pestik: Neřekl bych, schovávač spoilerů by byl potřeba kdybych plácl něco důležitýho co se týká main questu. Tohle byl jenom popis mojí cesty :).
AiMLEzZz: nechci ti do toho kecat ale neměli by tady u tvych prispevku byt kvanta spoileru?:)
ILoveFallout: Když spustíš Fallouta, tak se ti otevře menu s volbama Play, Options, Data Files, Tech Support a Exit. Klikni na Data Files a zaškrtni políčko s nápisem "czech.esp". Tot vše, mělo by to být celý v češtině.
Celkem me nastvala ceska lokalizace, je to psane horkou jehlou, takze ceske titulky jsou vlastne jenom nadpisy... veskere dialogy, menu... jsou v anglictine.

Tak to hraji radeji jenom v ang.
yetty: Well, není nic lepšího než si stáhnout ilegální verzi, zahrát si to a rozhodnout se podle ní. Já si rozhodně FO3 koupím.

Jinak povedlo se. Nakonec jsem se rozhodl ghoulům utéct v metru. Rozběhl jsem se, přeskočil zábradlí, a pak utíkal uličkama jak rychle to jenom šlo, náhodou jsem trefil správnou cestu a heuréka! Jsem o několik stovek metrů na povrchu dál :). Z metra jsem vylezl na nějaký rozbořený náměstí, který ale vypadá impozantně. Sice jsem nevěděl kam dál, ale někam jsem se vydal, když najednou na mě zpoza rohu vyběhli dva naštvaní supermutanti. Dal jsem se na utěk zřícenou budovou, přelezl několik hromad sutin a doběhl na další náměstí, kde se vyrojilo ještě víc supermutantů. Naštěstí mě v posledních vteřinách zachránilo BRATRSTVO OCELI (!) a jejich mocní vojáci v Power Armorech. Postupně zatlačili mutanty do budovy, z které přišli a probojovali se až na třetí náměstí, kde zrovna mutanti obléhali budovu Galaxy News Radio. Hurá, říkám si, konečně tam. Vydávám se teda napříč bitevním polem a schovávám se za sloup u vchodu. Už to vypadá, že bude od mutantů pokoj a najednou se přiřítí Super Mutantí Behemoth, s hydrantem jako zbraní a dveřma od auta jako štítem. Další dlouhá přestřelka, tak jsem přihodil i pár granátů. Nakonec Behemoth padl a já jsem se konečně dostal dovnitř. Wow, to byla jízda :).
Hry série Fallout mám velmi rád, ale s koupí tohoto posledního, tak trochu váhám. Komentáře jsou docela rozporuplné a nerad bych dal peníze za něco co bude nic moc. I když obraz si musí udělat každý sám. Tak jsem docela zjedav na další komentáře od těch co to dohrají.
Well, prosneakovat se metrem asi moc dobře nepude, protože je to ghoul na každým rohu a ven bych se možná dostal, ale leda bych se vrátil do Megatonu a to by bylo pěkný plýtvání penězma i časem. Přitom si myslím, že nejsem od cíle víc než pár set metrů.
AiMLEzZz: Počkat do tmy a proplížit se zpátky? Very hard je holt very hard...:)
jj, tohle je naštěstí stejný jako v Oblivionu.

Jinak....you're fucked? : )))

