Fast & Furious Crossroads

07.08.2020

Mezi videohry znovu zavítala slavná filmová série Fast & Furious, tentokrát s podtitulem Crossroads. Hra měla původně doprovázet do kin film Rychle a zběsile 9 a doplňovat příběh univerza, nicméně kvůli pandemii Covid-19 hra vyšla dřív.

Ve hře budeme hrát za členy Torretovy skupiny, tedy za samotného Dominica, Letty nebo Romana (kteří jsou nadabovaní jejich skutečnými herci) a přidají se k nim i nové postavy jménem Vienna, Cam a Sebastian. Jedná se o čistě arkádové ježdění v otevřeném světě, kde hráč plní různé úkoly, které nutně neznamenají vyhrávat závody, ale i sledování konkrétních cílů, hackování, popřípadě i střílení z kulometů připevněných na střechu nebo prořezávání pneumatik pomocí bodců.

Pokud se tu chce někdo dobrovolně mučit nebo si to pořídit do sbírky, tak máte čas do 29. dubna. Pak bude hra stažena z prodeje.

Po celou dobu jsem se nedokázal zbavit pocitu, že původní ambice byly mnohem větší (a tím myslím, že někdo chtěl vytvořit opravdu dobrou hru), ale v půlce vývoje buď došly finance nebo zájem. A nemluvím jen o zapojení herců nebo vděčných bonusových položkách odhalující vývoj, které hráč získává během hraní. Jsou tu problesky toho, že si autoři mysleli na vytvoření Burnout Paradise pod slavnou značkou (ostatně nejedna lokace je poměrně rozsáhlá a vybízí k prozkoumání, i když k tomu hráč nedostane příležitost), ale nikdy se jim nepovede potenciál plně využít. A je to škoda. Jako fanoušek Rychle a zběsile jsem si ve hře něco málo najít dokázal (pár pasáží připomene velikost filmové série, známé tváře potěší, nováčci ujdou), neumím si ale představit, že bych komukoli doporučil, aby dal za podobný titul 1699 korun. I tisícovka by byla moc. Až se jednou bude Fast & Furious Crossroads prodávat za pár stovek, pak možná (pro ty největší fanoušky, kteří ocení další epizodu ze svého oblíbeného universa). Pokud někdo touží po rychlé jízdě se šílenou akcí, ať raději volí zmíněný Burnout Paradise, nebo nedoceněný klenot Split/Second. Herní Rychle a zběsile mu radost určitě neudělá.