Kvalitní programování:

Bethesda, bethesda never changes.

@SilentWolf (10.11.2015 20:53): ani mi nemluv, 30 minut jsem se snažil udělat dobře vypadající postavu až jsem se na to vykašlal a vzal nějakej z těch stock xichtů :D

A ještě že tam dali možnost si aspoň změnit barvu HUDu, ta zelená byl humus, s modrou se to dá

@Charllize (10.11.2015 20:57): je možný že to nějak nevnímáš no, já to vidím jak na 24" monitoru tak 55" plazmě a sere mě to. Doufám že tam půjde nainjectovat něco lepšího.
@Paul (10.11.2015 20:31): S tim TAA je krapet mazlej celej obraz, ale pusobi to celkem dobře. A nevim, vazne mi neprijde ze by se něco při pohybu rozmazavalo at koukam jak koukam. Chvili jsme to hral uplne bez aliasingu, obraz je o hodne ostrejsi ale nevypada to tak uveritelne.

PS: nektere textury jsou humus, nastesti jde o mensi detaily, jako plech na sloupu, nebo kus zdi nekde.
Už jsem pěkně dlouho zaseknutý v editoru.. :D Rozehrál jsem to znovu, protože jsem si pročetl perky.. a teď chci udělat xicht Johna Thackeryho, už jsem se tomu hrozně moc přiblížil, ale v pohybu to vypadá hrozně.. nu což, budu hrát za mladého slizského hejska, ten jde udělat snadno.. :D
@Charllize (10.11.2015 20:05): i s vypnutým motion blurem se to maže. Je to vidět nejvíc na keřích a trávě při pomalém otáčení kamery. Je to vlastnost TAA, stejně se maže i Kingdom Come když je TAA zapnuto. FXAA to nedělá. Škoda že tam nenaimplementovali SMAA a TXAA.

Optimalizace vypadá na začátku ok, pod 60 to nešlo.
Prave sa instaluje, ale ze by som mal chut hrat, alebo sa na to tesim...to vobec. Co je divne (a smutne) :(
@Paul (10.11.2015 19:22): Hmm, me to teda jede plynule ve full screenu uplne bez problemu, zadny cukani nebo zaseky.
TSAA vypada dobře, když sem vypnul motion blur tak se nic nemaze. Tady je pekne videt jak to kazdej vidi uplne jinak, me zacatek vůbec last gen neprisel. To je pak ten důvod ze clovek nejakej hejt na facebooku moc nechape.
Mys a klavesnici jsem ani nezkousel, pouzivam ji jen vyjimecne, treba Wasteland 2 DC se na K+M hraje o dost lip.

F4 ma optimalizaci celkem v pohode, nemam zrovna kartu za 20 000 a bezi to na high detaily krasne. 40-60 fps.
@Guldy (10.11.2015 18:22): jestli myslis facebook tak tam hejti veci co si hejt zaslouzi. Me pobavilo ze aby mi hra nestuterovala (ikdyz je constant 60fps) tak jsem to musel dat do borderless window modu. A ten zacatek byl hodne last gen, ted to snad bude zajimavejsi, akorat jsem vylezl z vaultu.

A nastavení AA je pekelný. S FXAA je to hnus, shimmer všude, s TSAA se při pohybu kamera zase obraz maže...

chjo
@Guldy (10.11.2015 18:22): Dají mu to sežrat maximálně tak blbci, kteří ještě dodnes nespí z jeho článku o Skyrimu... Vávrova hra určitě nebude dokonalá, ale co víme jistě je, že bude poctivě udělaná se smyslem pro detail a tyto věci Bethesda vůbec nezná, protože jejich level designéřy bezhlavě rozhazují objekty po mapě, jejich scénáristi píšou questy podle venezuelských telenovel a jejich 3d grafici nejsou schopni vymodelovat dům tak, aby vypadal jako dům a ne jako krabice s fototapetou domu... To, že většina hráčů jim ty paskvily toleruje, je ovšem věc druhá...
Vavra tradicne hejti, uz se fakt tesim, jak ta jeho hra bude bezchybna :) zaroven ma tu vyhodu, ze vsechny velky tituly mu prochazi pred nosem, takze muze makat atd., jenze jedinej vysledek bude jakej? Ze lidi budou po vsech jeho blabolech cekat bezchybnou dokonalost a pak mu to daj nesmirne sezrat. Jeho blbost
@HolyMeatball (10.11.2015 14:47): Steam Users? Rozhovory ovládáš na šipkách, opouštíš věci enterem, I J M tě hodí jen tam, ale ne zpátky, v různých inventářích se různě listuje, favoritované předměty se vybírají WASD (takže se při tom nemůžeš hýbat), odlikávání replik stejným tlačítkem co střílíš... Well
Když teď slyším lidi mluvit o OVLÁDÁNÍ F4ky, tak jsem fakt rád za mou plebs verzi.
Co jsem tak koukal, tak pokud to člověk nehraje na AMD grafice, tak to není až tak hrozné :D
Házím sem své pocity z Pip boy edice: (dopředu se omlouvám za kvalitu fotek. nic lepšího nemám.)
Přišla mi větší krabička, která je velká, asi jako edice Fallout Anthology a asi o polovinu menší, než W3 sběratelka. (porovnával jsem s tím, co mám). Krabička je celkem pěkná. Plastová, ale pěkná. Víc jsem ani nečekal. Obrázek zde a zde .