Možná zkusit sneak, ikdyž to asi neprojde.Nebo to prostě zkusit proběhnout a všechny ignorovat, nějak to prorazit...
OK, tak právě jsem se dostal do pěkný prdele. Rozhodl jsem se, že se vydám dál po stopách ztracenýho otce a tak jsem vyšel na cestu z Megatonu do GNR Building (nebo jak se to jmenuje), kam mě nasměrovaly stopy. Tak jsem se vydal na cestu, vylezl jsem na už známý kopec, ze kterého je výhled na Downtown, rozhlídl se po okolí a jal se prozkoumat zříceninu rodinnýho domku opodál. Pobral jsem pár cenností, co tam zbyly (krabičku cigaret, manuál pro čínský speciální jednotky a nějaký další haraburdí) a najednou - vzm vzm, okolo hlavy mi právě proletělo několik kulek. Goddamn, říkám si a schovávám se za nejbližší poličku. Nachvilku vykouknu abych zjistil o co jde a za balvanem v několik desítek metrů vzdáleném udoličku si na mě brousí zuby sniper. OK, za rachotu krycí palby přebíhám na lepší pozici za pařezem a následně mezi stromy. Odehraje se několika minutová přestřelka, až nakonec snipera trefím kriticky do ruky, takže se vydává na ústup. Samozřejmě ho nenechám a běžím za ním. Dorážím ho pár ranama do zad a unaveně si sedám k vraku auta, kde i něco menšího sním. Soudě dle několika mrtvol v okolí, tu sniper asi byl už pěknou dobu. Každopádně si beru jeho fajnovou koženou zbroj, odstřelovačku a sluneční brýle a pokračuju v cestě. Překračuju most a tím se dostávám k hranicím Downtownu, což je nejnebezpečnější místo o kterým vim. Rozhodně nevlezu dovnitř pokud nebudu muset a tak du po jeho hranici na východ. Následuje obrana před smečkou hladových psů a dlouhá štreka, až se nakonec dostanu k vjezdu do ulice, po které bych už se měl dostat na kýžené místo. Tak vzhůru do nebezpečí. Podaří se mi nepovšimnut proklouznout okolo několika nájezdníků, držím se trasy na mapě a pomalu se začíná ztmívat. OK, přechází do rychlého běhu, likviduju nájezdníka, kterej na mě vyběhl z hromady bordelu a konečně potkávám nějakou spřízněnou duši, která mě nehodlá okrást a skalpoval a pověsit si mě před vchod. Bohužel, tenhle se mnou nechce mít nic společnýho a tak se vzdaluju v míru. Stříh. Jsem na rohu poslední ulice, která mě dělí od cíle. Naneštěstí ale uprostřed ní leží tábor nájezdníků a já jsem na tom se zásobama dost špatně. Náboje do pistole uplně došly, v odstřelovačce zbyly dvě rány a jinak mám už jenom baseballovou pálku... a pár granátů. Koukám, že před nima je obrovskej vstup do metra, kam se mi pod rouškou tmy podaří dostat. Metro je plný zmutovaných švábů, ale ti díkybohu nejsou agresivní. Zato divocí ghoulové, kterých se zdá být tahle díra plná, jsou, takže jsem dvěma z nich baseballkou napravil ty jejich hnijící xichty, odtáhl do vedlejší místnosti a přečkal noc tam. Ráno jsem pobral všechno co by se mi mohlo hodit a přemýšlel co dál. Zpátky nemůžu, protože je to plný nájezdníků a v metru zas plný Feral Ghoulů. Well, nakonec volím Feral Ghouly. Postupuju teda metrem dál a s řevem utočím na jednoho z nich (baseballkou). Bohužel ale ze stínu vybíhá druhej, kterej je podstatně silnější a tak utíkám, skáču přes zábradlí, přímo do hloučku několika dalších ghoulů... no... a nasledujou jatka, který pro mě nedopadají dobře. Load. OK, zkusím jít ven. Vylízám teda z metra a přímo před nosem mi nájezdníci z výšky asi deseti metrů, předhodí mrtvolu supermutanta a následně se vrhají na mě.

Tak, a ted mi řekněte, co sakra ted???
Co říká Paul můžu zatím potvrdit. VATS animačky mi zatim nijak repetitivní nepřijdou, respektive, jo, je to pořád o tom stejným, vždycky vystřelím (záběr na pistoli, xicht mé postavy nebo případně někam do prázdna), záběr na letící kulku a pak na udivenýho nepřítele, případně jak mu padá zbran z ruky, ruka z ramene, hlava z krku, tělo k zemi atp. :), ale prostě mě to neomrzelo, dívat se na nepřítele jak se pěkně rozjebl o regál v supermarketu má něco do sebe i po několikáté :D.

Real-time mě osobně žádný velký problémy nedělá. Z AI sice nebudete slintat na stůl, ale pro učely hry je podle mě dostačující. Semtam narazím na nějakou tu krycí palbu, obkličování, krytí, když někoho zmrzačíte dostatečně, tak uteče pryč a zachvilku se vrátí s jinou zbraní, ošetřen a aby vám nakopal prdel.

A ano prozkoumávání ruin, domů a vesnic, procházení se po krajině, lovení zmutované zvěře a tak, je mnohem zábavnější než pobíhat po okolí a snažit se v co nejkratším čase splnit všechny side i main questy a získat co nejdražší equip.

