Fortix

10.06.2009
01.10.2009
22.06.2012

Fortix je logická hra, která se velmi inspiruje stařičkým rychlíkem Mamba. Pohybem po herní ploše za sebou zanecháváte stopu, kterou když úspěšně ukončíte, zaberete ohraničené území. Cílem hry je obsadit dostatečné množství herní plochy.

Aby se nejednalo o čistý plagiát, je hra zasazena do středověkého prostředí, doplněna pěknou grafikou a náznakem příběhu. Vzhledem k reáliím hry už nejste pronásledováni hadem, ale několika druhy draků či netopýrem. Navíc se v herním poli vyskytují věže, které po vás střílí a také překážky, přes které není možné přejet.

Hra vyžaduje jak bystré reakce, tak špetku logického uvažování a strategie.
V roce 2011 vyšlo pokračování Fortix 2.

Spíš než tuhle hru zkuste Lightfish, minimálně audiovizuálně je příjemnější (grafika je jednodušší, hudba zajímavější), alespoň pro mě.

Príjemné prekvapenie s úplne primitívnym princípom. Odkrajovanie si územie, známe to už hry z dávnejších časov, no prepracované do fantasy tématiky s minimalistickým konceptom, ktorý si ale vo vyšších úrovniach vyžiada nemalé útrapy. Takže hodnotím ako hodnotím, ale proste som len človek, ktorý má rád prekvapenia. :-)

Pro: - jednoduchý a funkčný nápad

Proti: - tá hudba ide po čase aj docela na nervy; je to veľmi krátke