Tedka jsem zabil Demon Wall, to uz jsem nekde ke konci doufam :D Jinak je to velmi dobre FF, bavi me.
@Richmond (10.10.2014 19:50): Dohrál jsem SNES verzi, DS verzi i PSP verzi. SNES verze je nejlepší a je to jeden z nej FF dílů vůbec. Je jí je asi nejvěrnější PSP remake v úžasné kreslené grafice. DS verze se dost liší odemykatelným obsahem dle toho, jaké postavy máš a co kde použiješ, má nic moc 3D grafiku, hra tím ztratila původní kouzlo. DS verze je tak trochu výzva, protože je hlavně ke konci neskutečně tuhá a hra ti nic nedaruje. Na jednu stranu už to ke konci začne štvát, protože hráč cítí finále a už by do něj chtěl vstoupit a místo toho bloudí v bludišti a každý souboj musí pečlivě rozmýšlet, nejde to uklikat tlačístkem attack jen proto, že máš nabušené postavy.
Je to hodně jiné/stejné než původní SNES verze? Tu jsem totiž kdysi asi jako první jRPG hrál a dohrál (pohříchu už jich pak moc nepřišlo...a asi už nepřijde).
@Solidor (10.10.2014 15:19): Klasická otázka jak daleko při remake zajít, aby byl ještě dostatečně věrný původní předloze.

Mně by vůbec nevadil návrat ke klasickému turn based, ATB jsem na chuť nikdy nepřišel. Někdo jiný zase řekne, že bez realtime je to strašně pomalé a nudné a vůbec. Další řekne, že nejlepší vývoj postav měla dvojka (v GBA verzi), protože postava trénuje to co používá. A jiný člověk nedá dopustit na volnou změnu povolání z trojky.