Jelikož je ta hra RPG, což, jak víme, obsahuje slova "role" a "playing", tak to tak i hraju. Možná vám to může připadat jako blbost nebo nuda, ale mě rozhodně baví ráno vstát z postele s prostitutkou, zajít do Brass Lantern na něco drobnýho k jídlu (třeba leguání kousky), následně navštívit... sakra jak se jmenovala ta šílená holka co prodávala zásoby v Megatonu?... no, prostě za ní zajít, slíbit jí, že jí pomůžete s její Survival Guide a jdete pro ni prozkoumat nedaleký Super Duper Mart. Pak se vydat na tůru přes kopec, kde na mě vyběhne hladová krysa, tak do ní vysolím celej zásobník než ji vůbec trefim a zabiju, sežeru její maso, dám si hodku relax a pak pokračuju v cestě z kopce do SD Martu. Aj aj aj! Asi 8 relativně slušně vyzbrojených nájezdníků, no jelikož hraju na Very Hard, tak si utok rozmýšlím a nakonec skáču přes nejbližší pult, kde aspon vykradu něco čemu by se dalo říkat kuchynka. A hle, dvě Laser Pistole! No, sice sou moc pěkný, ale já na to beztak nemám skill ani munici a koneckonců sou v příšerným stavu, tak je následně prodávám ve městě za pár šupů. No nic, mám zásoby, povím svůj příběh té prodavačce zásob :) a zalžu jí trochu, že jsem tam nic nenašel, čímž mi připadají všechny věci co jsem našel a nakonec du den zapít do Saloonu trochou Whiskey a opět ulehám po boku prostitutky do postele (ve skutečnosti nemám na výběr, protože z nějakýho důvodu si pronajmout pokoj bez ní nejde, nebo aspon nevim jak).

Tak má podle mě vypadat Falloutí den. Já jsem pořád velice spokojenej.
Dneska jsem ve Falloutu strávil téměř 7 hodin (od pěti do teď, jdu spát) a jsem čím dál nadšenější...snad se to nějak neposere. Každopádně VATS mě ještě neomrzelo a používám ho co to jde, ten realtime je nic moc...ale svůj účel plní taky. Každopádně zdaleka nejvíc mě na hře baví prozkoumávání,plnění náhodnejch questů a tak..
Ebb: Tvoje hodnocení by pro mě nemělo žádnou cenu, ani kdybys hrál F3 už od jara. :-)

(Pokud se nepletu, všechny větší české e-shopy měly jako datum vydání uvedeno 31.10., a procento lidí, jež si F3 objednalo ze zahraničí a tak jim přišel dřív, nebude myslím nijak významné.)
nebo. kazdopadne oficialni datum vydani kdyz se podivas na mapu a wikipedii je 30.
Asi chtěli, aby mu to došlo v den vydání v Americe, což bylo opravdu 28.10.
preordery se obvykle odesilaji tak aby je mel zakaznik pokud mozno doma v den oficialniho vydani. oficialne to vyslo 30. v EU / 31. v GB, asi se na poste nekdo snazil nebo to odealali hodne s predtihem.
ajantis: oficialne to vyslo 28.10. .. cize 5 den predaja, nie druhy.
achjo a ja se k tomu dostanu az ve stredu vecer, ne-li ve ctvrtek... krucinal himl hergot fagot!
Ale uz predem bych z ohlasu tipnul hodnoceni na 85/90. Bylo by hezke kdyby me to fakt chytlo a ja to zaradil do sve 90+ skupinky, ale na to imho bethesda nema koule :)
Akhera: Podobné je to i u Spore. Místní hodnocení F3 mi zatím přijdou spíš k pousmání - vzhledem k tomu, kdo zde hodnotil a že je teprve druhý den oficiálního prodeje.
Díky. Tak já to risku a za týden podám hlášení :)
Je zajímavé, že jedni to tu vychvalují do nebes a druzí zatracují do pekel, takhle polarizované názory na hru jsem snad ještě neviděla. To jsem zvědavá do který skupiny budu patřit já :)
Core 2 Duo 3ghz, 2giga ram, ATi x1900xtx 512mega, win xp - hraju to na 1280*960, detaily "high", akorát antialiasing jsem snížil na 2* místo 4* (což je u "high" default).

Šlape to slušně, venku 30-60fps, vevnitř ještě víc, až na místa kde je hodně mlhy nebo co, tam to klesá na cca 25 (což se pořád dá).

