PCAmigaApple IIC64
květen 1990 GB
leden 1991 NES
07.07.2011 3DS
Vývojáři:
Taito Corporation, Alien Technology Group (Amiga verze, Apple II verze, PC verze), Minakuchi Engineering (GB verze, 3DS verze), Novotrade Software (NES verze)
Hříčka Qix vyšla původně v automatové verzi už v roce 1981, pak se začala postupně rozšiřovat na další platformy, hlavně 8bitové, a v roce 1989 vyšla verze pro DOS.

Hráč má v každé úrovni za úkol obsadit co nejvíce území a uzavřít tak nepřátelského Qixe (ve hře prezentovaného jako změť barevných čar) na co nejmenším prostoru. Na klávesnici ovládáte malý kosočtverec, který za sebou zanechává barevnou čáru. Kreslením linek postupně ukrajujete volný prostor a po obsazení drtivé většiny úrovně postupujete do dalšího kola. Území můžete dobývat dvěma způsoby, normální čarou nebo pomalou, ale lépe bodově ohodnocenou. Body též získáváte za rychlost dokončení úrovně a jako v každé správně arkádě se snažíte dosáhnout high score.

Multiplayer si mohou zahrát až dva hráči u jednoho počítače, kdy se budou střídat po kolech.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.