Po otevření na mě vyskočila hra ve steelbooku. Steelbook je v pořádku, jen je mi trochu líto, že nemá odlišný, třeba nějaký artworkový cover. Steelbooky si rád vystavuji a W3, Splinter cell:BL i STALKER: COP měl právě steelbook jiný, než původní cover hry. To je jen subjektivní drobnost. Uvnitř se ještě nachází plakát s Perky. Obrázek tady a tady.

Uvnitř je ještě manuál k Pip-boyovi, dvoustránkový manuál ke hře (kdybyste zapomněli, že se používá WASD a myš :) ), reklamní lístek na další bethesdí hry.

No a pak příjde na řadu samotný Pip-boy s podstavcem. Obrázek zde. Co říct ke zlatému hřebu sběratelské edice? Vzpomínáte si na ty hračky, co se dají koupit ve vietnamské sámošce za 20 korun a které se při druhém použití nenávratně rozbijí? Tak přesně takhle na mě působí. Doufám, že nebudu osočený z hejtrství ;-). Celý se leskne, všechno je z levného plastu a celá hračka působí dost křehce. Pokud někdo třeba plánoval použít pip-boy na nějaký cosplay, nebo ho používat pro hru, raději na to zapomeňte. To samé platí o tlačítkách. Při každém otočení jsem se bál, aby mi knoflík nezůstal v ruce.
Jsem 196 cm meřící a 115 kg vážicí urostlý muž a neměl jsem problém si pip-boy nasadit na ruku. Vnitřek je vypolstrovaný, takže nehrozí nepohodlí při nošení. Je tam i popruh se suchým zipem, takže může pip-boy nasadit i menší, třeba ženská, ručka. Foto zde.
Bohužel nemám žádný smartphone a tablet je moc velký, takže nemůžu vyzkoušet funkčnost aplikace s přístrojem. Obrázek kapsy na mobil je zde. ( k pip-boy přišli i různé výplně, takže tam můžete strčit třeba i menší mobil.)

Foto všeho, co edice obsahuje zde.

A to je vše, přátelé. Jaké mám pocity? Jsem trochu zklamaný. Chtít 5 500,- za něco takového "papundeklového" je opravdu trochu moc. Adekvátnější částka by byla tak 3000-3500. Jó, kdyby byla součástí i kniha s artwoorky, seasson pass a ještě nějaký ten, třeba i digitální, bonus, pořád by to bylo trochu moc, ale nebylo by to už tak hrozné.

Popravdě to spíš vidím na to, že než Pip-boy, si budu raději vystavovat samotnou krabičku, která je fakt docela hezká.

No a teď se vrhnu na samotnou hru :)
@Bodkin (10.11.2015 13:39): Pamatuju, že od začátku se jednalo o únos. A snad ještě dřív než Geralt opustil Vranohrad, tak hráč tušil, že na vině budou asi rodinné problémy. Já sám jsem hned co jsem viděl Barona byl přesvědčen, že utekly dobrovolně.

A klidně tu tu bombu dropni. Je to hra od Bethesdy, bude to jen jakoby rubnul nafukovací balónek. :D

@Bodkin (10.11.2015 13:22): uprimne nechapu. Jakz takz bych chapal kdyby to byl hlavni quest a po nem byl konec hry. Ale tohle je jeden z prvnich questu a navic ma ruzny moznosti a vic moznych koncu. Ale your loss.

Mimochodem ja vlezl vcera na steam skyrim forum a v thread title tam byl spoiler pointy F4 pribehu. Zamrzi, ale ze bych to kvuli tomu nehral ? To fakt ne.