Místy to vypadá úžasně atmosféricky.Akorát doporučuju moc nepřepínat do 3rd person, ty animace jsou fakt hrozný.
Akhera: Well, na mým stroji (AMD Athlon 3500+, 2 GB RAM, GeForce 8800GT, WinXP SP3) to jede krásně plynule, hraju na Medium Detaily a rozlišení 1280 x 1024. Nicméně si myslím, že by ta moje stará rachotina utáhla i vyšší detaily

Jinak jak já to vidim, tak na netu se pomalu formujou dvě armády. Ti, který to s uhranýma hodina baví víc a víc a ty který to baví mín a mín. Já patřím do první skupiny. Dost si to užívám, v nejbližší době si zaskočím do obchodu pro originálku.
Nemohli byste někdo, kdo už to hraje, napsat jak dobře a na jakým stroji to běží? Demo nebude a doporučené požadavky jsou nespolehlivé a já potřebuju vědět, jestli mi to půjde v nějakém rozumném nastavení. Díky
Já to zatím vidím na 90%. Není to sice tak úplně pokračování původních Falloutů, nicméně atmosféra je místy opravdu úžasná a baví mě to moc..
Tak, asi před hodinou a půl jsem to rozjel a zatím jsem spokojenej. Samozřejmě je to ještě krátká doba na nějaký závěry, ale nemyslím, že to s nim bude tak zlý.
No po pár hodinách můžu říct, že zlý to neni (80%), ale přímo to žebrá o hromadu pořádnejch modů.
Kolik je rekord v mínusech? Ebb má -17, což atakuje přičky nejvyšší, což? :)
Tak, dneska se mi konečně dostal Fallout do ruky. Toš uvidíme co z teho vyleze.
Nainstalováno (pirátská verze, nejsem masochista jít hned do originálu) odehrána asi hodina, buď je to tou pozdní hodinou nebo mě opravdu uspávala ta hra, ale dojem je zatím takový, že je to tragédie, ani nevim jestli budu mít sílu odehrát toho více na pořádné hodnocení. Úvodní "dospívání" mě vyloženě iritovalo celou dobu. VATS je přesně taková pakárna jakou jsem si představoval, já totálně nesmrtelnej, snad nekonečno AP a PC nemůže ani prd, bullet time sekvence vyloženě otravné, to potěž p*del jestli tam budou boje proti skupinám podobně jako v předchozích dílech, to bude teprv opruz. Grafika podprůměr na max. nastavení, zlaté krásné izo, animace bída. Z toho mála co jsem odehrál z Oblivionu mám dojem, že hraju opět Oblivion, Fallout se nějak vytratil.
ILoveFallout: Obávám se, že ti unikla ta podstatná věc - problém není rozjet 'pirátskou' verzi (ta je o ty suprové ochrany "bohužel" ochuzená), ale naopak tu originální .-)
ugraugra: Hele ja vim :D ja jsem v tomto silenec :D Ja uz jsem si ji koupil a ted si kvuli tomu kupuji i pc na kterem bych to mohl hrat... ted to hraji u kamose :D
Hral to u Cenegy. Kde to psal nevim, ale predpokladam, ze doma nebo v redakci :)
Docela se musim smat, jak nekteri tady nadavaji na zabezpeceni hry, a jaky maji problem s tim rozjet to... Kdyby jste si koupili original, tak by jste zadne problemy nemeli :D
A já to myslel tak, že to psal u Bethesdy, a český obrázky dodal distributor:) Z tý hrozný recenze si už moc nepamatuju, ale byla tam vůbec někde zmínka o lokalizaci? A neviděl jsem tu videorecenzi, ta je dělaná z český verze? To by to mohlo zase o trochu víc osvětlit:)
Ne, jde mi o to, že to nepsal nikde u Bethsedy, ale minimalně v ČR. Každopádně je vidět, že na to neměl vůbec čas. Stejně tak Clear sky mě připadal takový oscaný. Jako kdyby psal jen to, co chceme slyšet, ale nic moc novýho.
xxxfucker: Další "konspirační teorie". Obrázky k recenzi dodal přímo distributor:)
Vinceovo recenze Oblivionu je legendární : ). Taky s codexem po jejím publikování Bethesda přerušila kontakt...
A přestože tam s ní se vším souhlasím, tak se mi Oblivion moc líbil...s Falloutem to tipuju bude stejný.
Mno, podle všeho co jsem námátkou četl, je F3 kolem a kolem vylepšený Oblivion (with Guns :). Hmmm... Takže bych řekl, že bude mít smysl F3 hrát až vyjdou nějaké rozumné mody.
sevencreature: Irontower a Vince aka VaultDweller. Poslední naděje na kvalitní crpg a teď už i na zábavné dojmy z hraní rpg her:)
Hex: no jo, z ich strany to nie je nič iné, len určitá návalová forma marketingu a veľké firmy typu EA (že by preto tak vysoké ceny ich hier?), prípadne keď sa nakopí viacero firiem pri propagovaní svojich enginov atď...tak sa tie peniaze neboja obetovať.
Last jedi: Díky za potvrzení těchto "zakulisnich informaci". Už jsem viděl ty stovky příspěvků ve stylu je to pravda/není to pravda:)